Šta je novo?

Koji ram za i5 460m

Johnnny

Cenjen
Učlanjen(a)
10.03.2011
Poruke
1,173
Poena
199
Kupio sam skoro Fujitsu Lifebook T730, sa i5 460m procesorom i celih 2GB rama. Zelim da ga nadogradim (ako nadjem staro za novo na 8GB, ako ne i 6 ce raditi posao), ali pojma nemam koje memorije ovaj CPU podrzava. Intel kaze do DDR3 1066 (prva generacija i5, jelte), u njemu je trenutno DDR3 1333 memorija na 1,5v, Crucialov sajt tvrdi da ce raditi i DDR3L 1600 na 1,35v... A ja pojma nemam shta da mu utaknem, samo znam da je i 4GB premalo, a kamo li 2!

U svakom slucaju, ne bih u laptop koji sam platio 100 jura da ubacujem 60 jura rama i josh pride otkrijem da ne radi, gledam i polovne i nove memorije. Ima li ko iskustva sa ovim starim i5 procesorima i ramom?
 
U sustini utakni bilo sta sto ce da radi na 1.5v, ono ce da spusti frekvenciju da radi jednako brzo kao taj 2GB modul. Sta god da kupis, ponesi laptop i probaj. Ako uzmes DDR3L memoriju onda izvadi obavezno ovaj 2GB modul.
 
Znaci, postoji shansa da ubacim 2x4GB DDR3L memorije? Cool. Mislio sam da je ili 1,5v ili nishta. Ali ovo samo pod uslovom da nadjem staro za novo... Ne cima mi se oko prodaje 2GB

Hvala na odgovoru! Nisam imao pojma kako to ide sa ovom generacijom
 
Nazad
Vrh Dno