Šta je novo?

Koji polovan telefon sa Android operativnim sistemom do 100e?

wolf 87

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2009
Poruke
840
Poena
170
Potrebna mi je mala pomoc oko izbora telefona.Vec godinu dana imam Nokiu 5228 i vise mi je preko glave.U septembru mi istice ugovor u Telenoru i tada cu uzeti SE Arc S ili SE Xperia pro.U medjuvremenu sam resio da uzmem neki jeftiniji model,cisto da se malo bolje upoznam sa Androidom,a i da 5228 posaljem u penziju:) Gledao sam po netu i od polovnjaka do 100e i nije neki izbor.Mahom je izbor sveden na Alcatel OT-990,HTC Wildfire(on je doduse malo preko 100e) i Samsung GT-5700 Spice.Ima li jos koji model koji bi mi se uklopio u budzet?I koji biste mi vi preporucili?Bitno mi je da buduci telefon ima dobru podrsku zajednice,da ima ekran 3,2" ili veci,dovoljno jak procesor da potera po koju igru,dobar Wi-Fi i dobar audio chip,posto telefon koristim i kao mp3 plejer.
 
U toj cenovnoj klasi se neces preterano naigrati... Mada, postoje fazoni, moze da se pokrene i sta ne bi trebalo da moze, baci pogled na ovaj sajt. Posvecen je bash konkretno igranju HD igara na QVGA (fuj) i HVGA ekranima.

Ako hoces bash do 100 jura, Samsung i HTC koje pominjes imaju QVGA rezoluciju (fuj), Wildfire S je ok, ali obicni, zaista bih izbegao tu rezoluciju.

Alcatel je po meni bolji od oba, medjutim, ima root i mozda 1 custom rom... ZTE Avail bi mogao da bude dobra alternativa (mada, u drugom threadu sam nadglasan i vise ljudi je za Alcatel). On za sada nema nista sem roota, ali verujem da ce dobiti jos tweakova brzo.

Ono sto sam ja uzeo za ove pare je ZTE Blade - 100 jura, WVGA ekran daleeeeko bolji nego na icemu u klasi, hakova koliko ti dusa iste. Samo ga je malo tesko naci, morao bi da kopas i trazis.

Mozes da dobijes i ZTE-Wayteq Libra za 125 jura nov, svercovan iz Madjarske...

I iskreno, ja bih isao na Blade ili Libru (vidi se po tome sto sam i sam pazario jedan, zar ne :D).
 
Tvom lutanju je dosao kraj :). Poslusaj me i uzmi LG P500, definitivno je najbolji u tom rangu.
 
Slazem se za Optimus One P500 i kao bivsi vlasnik potvrdjujem da je odlican! Jedino nema blic, u poredjenju s Alcatelom, pa ako ti to smeta...

Optimus 2X Tapatalking
 
Ne smeta mi nedostatak blica,jer cu fotkati uglavnom danju,kada budem vozio bajs nekim zanimljivim predelom:)
Nista,Alcatel otpada zbog slabe podrske zajednice,Samsung i HTC zbog rezolucije i jos par sitnica.Ostaje mi samo da se odlucim izmedju ZTE Blade i LG.Pre bih uzeo Blade,ali pitanje hoce li ga biti u oglasima za 15-tak dana,kada planiram kupovinu.Ako ga ne bude bilo uzecu LG.

Jos par pitanja.Koliko vidim i LG i ZTE ne podrzavaju flash?Da li to znaci da bez overklokovanja cpu(koliko je ono stetno?) i cackanja po sistemu nema nista od gledanja youtube-a?
 
Da i ne...

Mozes na XDA da nadjes ARMv6 verziju Flasha, imam je instaliranu na Bladeu, video u 240p radi seckavo (kada nije overklokovan). Nisam probao da vidim kako radi overklokovan sa flashom, ali sam prilicno ubedjen da bi i tako 320p rezao previse. Metacaffe recimo radi uzasno, nema tog overkloka koji bi ga izvukao.

