Šta je novo?

Koji objektiv moze biti alternativa Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM kod Nikona ?

Cortier

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2008
Poruke
28
Poena
304
Društvo ovaj objektiv mi deluje kao dosta dobar i pokriva sve ono za sta meni treba, porodicne fotografije, portreti i priroda-pejzazi.
E sada gledam koja bi bila jednako dobra alternativa Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM kod Nikona.
Moze li Nikon AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR da mu parira, pošto sam čitao da nije mnogo bolji od
Nikon AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR sto mi je nekako neverovatno zbog odnosa cena, 16-85 je malo siri i ima bolji kvalitet u uglovima kod sirokih slika od 18-105.
I jos sta mislite koja kombinacija

Canon EOS 7D i Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM ili

Nikon D7100 i AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR ( ili odgovarajuca alternativa Canon EF-S 15-85mm).
 
C15-85 je bolji objektiv od N16-85, kako po kvalitetu fotografija tako i po izradi. Razlika je najuocljivija na sirem kraju. Bio sam vlasnik C15-85 malo jace od dve godine i to je verovatno najbolje/najuniverzalnije Canon crop staklo, jer sam imao sam skoro i sva ostala Canon krop stakla koja necemu vrede! :d
Na 7D ce da legne kao budali shamar i to je ubitachna kombinacija.
N D7100 je takodje jako lepa sprava i sa N16-85, pod uslovom da znas sta radis i koji su ti dometi i ogranichenja opreme, ces praviti jako dobre fotke, jednako kao i sa Canon sistemom.
 
Meni bi ovde veca dilema bila da li da idem na FF jer je D600 kao i 5D mk2 oko 1.5k evra, ali opet, onda bi mogao neki polovan objektiv da uzmes ...

Inace sto se tice gornje pomenuta dva tela, ja i ako koristim nikon, sam i dalje veliki fan canon-a... Ali s'obzirom koliko sam prezadovoljan sa D7000 svakako bih izabrao noviji model.. A sto se tice zum objektiva koje spominjes, svakako ti dodje, manje vise na isto, do tebe je da li ce se napraviti razlika. I svakako ces morati da uzmes neki fiksni ako hoces bolji kvalitet ;-)
 
C15-85 je bolji objektiv od N16-85, kako po kvalitetu fotografija tako i po izradi. Razlika je najuocljivija na sirem kraju. Bio sam vlasnik C15-85 malo jace od dve godine i to je verovatno najbolje/najuniverzalnije Canon crop staklo, jer sam imao sam skoro i sva ostala Canon krop stakla koja necemu vrede! :d
Na 7D ce da legne kao budali shamar i to je ubitachna kombinacija.
N D7100 je takodje jako lepa sprava i sa N16-85, pod uslovom da znas sta radis i koji su ti dometi i ogranichenja opreme, ces praviti jako dobre fotke, jednako kao i sa Canon sistemom.

Tako sam i citao po iskustvima i drugih korisnika da je 15-85 jako dobar.
Na koja ogranicenja si mislio kod Nikona D7100 sa 16-85, predpostavljam da nisi na opseg 24 - 127 mm, to je neki opseg za ono sto meni treba, ali objektiv je losiji od C 15-85 - opet citao.

DeuS.Mikelle; je napisao(la):
Meni bi ovde veca dilema bila da li da idem na FF jer je D600 kao i 5D mk2 oko 1.5k evra, ali opet, onda bi mogao neki polovan objektiv da uzmes ...

Ma razmisljao sam ja i o tome i bas o ta dva modela ali je puno para.

Da imam odmah bi uzeo provereni Canon 5D MKII + Canon EF 24-105mm f/4L

ili

Nikon 600D + Nikon AF-S 24-85 mm f/3.5–4.5G vise sam za ovaj,
iako sam i ja ljubitelj Canona.
Cini mi se da Nikon vise unapredjuje svoje nove modele aparata a da ih Canon prepakuje za iste novce.

Prosle godine sam krenuo da kupujem DSLR (Canon 650D) pa sam kupio Canon 240HS kompakt.
Ove godine sam podigo limit na gore pomenute, ako tako nastavim....a voleo bih naravno da imam FF.
 
ako ti 16-85mm nije dovoljno dobar, probaj 17-55mm f/2.8 ili 24-85mm f/3.5-4.5 vr
prvi je preskup i tezak, drugi nije dovoljno sirok, ipak je pravljen za ff.
... ma predji na ff, kad si vec resio da odresis kesu. :d
 
Zato postoji 5D kec koji i dalje kida sve cropove....
 
Da imam odmah bi uzeo provereni Canon 5D MKII + Canon EF 24-105mm f/4L

ili

Nikon 600D + Nikon AF-S 24-85 mm f/3.5–4.5G vise sam za ovaj,
iako sam i ja ljubitelj Canona.
Cini mi se da Nikon vise unapredjuje svoje nove modele aparata a da ih Canon prepakuje za iste novce.

Skontali ste da sam gore mislio na Nikon D600.
Ovaj Nikon AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G mi deluje kao dobar objektiv u kombinaciji sa Nikon D600, eh da je para.
 
Ja o D600 ne bih razmisljao pored 5D MKII.
 
Opet ti sa tim probanjem. Ne moras sve da probas.
Postoje forumi, postoji komunikacija sa drugima, recenzije, sto tekstualne, sto video, fotke, i razmena iskustava.
Ako ti sve probavas pre nego sto kupis, svaka ti cast. -_-
 
Bar iz mog iskustva, sve je to bilo sjajno sto sam citao, ali je uvek drugacije kada sam probas... Gledajuci onaj dpreview, olympus ima neverovatan senzor, bilo koji oly, dok to veze sa vezom nema kada uzmes da ga koristis... Isto tako, 5D mk2 je sjajan kao i drajverov mk3, mk3 je klasa iznad, a opet kada sam uzeo u ruke D800, to je neverovatna sprava ! Sumljam da je D600 ista losiji, bar po konacnim rezultatima...

Ja samo ne volim kada neko pise misljenje o necemu sto nije probao, nego citao iskustva drugih.. Sve je to super ali je drugacije u praksi !
 
Poslednja izmena:
Max brzina zatvaraca je 1/4000, sto je za tu cenu, po meni, nedopustivo. Drugi minus, D600 ima problem sa prljanjem senzora, sto je i Nikon potvrdio.
Ovo je i veci problem nego max brzina zatvaraca. Ne znam sta bi tu moglo da se proverava vise u praksi?
Ako zelis da proverevas, ti ga kupi, pa nam javi koliko cesto ga saljes u servis na ciscenje senzora. Od aparata koji kosta 1500 EUR ocekujem da radi posao, a ne da ga saljem svakih mesec dana u servis.
5DMK2 je provereno i pouzdano sokocalo, za razliku od tog na brzinu sklepanog D600. D800 je totalno druga prica koja ne spada u cenovni rang sa ove dve kamere.
Ako covek tek pocinje da pravi sistem, MK2 je pravi izbor, D600 bih preskocio.
 
Skontali ste da sam gore mislio na Nikon D600.
Ovaj Nikon AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G mi deluje kao dobar objektiv u kombinaciji sa Nikon D600, eh da je para.

Ne bih da ti kvarim fantazije :) ali opet EF 24-105 f4 L je bolje staklo od tog, ne mnogo ali dovoljno. U kombinaciji sa bilo kojim FF telom pravi sjajne stvari, pa cak i na "starom" senzoru na 5DII. ;)
 
Malo mi je zao da uzmem aparat sa starim procesorom, ali sigurno znam da sto se tice canona znam koji cu objektiv uzeti. Mada je Canon Mark II stvarno dobar.
Ako bude crop uzecu 15-85mm, a ako bude FF uzimam 24-105mm.
Sta mislite za ovaj novi canon 6D u kombinaciji sa 24-105mm, ima novi procesor ali je kazu losiji od 600D.
I koji bi mi objektiv preporucili da je bar jednako dobar kao canon 15-85 za Nikon D7100 da je u tom cenovnom rangu I opsegu ? Ako se odlucim za Nikon crop tj ne budem imao para za FF.
 
Poslednja izmena:
Ma znam to ali u brzini kada pisem mesto D600 ispred, D prebacim iza :)
 
Čini mi se da moraš da počneš da praviš razliku između senzora i proceaora... ;-)
 
Čini mi se da moraš da počneš da praviš razliku između senzora i proceaora... ;-)

Pa da vreme je da pocnem da pravim razliku :). Uglavnom je Senzor i novi procesor, a ja sve to prekrstim u novi senzor, a to su dve razlicite stvari.

Ljudi hteo sam da vas pitam gde ima polovnih objektiva i uopste polovne foto opreme, osim sto se ponekad pojave neki kod nas u oglasima ?
 
Da li je 1100e ok cena za Canon MKII sa oko 15000 okidanja i kakav je objektiv Canon 20mm f2/8 ?

Deluje mi da ima manju distorziju (na 24mm) od 24-105 bar tako pise po testu.

http://www.photozone.de/Reviews/151-canon-ef-20mm-f28-usm-lab-test-report--review?start=1

http://www.photozone.de/Reviews/188-canon-ef-24-105mm-f4-usm-l-is-lab-test-report--review?start=1

Uzeo bih FF i za pocetak taj objektiv.

I da li je bolje da uzmem Canon 5D MKII + Canon 20mm f2/8 ili Canon 6D + Canon 20mm f2/8 zbog novijeg procesora ?

I da naravno kako da sve to testiram kada uzmem polovno, pored vizuelnog pregleda od fizickih ostecenja, prvi vlasnik, garancija ?
 
