Šta je novo?

Koji procesor za gaming???

Milos.gtx

Poštovan
Učlanjen(a)
04.11.2015
Poruke
111
Poena
69
Pozzz drugari...sta mislite koji je proc i ploca POLOVNA uz njega najbolje da se uzme za novac od oko 150e

Moja konfiguracija

Amd A6 3650 2,6
Radeon Hd 7850 2gb
Ploca Asus f1a75
Ram 8gb
Napajanje LcPower 550W
 
Za danasnji gaming svakako treba i procesor i graficka solidni da se imaju.

Ali kupovati athlon x4 i neku jacu graficku je s a m o u b i s t v o.
I3 moze solidno da izgura rx 470, njegovu trenutnu moze full da izgura i spada u budzet, nov sa garancijom. Athlon moze da se kupi ako je budzet za plocu i cpu 100e

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A šta se dešava ako se na taj procesor stavi jača grafička? Stvori se crna rupa i proguta prvo PC, a onda celu planetu?

Koliko vidim, i Celeron može da se koristi u paru sa GTX 1080 i da se opet odigra bolje nego sa i5 i R7 260X :)
http://www.techspot.com/review/1267-battlefield-1-benchmarks/page4.html
http://www.techspot.com/review/1263-gears-of-war-4-benchmarks/page4.html
http://www.techspot.com/review/1271-titanfall-2-pc-benchmarks/page3.html
http://www.techspot.com/review/1235-deus-ex-mankind-divided-benchmarks/page5.html
 
Poslednja izmena:
Ako ima 150e da da za procedor i maticnu, nema razloga da daje manje i uzima slabije.
Athlon i ploca kostaju oko 110e, dobije dosta slabiji procrsor a ustedi 50e. Sta ce da uradi sa tih 50e, da uzme 1080?:D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa naravno. :D


Zato su za njih max karte GTX1050Ti i R9 380X. Za veliku vecinu i vise nego dovoljno za fino igranje.

Ja sam siguran da bi i tu bilo bottlenecka, ipak su to ozbiljne kartice, naročito 380x, za nju je neka mera i5.

Ako ima 150e da da za procedor i maticnu, nema razloga da daje manje i uzima slabije.
Athlon i ploca kostaju oko 110e, dobije dosta slabiji procrsor a ustedi 50e. Sta ce da uradi sa tih 50e, da uzme 1080?:D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

+1
 
Ploču ima, prodaće svoj procesor, dodati 30-40 € i kupiti Athlon 750K. Ostaće mu još 110-120€, neka proda grafičku za 70-80€ i neka kupi GTX 960, R9 380(X), GTX 1050Ti ili možda čak i RX 470. Svakako će se više naigrati nego sa i3 i HD 7850. Ili grešim negde u računici?
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, to je okej koncepcija.

Kada bi prodao njegov procesor,graficku i plocu zajedno treba da doda novac i kupi istu od navedenih grafickih, a imace dosta jaci cpu i mesta za upgrade nadalje.

Koliko para, toliko muzike :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Valjda je bolje da ako treba da potroši novac da odmah dobije bolje rešenje, a ne da da pare da bi mu kasnije bilo lakše ili jeftinije ili možda ni jedno ni drugo :)
 
Da da pare odmah, nadogradi na platformu koja je mrtva i uzme dosta losiji procesor zarad ustede od 50ak e(kad se uracuna prodaja njegove ploce).

Svakako neka on odluci, samo pricanje da je athlon x4 dovoljan i da se moze porediti sa i3-jem je neispravno, drago moje svemirsko pivo :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jeste, ali je to zanemarljivo osim u odredjenim igrama. Da, zato smo uvek u Sta da kupim preporucivali GTX960 4GB umesto R9 380/380X sa kojom bi igre bolje radile iako je malo slabija karta.

Pa da to je više bilo u smislu da je "zahtevna" i da sa slabijim procesorima gtx 960 bolje radi.
Sad kakvo je stanje nemam pojma, kapiram da su tu negde, zbog drivera.
Svakako su obe kartice odlične.

Da da pare odmah, nadogradi na platformu koja je mrtva i uzme dosta losiji procesor zarad ustede od 50ak e(kad se uracuna prodaja njegove ploce).

Svakako neka on odluci, samo pricanje da je athlon x4 dovoljan i da se moze porediti sa i3-jem je neispravno, drago moje svemirsko pivo :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

+1
 
Poslednja izmena:
On za ploču i procesor teško da može dobiti više od 50€. Plus će verovatno i na memoriji izgubiti ako prodaje staru polovnu DDR3 i kupuje novu DDR4, ali to je možda 10€. U najboljem slučaju ostaće mu 40-50€ za upgrade grafičke. U mom predlogu bi imao 110-120€ za upgrade grafičke. Pa nek vidi šta mu je bolje
 
Poslednja izmena:
Pa o tome ti pricam, za razliku od 50e(izmedju 50 u mom i 100 u tvom slucaju) ulaze u dead end platformu i dobija dosta slabiji procesor. Razmisli malo :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da znam, ali razmisli i ti da je grafička od 190-200€ bolja od grafičke od 120-130€ :D.

