Šta je novo?

Koji polovan Sony do 150e?

wolf 87

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2009
Poruke
840
Poena
170
Ovih dana bih trebao da prodam Idol X sa neispravnim digitajzerom i planiram kupovinu nekog polovnog telefona.Izbor je pao na Sony. Koji model uzeti, Xperia T, SP , Ion?
 
Svestan sam da su to telefoni starije generacije ali sta fali dual core krait procesoru,za moje potrebe ce biti taman.Video sam kakve slike pravi Xperia T i za sad sam najblizi njemu,ako naleti.SP je vec prilicno cest po oglasima,jedino me brine kakav displej ce mi zapasti.
 
Za XT ne moras da proveravas displej. Mogu da potvrdim da telefon jeste mator i prezaljen sto se apdejtova tice ali da je odlican (osim autonomije koja je nekada bila prosecna za tu klasu a za danasnje standarde je slaba). Za 150e po oglasima imas i polovne SP.. cipset je i dalje solidan, za te pare to je ok telefon. Ne znam kakva je kamera na 4.3 ali bih rekao da je na 4.1 bila ipak losija od XT. Ne nesto drasticno ali losija.. Sa druge strane tesko da postoji sony sa brzim cipsetom i ostalim karakteristikama za 150e.. Autonomija je ok.
XS/Acro i slicni su solidni ali sada vec dosta matori i na 4.1 ako se dobro secam, morao bi da kopas po xda za stabilan 4.3/4..

Uglavnom, za te pare (do 150e) izbegavaj sony xperie J, M, L.. nisu to resenja za duzi period i zahtevnije koriscenje.
 
XT na 4.0.. a dogurao je do 4.3. Ja sam video semplove sa 4.1 i ono je sasvim solidno. Opet ne znam kakvu su semplovi na SP sa 4.3..

U arena testu nema slicnih kadrova ''na otvorenom'' ali ajde kao ovo moze da se poredi

XT (4.0) http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/sony-xperia-t/camera/gsmarena_004.jpg
SP (4.1) http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/sony-xperia-sp/camera/gsmarena_004.jpg

XT - The Xperia T might not be the be-all and end-all of smartphone cameras, but it's certainly one of the better cameraphones we've seen.

SP - 8 MP camera leaves us wanting If you switch to the regular auto mode, you get images that appear slightly more natural without that overprocessed look. This gives you more headroom if you plan on post-processing your images, but resolved detail doesn't change significantly, so the output is still far from great.

E sad ima tu primetne vremenske razlike izmedju ova 2 modela pa je XT nekada imao odlicnu kameru a SP prosecnu za vreme predstavljanja.. razlike nisu velike, to je sigurno
 
Poslednja izmena:
U svakom slucaju SP je bolji (brzi) i noviji od XT, ima bolju autonomiju i 4.4..

Sto se kamere tice nisu to neke velike razlike i wolf moze da proceni na osnovu ove 2 galerije (sa raznim verzijama sw)

XT

SP
 
U svakom slucaju SP je bolji (brzi) i noviji od XT, ima bolju autonomiju i 4.4..

Sto se kamere tice nisu to neke velike razlike i wolf moze da proceni na osnovu ove 2 galerije (sa raznim verzijama sw)

XT

SP

SP je brzi na papiru. U realnosti ima puno problema na 4.3. Imao sam 2 komada i oba su se ponasala isto - lag. Kamera je takodje uzas zivi.
XT je bolji telefon, ali je mator...
Preskocio bih oba
 
Odgovor je jako jednostavan. Ako hoces lepsi(subjektivno), malo brzi i telefon sa boljom autonomiom onda SP, ako hoces telefona sa boljom kamerom i malo lepsim ekranom onda XT. Iskreno sam se dvoumio kao i ti kada sam uzimao nov i uzeo sam SP. Ja sam generalno zadovoljan i jedina mana je taj ekran(mada ne nesto drasticno, ali se vidi razlika bas kada se stavi pored nekog dobrog ips ili amoled-a).
 
Ja imam xperiu T, i zadovoljan sam kako me sluzi.. kamera je odlicna na 4.3 je dosta bolja nego na 4.1.. takodje je na 4.3 primetno brzi od 4.1, SP je malo brzi, ali to ces primetiti samo ako igras zahtevne igre..
kamera i ekran su bolji na xt nego na sp.
 
Nazad
Vrh Dno