Šta je novo?

Hardver Koji ssd kupiti

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

dj90

Cenjen
Učlanjen(a)
17.09.2014
Poruke
1,065
Poena
125
Dajte neku preporuku za ssd od 500gb, treba u neki stariji komp ima 10ak godina da ga ugradim
nema baš neke ponude koliko vidim, kingston mi deluje najprivlačnije

da li bih uopšte dobio na nekoj brzini u odnosu na klasicni hdd
 
sad je oko 9$ lol :p
 
Самсунг, Transcend, Micron.
Moжда би и ризиковао са Трансцендом, у смислу да ли користе Sandisk memoriju или не. Trancend SD картице су ми се показале као веома добре па сам купио више комада, па се у том смислу надам и ssd да су им добри.
Дакле гањао бих са 5 година гаранције Samsung ili Transcend. Можда Micron али не BX500 него MX500, aли има мању гаранцију од других фирми.
 
Dajte neku preporuku za ssd od 500gb, treba u neki stariji komp ima 10ak godina da ga ugradim


Ja i dalje mislim da je mnogo bolje ići na adapter + neki NVME. Što se tiče Kine, tu mi je ograničeno iskustvo. Kupio sam tri NVME. Prvi, pre odprilike dve godine, je bio KingSpec 256 GB koji i dalje radi u jednom mašini. Drugi je Crucial P3 Plus od 1 TB. Njega sam na žalost morao da ugradim odmah, i nisam imao vremena za testove. Radi odprilike dva meseca. Ovaj poslednji bi trebalo u toku sledeće nedelje da mi stigne. U pitanju je XrayDisk M.2 SSD PCIe NVME 500 GB (model Pro). Nega sam platio sa svim vaučerima i coinsima 15€. Treba mi da torente. Kada stigne napisaću neku rečenicu o njemu.
 
nisam imao pojma da postoji adapter za m2 diskove
kakve su brzine preko adaptera, jel može da izvuče u fulu ili ne?

zavisi od ploče. Idu od 80 do 100 % . Imaš ovde nekoliko tema o tome
 
Brzine su one deklarisane ali zavise od verzije PCIe na kojoj je adapter zakačen. Ako je recimo NVMe PCIe x4 v4 , na PCIe v3 je skoro duplo sporiji . Još sporije ako je na PCIe v2 ali i to je daleko brže nego SATA.
 
Jel mogu linkovi do tih tema da isčitam kad dođem kući
Kao pratim forum ali prvi put čujem za ovo, dok ne zatreba nemaš pojma 🤣

Svakako da je i onaj ssd ubrzao komp, videćemo kako će biti vremenom pošto je svež sistem
 
 
Nazad
Vrh Dno