Pri tom, možda će za godinu i po dana za 120€ moži da se kupi ista ili bolja kombinacija nego sada za 150€ (i3-6100). Zašto je bolje da sada ulaže u procesor (platformu), a npr. dogodine u grafiku, nego sada u grafiku, a dogodine u procesor? Pri tom, nisam siguran i da se i3-6100 sa pločom može naći čak i za 150€
 
Poslednja izmena:
Nek moderatori prebace :)

Nije mrtva, za razliku od amd, mogu haswell i5 i i7 na tu ploču, što je sasvim dovoljno.
Da s tim što kad dođe to vreme, biće kao sada - bolje novi i3 nego matori i5. Zato kažem da je bolje sad da ne ulaže mnogo u procesor/platformu, jer se polako snaga novih procesora u rangu i5-2400/i3-4160 spušta ispod 90$ (novi KL Pentium). A za HD 7850 mu ne treba previše jak procesor. Možda će naredna generacija Celerona od 50€ imati 2c/4t. Ali dobro, njegovi novci, nek izvaga šta mu je bolje
 
Poslednja izmena:
Da, baš je verovatno da AMD danas prodaje 4 jezgarne procesore za 70-80€, a da sledeće godine prodaje dual core za istu sumu. Ako se sad prodaje novi Athlon X4 845 za 60€ ili A8-7600 za 80€, šta misliš koliko će sledeće godine koštati njihova zamena (sa Zen jezgrima). Ili koju će cenu imati polovni Kaby Lake/Ryzen procesori za 2-3 godine?
 
Poslednja izmena:
Cela tema je bazirana na kupovini sada, ne na kupuvini u buducnosti.

Po meni i3 vredi svaku paru jer je dosta jaci od athlona, a grafiku ne mora odmah da menja.
Bolje da uzme procesor koji ce izgurati jacu grafiku nego da uzme jacu grafiku i da je bottleneckuje procesor koji je kupio bez sansi za upgrade.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa baš zato što je sada mislim da je Athlon X4 + npr. GTX 1050Ti bolje rešenje od i3 + HD 7850. Mislim, moj gornji post baš to i govori, da nema smisla davati sada 150€ na staru i3 platformu ili 170€ na novu. Već iskoristiti maksimalno od postojećeg

Edit: Tek sad vidim da je on na FM1 platformi a ne na FM2, što malo menja situaciju. Pošto mu u tom slučaju treba otključan A6/A8 ili Athlon 651K, koji su retkost kod nas mada ih ima na ebay-u za 30-40 $ :smash: http://www.ebay.com/itm/AMD-Athlon-...397575?hash=item43def4dac7:g:xpgAAOSwYmZXKZST
I dalje mislim da je to dobra opcija pošto i oni mogu sigurno na 3.3-3.5 GHz (ne znam da li bi izvukao više sa postojećom pločom) što je opet oko 30% više od trenutnog rešenja.
 
Poslednja izmena:
Ne razumes poentu, sada uzima cpu i plocu, a ne graficku kartu.

Ne vidim razlog zasto bi uzeo relativno slab cpu i relativno slabu grafiku, kad moze da uzme sada jaci cpu i kasnije jacu grafiku i da vozi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kako ja ne razumem a ti razumeš :)

Ja predlažem da sad uzme relativno slab, ali dovoljno jak CPU i jaču grafičku, a ti predlažeš da uzme jači procesor i slabu grafiku. Na žalost, nemamo priliku da uporedimo Athlon X4 na 3.5 GHz i 1050Ti sa jedne strane i i3-6100 i HD7850 sa druge. Znamo da na jakom procesoru (i7) prelazak sa HD7850 na GTX 1050Ti donosi 40% veći FPS. Ali ne znamo koliki skok donosi prelazak sa Athlona X4 na i3 u kombinaciji sa HD 7850.

Evo ti poređenja A8-7800 i i3-6100, pogledaj rezultate za R9 285 i GTX 770. Njegova grafička je još slabija i razlika bi bila manja. Doduše i FM1 procesor bi bio malo sporji, tako da je ovo ono što bi dobio ako bi koristio i3-6100 umesto Athlona sa HD 7850. Jedino što u slučaju da kupi Athlon može da kupi i GTX 1050 Ti. Npr. i A8 sa R9 290X daje bolje rezultate nego i3 sa R9 285
http://www.anandtech.com/bench/product/1270?vs=1682
 
Poenta je sto sa 50-60e razlike kasnije moze da ima i i3 i 1050ti.

Koja ce onda biti razlika u performansama, izmedju i3 i 1050ti i x4 i 1050ti?
Edit: u cpu intensive igrama.
Edit2: da ti skratim muku, bice MNOGO velika razlika [emoji14]
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zašto kasnije kad govorimo za sada??? Pri tom ako kombinacija H110 i Pentium G4600 sada košta 120€ koliko će biti kasnije??? Da ti skratim muke, evo računa :D

Potroši sada 150€
Athlon X4 + 1050Ti >> i3-6100 + HD 7850
Zatim još 50-60€
Pentium G4600 + 1050Ti = i3-6100 + 1050 Ti

U prvom slučaju od početka do kraja ima bolju ili istu opciju, zar ne :d
 
I onda menja sada procesor da bi posle uskoro opet menjao platformu, a i3 bi ga duze sluzio sigurno :D

Slazem se da je ovaj pentium apsolutni najbolji buy za te pare, kad bi se mogao kupiti.

Ako se uzima procesor koji ce trajati neko vreme bez menjanja, athlon nema sta da trazi u budzetu od 150e i to je cinjenica.
Ako ulazi u ekspediciju da sad uzima procesor, pa da posle par meseci opet menja celu platformu onda to sto si napisao pocinje da ima smisla.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno