Šta je novo?

Koji PDF reader koristite?

adobe reader i nitro pdf pro. nitro mi se mnogo svidja jer omogucava i jednostavno editovanje. plus moze da se integrise u office pakete pa je moguce praviti pdf direktno iz worda i svasta jos.
 
Nitro PDF reader

Download EXE (zvaničan sajt)
Download MSI (megaupload, moj upload)

MSI instaler koji sam postavio je estrahovan iz originalnog instalera i tvrdo kompresovan u 7-zip.

Posle dekompresije MSI instaler je veličine 92.5 MB

Ukoliko primetite ili budete imali bilo kakve probleme sa ovim MSI instalerom molim da me obavestite kako bi ga uklonio. :wave:
 
Koristio Adobe pro, pa je poceo da zeza pa presao na XChange Reader, pa FoxIt Reader. I na njemu ostao i prezadovoljan sam
 
Imam instalirane Foxit Reader i Phantom i Nitro pa mi je svejedno, mada mi je reader primaran.
 
Ikonica "Nitro PDF reader"-a bas podseca na miro :)

E: Sumatru koristim kao portable, a ovako foxit ili xchange.
 
Poslednja izmena:
7-zip format bre :smackbum:

I to sa najjačom kompresijom :bottle:
 
Na računaru: Adobe Reader; a na telefonu: Alternate Reader
 
Uzeo sam NitroPDF Reader cisto da probam i svidja mi se :). Koristicu ga i za kreiranje i pregled PDF-ova. Ne znam da li je do mene, ali i Acrobat i foxit su mi u contiguous pregledu isuvise reckvao prikazivali tj. kada skrolujem bas je seckalo, pogotovo zbog HyperScrolla na misu. Ovde nemam taj problem.
 
Da li Nitro mora da koristi ribone? Meni se to ne sviđa na wide monitorima - bolji su mi "niski" toolbarovi, kao kod PDFX-change...
 
Stvarno lose ispada sa ribbonom, ali moze se minimizovati :) . Desni klik > Minimize the ribbon.
 
Naravno da nije :)
 

Prilozi

  • Clipboard-1.jpg
    Clipboard-1.jpg
    311.2 KB · Pregleda: 60
  • Clipboard-2.jpg
    Clipboard-2.jpg
    328.9 KB · Pregleda: 48
Poslednja izmena:
jeste malo bezveze sto nitro reader ima ribbon. nitro pro ima isti izgled kao office 2007, sto je ok za editor texta jer ti trebaju svi alati na dohvat ruke, ali kod obicnog citanja je bolje imati veci prostor za sam dokument.
dobra stvar je sto moze da si minimizuje pa nece smetati. losa stvar je sto mora da se ukljucuje svaki put zbog nekih podesavanja. meni recimo smeta single page preview pa moram stalno da prebacujem na continouos, za sta mi treba ribbon. na srecu to je moguce dodati u quick acces pa se ponovo dobija prilicno funkcionalan program :D

sve u svemu super je :D
reader za citanje i pro za editovanje
i cini mi se da je nesto brzi od adobe readera.
 
@ WebWolf: hvala! Ne izgleda loše, ali ipak ću ostati na portabl PDFX-change Viewer-u.
 
@subtractor
Ali kada je minimizovano i kliknes na tasks on samo izleti, izaberes sta ti treba, pa kada kliknes opet na dokument, nestane ribbon. S/C menjas na ctrl+3 ili ctrl+4, a u podesavanjima mozes da prebacis default na contiguous.
 
Može li neki od tih programa koje koristite da isiječe stranice, imam knjigu koja na svakoj PDF stranici sadrži dve po sredini spojene stranice iz knjige pa hoću da ih isiječem po toj središnjoj liniji tako da svakla PDF stranica sadrži jednu stranicu iz knjige. Dakle treba mi baš ovo što radi ovaj program. Koliko vidim moj PDFX-Change Viewer to ne može, osim ako mi je promaklo da mu vidim tu opciju.
 
XChange Reader
 
Nazad
Vrh Dno