Šta je novo?

Koji program za brzu pretragu fajlova na hardu?

Air Jordan

Slavan
Učlanjen(a)
30.08.2004
Poruke
3,847
Poena
410
Probao sam da nadjem neku stariju temu o ovome, ali bez uspeha.
Instalirao sam X1 Desktop Search, ali me on prilicno iritira nekim svojim glupostima, tako da mi treba nesto bolje.
 
Total Commander?:) Mislim da neces naci primetno brzhe od toga.
 
Nero ima opciju search.
Verovatno ne koristis Vistu i njen odlican search.
 
Od X1 nemas bolje resenje, barem ne na PCu ( sem mozda Vistinog Spotligta, tako da ga nazaovem, shvatice neko :D ).
Imaces problem sve dok indeksira fajlove, posle toga ce da bude mirno more, sta da ti kazem. Strpi se.
 
Duže, nađi Locate. Programčić je extra. Meni je to must have aplikacija. Stvarno...svaka preporuka.

Poz
 
Cik probaj na Google-u da ukucas "Locate bilo sta" - locate kao da se izbaci iz fraze :D
"Svaka cast" coveku koji mu je izmislio ime ;))
 
Poslednja izmena:
Ja search koristim možda par puta mesečno. I dalje je najbolje da organizuješ stvari na disku i znaš gde ti se šta nalazi :)
 
Ja koristim jedino ovo:

http://www.snapfiles.com/reviews/Instant_File_Name_Search/ifs.html

Mali program, mala baza, rezultat praktično trenutan. Nije to program koji se može porediti sa Kopernikom ili nečim sličnim. No, meni se pokazao kao izuzetno koristan jer praktično jedini search koji mi treba je da nađem neki program na hardu, bilo zato što mi treba bilo zato da proverim da li sam skinuo najnoviju verziju. Za takav search ovaj program je idealan (mada free verzija ima neka ograničenja, praktično rezultat searcha možete samo da pokrenete, nema copy, move i sl).

Dobar prikaz programa dao je jedan user na SnapFiles:

This program is the one for me after a long boring time installing and testing all of these desktop searching programs. All I wanted is a program that I can start and type a file name into, then hit search and find me the file. I don't want to search WITHIN every text pdf, rar, zip or DOC file. I don't want a program to be continually slowing me down by indexing the drives all day or whenever it feels like it (google desktop anyone? Copernic perhaps?) This program just does what I need. It is super-fast at indexing all my drives and I only need to do that every two days or so, no longer than a minute for over a terabyte. It is true there is no right click explorer menu when you have the list of found files. You can only click to open them and nothing else. but! You CAN go into the 'about' menu and then click to register for the slightly enhanced version which DOES have those features and is pretty cheap too.
 
Poslednja izmena:
Da, locate je odličan i nezamjenjiv. Kao komanda locate u linux-u.Još kad bih mogao namjestiti u njemu da mi se rezultat, npr. neki traženi direktorijum, otvara u Total Commander-u, savršeno.
 
Nazad
Vrh Dno