Šta je novo?

Hardver Koji monitor do 70000 dinara?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

jojo

Slavan
Učlanjen(a)
11.06.2005
Poruke
6
Poena
301
Planiiram da kupim novi monitor i budzet je oko 70000 dinara ali moze i nesto vise ako vredi razlika. Monitor koristim 40% vremena za rad, 20% za za blejanje po netu, 20% za serije i filmove i 20% za igrice. Od igrica ne igram pucacine. Prethodne godine sam igrao Witcher 3, Civ V, Dota Underlords. Ne koristim komp u potpunom mraku osim sto nekada pogledam neku seriju ili film. Uzeo bih 27 inca ili vise, prostor nije frka. Nisam nikad seo za zakrivljen ekran pa ne znam kakav bi bio za posao. Sto se posla tice ne bavim se dizajnom pa mi idealno prikazivanje boja nije krucijalno a nisam ni programer da non stop gledam u kod, vec mi je posao kombinacija kucanja i trazenja po netu.
 
Gigabyte M32q (IPS 32" 1440p 165Hz) ili Gigabyte M34wq (slično, samo 34" ultrawide) bi bili moj izbor. Problem je što ne znam ima li ih kod nas...
Acer Nitro XV342CK je još 1 ultrawide kandidat (preferiram Gigabajt, doduše, imaju KVM switch).
Ova 3 važe kao "gaming" monitori zbog 144+ Hz ali niko ne brani da se koriste za ozbiljnije stvari naravno...ako se kalibrišu bar malo, slika im je dobra.
Jedino ako imaš slabu grafičku pa ne budeš mogao da teraš svoje igre u tim rezolucijama i u 60 fps...

Druga varijanta bi bila 32" 4K, ako ti brzina osvežavanja nije bitna i imaš dobru grafičku. Uz tu rezoluciju i veličinu, stane podosta na ekran.

Ima sigurno i sličnih monitora sa osvežavanjem od 75Hz...
 
Nazad
Vrh Dno