Poslednja izmena:
15k okidanja za 5DII nije ni zagrevanje :)
20 2.8 bih preskocio, ne znam koji jos objektiv imas/nemas ali je, barem po meni, pogresno graditi sistem od te sirine. Uzmes neki normalac za pocetak 35-50mm raspon.
Za 6D ne znam sta da ti kazem, nisam ga probao, imam 5DII i tesko da mogu da zamislim nekog amatera ili profesionalca (osim onih sto fotkaju sport, lowlight) kome to nije dovoljno za skoro pa sve.
Pa kao sto kupujes svaku polovnu stvar, gledas opste stanje, proveravas fukcije, vidis ima li nekakvih ostecenja, da li svi dugmici rade, kakvo je stanje guma na aparatu, ekran, trazilo, probaj sa nekim normalcem ili standard zumom kako se ponasa... Posebno gledas od koga kupujes, ako ti je sitnica kod gazde sumnjiva, okrenes se i odes, intuicija je najcesce dobar savetnik..
Sajtovi sa oglasima...
http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showforum=79
http://www.kupujemprodajem.com/Foto-16-kategorija.htm
http://fotoberza.rs/
 
mani budalastine , d600 je odlicno telo, kao i 6d kao i 5dmk2 koji je ipak losiji...
 
ove "Ja o D600 ne bih razmisljao pored 5D MKII." "Max brzina zatvaraca je 1/4000, sto je za tu cenu, po meni, nedopustivo. Drugi minus, D600 ima problem sa prljanjem senzora, sto je i Nikon potvrdio.
Ovo je i veci problem nego max brzina zatvaraca. Ne znam sta bi tu moglo da se proverava vise u praksi?" nidje veze.... senzori u d600 i 6d su dosta bolji od mk2 sto je i logicno ,fokus ne pominjem mk2 je camera obskura, za svaku namenu
 
ove "Ja o D600 ne bih razmisljao pored 5D MKII." "Max brzina zatvaraca je 1/4000, sto je za tu cenu, po meni, nedopustivo. Drugi minus, D600 ima problem sa prljanjem senzora, sto je i Nikon potvrdio.
Ovo je i veci problem nego max brzina zatvaraca. Ne znam sta bi tu moglo da se proverava vise u praksi?" nidje veze.... senzori u d600 i 6d su dosta bolji od mk2 sto je i logicno ,fokus ne pominjem mk2 je camera obskura, za svaku namenu
Hrabre izjave ali poprilicno diskutabilne.
Brzina zatvaraca itekako moze da bude problem, ko koristi prajmove sa iole vecoom blendom, zna o cemu govorim.
Senzori dosta bolji!? Hmmm... za sta to u praksi su dosta bolji. Osim pukog tehnomasturbiranja, pikselpeepovanja i prenoshenja hype sa raznoraznih sajtova (a oni ljudi moraju od necega da zive), u kojim to amaterskim i light profi primenama senzori ta dva rade posao a jadni stari, losi 5d2 senzor lezi u blatu!? Koji to stampani i elektronski format ovi noviji mogu da izguraju a stara 5d2 ne moze? Manite se naklapanja, trolovanja i gore spomenutog tehnodesnicharenja.
Svaki DSLR u proteklih 5-6 godina moze da uradi ludacki dobre fotke u nevidjeno velikim fotmatima i u 99% situacija. Ukoliko rezultat nije dobar onda je to uglavnom zbog vase greske a ne "dosta losijeg" senzora i slicne %@#^%#$. Ovaj camera obscura komentar je onako bas civiolik tako da hajde malo manje fanbojizma...
 
^ +1
 
Hrabre izjave ali poprilicno diskutabilne.
Brzina zatvaraca itekako moze da bude problem, ko koristi prajmove sa iole vecoom blendom, zna o cemu govorim.
Senzori dosta bolji!? Hmmm... za sta to u praksi su dosta bolji. Osim pukog tehnomasturbiranja, pikselpeepovanja i prenoshenja hype sa raznoraznih sajtova (a oni ljudi moraju od necega da zive), u kojim to amaterskim i light profi primenama senzori ta dva rade posao a jadni stari, losi 5d2 senzor lezi u blatu!? Koji to stampani i elektronski format ovi noviji mogu da izguraju a stara 5d2 ne moze? Manite se naklapanja, trolovanja i gore spomenutog tehnodesnicharenja.
Svaki DSLR u proteklih 5-6 godina moze da uradi ludacki dobre fotke u nevidjeno velikim fotmatima i u 99% situacija. Ukoliko rezultat nije dobar onda je to uglavnom zbog vase greske a ne "dosta losijeg" senzora i slicne %@#^%#$. Ovaj camera obscura komentar je onako bas civiolik tako da hajde malo manje fanbojizma...

Pa Malimrav jeste Civi, provalis ga po fotkama koje kaci ;)

I inace, meni se licno jako dopada D600, ako zaradim nekim cudom neke pare bas bih voleo njega da uzemem, FF a velicina tela taman kako mi odgovara, jedino taj shutter speed, koji je manji u odnosu na D7000 koji sada koristim, ali opet sa nekim ND filterom na brzi prajm sve moze da se sredi :)

Opet 6D, glavni problem mi je pokrivenost viewfindera od 96% ako ne gresim, sto mi, kako god zvucalo to, uzasno ide na nerve, pa zar je toliko bilo tesko da stavite 100% ipak je FF kamera, ne kosta malo ! Tako da ga nikada ne bih uzimao :D
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno