Šta je novo?

Koji mobilni do 260 €?

BullShiT

Slavan
Učlanjen(a)
24.06.2008
Poruke
250
Poena
320
Za sada se dvoumim izmedju SE w760 i Nokie 6210 Navigator... ;)
Sta mislite o ova dva modela?

(U obzir dolaze samo SE i Nokia.)
 
N78... bre :)... Ako već daješ tolke pare, žrtvuj se za malo slabiju tastaturu, jer je glupo za tu cenu da ne dobijaš WiFi...
Nije mi jasno kako mi je promakao ovaj model... :p

Pitanje: Da li je na N78 moguce instalirati Garmin i da li navigacija radi offline ili mora da "srce" kredit?

Hvala vam na odgovorima!

Edit: Nadjoh i odgovor u vezi Garmina.

Dajte neka iskustva sa N78, ako neko ima ovaj tel...
 
Poslednja izmena:
Imam ja :D

Reci preciznije šta te interesuje :)...

PS. Nemoj da misliš da sam ga kupio, pa počeo da ga hvalim (kao što je to običaj u našem narodu)... nego sam ga imao na testu i shvatio da je verovatno najbolja kupovina među naprednim telefonima :)... Pa kasnije nisam mogao da odolim a da ga ne kupim :)...
 
Poslednja izmena:
Citam o N78 "vec" 30tak min. i definitivno mi je (do sada) No. 1!

Kako se pokazala baterija? Kako se snalazis sa tastaturom i konkretno sa prekidanjem poziva (vidim da su to stvari na koje se mnogi zale)?

Jesi li zadovoljan brzinom (neki se zale, u vezi sa pojedinim modelima nokia "pametnih telefona" na sporiji odziv prilikom podizanja aplikacija a narocito kada se tel. napuni sa npr. 1-2 GB podataka)?

Da li imas nekih zamerki vezanih konkretno za ovaj model?

Na sta treba obratiti paznju pri kupovini s obzirom na bezobrazluk prodavaca?
 
Baterija traje 3 dana laganog korišćenja, 2 dana naprednog i 1 dan mučenja :)...

Problem nije prekidanje poziva, nego na drugoj strani, kod "zelenog" tastera, koji se da pomešati sa gornjim levim. Međutim, kako koristim telefon, primetio sam da mi se skoro to više ne dešava. Valjda se dobije osećaj vremenom. Tastatura uopšte nije loša, ali je stvar u tome što mora da se kuca vrhom palca i noktom. Tako da, recimo, mislim da bi nekom ženskom prstu sa dužim noktom bilo prilično nezgodno. Ipak, čini mi se da manji broj ljudi pritiska dugmiće baš celom jagodicom, pa mislim da nije problem navići se na ovakvu tastaturu.

Što se tiče performansi, nisam primetio nikakve probleme. Ali treba da znaš da brzina kretanja kroz menije, pa čak i pokretanje aplikacija, zavisi od toga koju temu koristiš i, što je bitnije, da li koristiš "transition" efekte koje tema ima. Ukoliko ove efekte isključiš, kretanje kroz menije se obavlja trenutno, kao recimo na 6500. Dok su meniji sa ovim efektima baš atraktivni.

To za podizanje aplikacija nisam primetio nikakvih problema, ali ja sam instalirao tek nekoliko aplikacija. 2gb koje dobiješ uz telefon su na microsd kartici, koju sam ja promenio za 8gb na dobrim deom natrpao muzikom, slikama, filmovima... Po svekupunim performansama, N78 je, recimo, ispod BlackBerry Bolda, ali iznad telefona sa Windows Mobile sistemom... U svakom slučaju, brže i tečnije nego nekadašnji Simbijani (mislim na one pre nekoliko godina, ne ove skorašnje).

Najveća zamerka, meni, jeste to što bi voleo da je telefon malo bolje upakovan. Zadnja strana maske radi jedno pola milimetra gore-dole. Ne kažem da je stvar problematična, ali ko ne bi voleo da mu je telefon upakovan i čvrst kao Luna :)...

A šta treba da gledaš kod kupovine, ne znam šta posebno da ti kažem. Moguće da telefon u meniju neće imati FM transmiter (za emitovanje FM signala sa telefona na radio uređaje), ali znaj da svaki N78 ima FM transmiter, samo je u modelima za neka tržišta isoftverski sključen, ali prostom zamenom product koda i updateom softvera (možeš sam kod kuće preko USB porta da uradiš za 15 minuta) dobićeš i FM transmiter u meniju...
 
N78 ima moj kolega i evo upravo ga drzim u ruci. Sto se tice softvera ok je, isti kao n95 ili n82, osim slabije kamere. Ima garmin, sve radi kako treba. Ali tastatura mu je tesko s...nje (moje misljenje), sav je krckav (posle manje od dva mjeseca) i zvace pod rukom.
 
Poslednja izmena:
Krcka on i kad je nov :). A softver ima za jednu generaciju noviji od N95 :)... Ne kažem da je bolji telefon od N95 (mada ne kažem ni da je lošiji - kako ko voli), ali meni je taj FM transmiter značio (nisam 'teo da menjam muziku u kolima) i odlučio sam se za N78. Ako se nađe neki N95 polovan i povoljan sa garancijom i u dobrom stanju i o tome bi ja razmislio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno