Šta je novo?

Koji monitor na r7 250 OC?

Aurum

Poštovan
Učlanjen(a)
26.02.2015
Poruke
58
Poena
60
Imam sledeću konfiguraciju:
Powercolor r7 250 OC 1gb
Xeon E5440
MSI G41M-P28
4GB DDR3
I trenutno monitor od 19", ali kako se tehnologija razvija mislim da je i meni vreme da makar monitor novi uzmem pa me zanima ima li nekih preporuka, da li VGA/HDMI, nekih 22" bi mi bilo taman, full hd rezolucija(a zanima me i da li grafa moze da gura full hd na vga), igrice neke i ne igram, eventualno dotu 2, ali tu mogu smanjiti rezoluciju pa će se i to gurati dobro :D
Prvenstveno mislim na polovne monitore, do nekih 50-60e
 
Poslednja izmena:
Sa obzirom da imaš 18.5", 23 ili 24 FHD bi ti odgovarali veoma lepo. Grafa može da gura i FHD na VGA i slika je sasvim korektna, ali ne bi bilo loše nabaviti HDMI/DVI i povezati grafiku po današnjim standardima, ne opterećivajući se što možda slika nije baš oštra (loš vga kabl, neke interferencije kabla...).

E sad, sam monitor. 50-60e za polovne 23-24" monitore je ono baš donja granica i kad se nađu, budu neki stariji, pa nije baš idealna kupovina. 22" definitivno zaobiđi jer su to stariji monitori (5+ godina kojima samo što nisu crkli kondenzatori ili neonke/led-ovi).

Ako već kupuješ polovan monitor, mislim da ti je pametnije da gledaš ovde (na Bench-u oglase i to one za starije članove) i da skupiš makar 20-30e još. Možeš za te novce uzeti novije 23" monitore koji nisu pred krajem svog radnog veka, tj. radnog veka komponenti. Samo proveravaj svakodnevno i naleteće nešto dobro...
 
Poslednja izmena:
Gledaj neki FullHD obavezno sa HDMI/DVI.

Kakav VGA u 2017. godini..
 
I gledao sam po oglasima neke sa HDMI, cena za ove od 22" mi je pristupačna, ali sad kako je dzoni ovo napisao za starost i premišljam se da li bih njih uzimao ili čekao još malo da skupim za neki veći, mada bi mi i 22" bilo veliko
 
Što se tiče starosti ne bih se previše brinuo oko toga. Monitori se relativno retko kvare. U kući imam 3 monitora stara oko 10 godina, samo se jedan kvario, jeftino je popravljen u lokalnom TV servisu :)
No ipak slažem se sa preporukom da polovno juriš pre svega u bench oglasima, od nekog člana sa iole dužim stažem na forumu.

No 50e je po meni zbilja maksimum za polovnu 22-ojku jer za manje od duplo više para ima da se kupi novi te veličine.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na KP uzeo Samsung LS27A650 za 90eu. Full HD. A imam AMD integrušu u kompu.
 
Cena za taj monitor je odlična. Inače, svaka preporuka za AOC. Ja u igraonici imam AOC 2230FM+. Fenomenalni monitori. Jedni od prvih LED-ova.
 
Nazad
Vrh Dno