Medjutim, sam Utub ima mobilnu verziju, a svaki Android telefon ima Utub aplikaciju koja olaksava koriscenje. Nisu bash svi videi konvertovani u mobilni format (vuce ih u 3gp formatu ako se ne varam, a ne kao flash video), ali sasvim dovoljno ih ima da ti nece mnogo smetati los Flash. HTML5 verziju nisam probao, nemam pojma kako radi sa ovim telefonima.
 
Imas YouTube aplikaciju na telefonu preinstaliranu, koja naravno radi, i YouTube linkove otvara iz browsera, pa se mozes u njega vratiti. Jedino ti flash sadrzaj (pre svega reklame) u browseru nece raditi, na mestu istog bice bele "rupe". Ne izgleda nista losije, videces. S druge strane, usled toga, procesor ima manje opterecenja jer taj sadrzaj ne obradjuje, pa surf ide glatkije... ;-)

A inace, ako BAS zelis i tu opciju, ne pomaze ni OverClocking jer arhitektura tih procesora (a Optimus One i Blade imaju isti) prosto ne podrzava flash, i dzaba sve - na njima ga nece biti.

Meni nije nedostajao, sve sto mi trebalo imao sam... :)

EDIT: Johnnny je u pravu, ipak ima taj flash za te starije procesore, ali verujem da ti nije neophodno. Vidis da ne radi sjajno...

@Johnnny: Pretekao si me... :p

Optimus 2X Tapatalking
 
Poslednja izmena:
Ma realno, i na Tabu kada hocu da gledam Utub upalim uglavnom Utub aplikaciju. Puni sajt ne palim nikad, a na telefonu jos nisam osetio da mi nedostaje Flash iskreno. Mozda nekome i smeta, meni vrlo retko.
 
Puno vam hvala na pomoci.Javljam kada uzmem telefon i utiske.Sta god da uzmem necu pogresiti.Blade mi se svidja zbog veceg displeja i rezolucije,ali LG ima znatno bolju bateriju.
 
Kupio sam Blade i super je! Preporuka! Odlična vrednost za uloženi novac (9.500 din). Baterija uz svo moje drljanje svaki dan, posebno sada, na početku dok ga sređujem -- traje ceo dan. A na WiFi mreži je, sync-ujem ga. Blade je daleko bolji nego što sam mislio i nije ni malo "plastičan". Samo ih nema u ponudi nešto. Go for it! :)
 
Za te pare si mogao uzeti i nov ali OK.
Ako neko ima slicnu nedoumicu moja preporuka je Hero H6 Android Black.
1.0x0.jpg

Proizvođač: Hero

Dual SIM
Čipset: MTK(MT6516)
Mreže: GSM,GPRS 850/ 900/1800/1900
Operativni sistem: Android OS v2.1
Wireless: WiFi 802.11b/g
Analog TV (NTSC, PAL, SECAM)
2.0MPix kamera sa blicem
G-senzor
JAVA
WAP/MMS
Bluetooth1.2

2 godine garancija

http://www.emmi.rs/mobilni-telefoni-mobilni-telefon-hero-h6-android-black.11.html?productId=19453
 
^ovo djubre da uzme?


Sent from my SGS2 powered by ICS
 
Sta je ovo? Neki kinez pretpostavljam? Ma ot990 extra telefoncic (koristio ga do skoro) ili ovaj lg p500 koji ljudi preporucuju - taj mi deluje vrlo interesantno :) A bas kupovina nekog kineza...sta znam, mozda nas sve iznenadi kvalitetom i zaseni daleko skuplje modele :D :)))
 
Cim vidim dve kartice, preokrene mi se zeludac... HTC, Samsung, Motorola, LG, Sony nisu za dzabe multimilionske kompanije... Apple ne ubrajam posto je akcenat na androidu...


Sent from my SGS2 powered by ICS
 
Ja sam uzeo Alcatel kad na njemu made in China.:p
To sto ga pravi neka privatna kineska firma neznaci da je los.
Cak mogu reci da je lepa kopija skupljeg HTC-a i ima ono najbitnije android i wifi.
A ove multimilionske kompanije imaju ime,jeftinu radnu snagu i skupe telefone.
Znam par ljudi koji su imali problema sa SE Xperia.
 
Poslednja izmena:
Sta je sa delovima, sta je sa podrskom? Ja znam da su par drugara imali neke kineze (kopije Nokie i ostalih telefona) koji su trajali od 4-6 meseci... Jeste Alcatel made in China, ali su delovi Alcatel, a ne neko kinesko da ne kazem sta, na jednom ima 9 cipova, na drugom ima 11, a na trecem 6...

Pre bih uzeo tattoo koji sam imao, koji ima iza sebe podrsku, a i delove, a i HTC ga je ipak sklepao...


Sent from my SGS2 powered by ICS
 
Upravo to. To je osnovna razlika. Te nounejmove upale, protresu, probaju poziv i sms i aj u prodaju! S "markama" ipak nije tako.

O2X via TT
 
Cak i da je kvalitetno sklepan, sta da radi sa onim MTK SoCom? 460MHz ARM9 u danasnje vreme je fenomenalna snaga za toster... Moj Blade (kopao sam na sve strane i nisam uspeo da ga nadjem nigde nov) nema zver od procesora, ali nije ni toliko preslab kao ovaj.

A onda prelazimo na podrsku zajednice, kakav je softver (losh, ali tu je podrska zajednice :D) itd. Sto moj Kinez ima i jedan je od retkih.
 
Svidja mi se ideja da nabavim ovaj ZTE Blade, da li je neko od vlasnika uspesno instalirao IGO softver, i koji su mu dometi u trajanju navigacije na bateriju. Takodje me zanima kakav je kvalitet dometa wifi. Gde moze da se nabavi ovaj tel. Hvala.
 
Svidja mi se ideja da nabavim ovaj ZTE Blade, da li je neko od vlasnika uspesno instalirao IGO softver, i koji su mu dometi u trajanju navigacije na bateriju. Takodje me zanima kakav je kvalitet dometa wifi. Gde moze da se nabavi ovaj tel. Hvala.

GPS ne koristim nesto, tako da ti ne mogu reci. WiFi ima ok domet, nista losiji nego SGT po mom iskustvu, mnooogo bolji nego moj prosli HTC Legend (koji je bio prilicno losh, mnogo aluminijuma). Moze da se nadje polovan na oglasima za oko 100 ili nesto manje jura. Kod svercera moze da se nadje Wayteq-ZTE Libra za oko 125 jura nova, sto je skoro isti telefon, ali koliko sam shvatio sa mizerno drugacijom kamerom (iste karakteristike, drugi drajver, pa ne radi na svim romovima, recimo na CM7).
 
Ni ta Libra ne zvuci lose, meni uglavnom treba pocetnicki Android telefon, ali sa solidnim ekranom, tako da ovi ZTE modeli zvuce obecavajuce...
 
Itekako obećavajuće! Rekoh već, meni je takođe trebao "početnički fon" i kupio sam ZTE Blade (alias Libra, alias San Francisco) za manje od 100e, i to uopšte nije početnički mob. Pošto ga malo ljudi ima i malo se zna za njega, misle da je kineska kanta loše izrade (i ja sam imao predrasude dok nisam uzeo u ruke). Nije kanta! Nije "plastikaner", ekran je super, jasan, odličnih boja, 3,5", 800x480. Čak ni brzina nije mana (710MHz), kamera je osrednja bez blica, nekome može da bude mana što nema Gorilla Glass. Meni nije. I to je kraj "manama". Pri tome ima super podršku na MoDaCo forumu, nema lega, ja imam CM 7.1 na njemu koji radi kao sat.

Daleko je bolje ovo kupiti od Hua modela. Ili modela sa malim ekranom. Ekran od 3,5" je donja granica za kucanje. Sve manje je gubitak svakog komfora. Rezulicija ispod 800x480 je idealna, sve ispod, opet gubitak komfora. Ko može da se takmiči tu? Samsung Mini? Samsung Ace? Optimus One P500? Ne mogu.
 
Nazad
Vrh Dno