Šta je novo?

Hardver Koji M.2 PCI-e x4 adapter da kupim?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

test

Cenjen
Učlanjen(a)
08.11.2011
Poruke
150
Poena
170
Pozdrav. Ploca mi ima samo jedan M2 slot koji sam popuni. Imam na ploci slobodan PCI-e x4 slot
Inace PCIe mi je Gen3 .
Hocu da kupim jos jedan m2 disk od 2tb, pa me zanima da li neko zna koju pouzdanu m2 pci-e karticu za X4 da kupim? Ima na aliexpressu za 2 dolara neke i te iste nasi prodaju za 10e na kupujemprodajem.
Zanima me da li ima neki brend m2 adapter za X4. Ne zanimaju me one visoko performanse m2 kartice kao Asus hyper m.2 za x16 itd. treba mi nesto samo za x4.
Pitanje je da li ove sa aliexpressa za X4 su pouzdane ili da trazim nesto drugo?
 
Koja ploča i processor ? Mnogo zavisi od toga, PCIe x1 možda nije ni v3 . na v2 i x1 ne bi možda bilo ništa bolje od SATA.
 

Gigabyte B460 HD3, i7-10700​

Trenutno imam m2 neki kingston A2000 od 1TB koji ima brzinu oko 2000mb/s, njega bih prebacio u taj slot i radio bi verovatno na brzini oko 900-1000 mb/s, prepolovio bi mu brzinu ali opet to je duplo brze od SSD preko sata.
A na m2 mestu gde mi je trenutno taj kingston, stavio bih nov m2 od 2TB gde bih izvlacio max brzinu od 3500mb/s
Jedino da odlucim dal da kupim za 120e silicon power XD80 Gen3 koji ima 3400mb/s ili da kupim Gen4 za 165e silicon power XS70 koji ima 7200mb/s.I jedan i drugi radice isto na mojoj ploci
 
Onda bi i NVMe radio 1/4 brzine na kojoj je deklarisan.
1713973677025.png
 
imam ovo, naruceno na aliju, ne koristim, ako ti odgovara, mogu da ti poklonim, sutra na nbg airport city

EDIT: Sad vidim da imas x1 PCI-e kao i ja
 
Hvala, da video sam onaj oglas na KP, to sam i kontao da uzmem jer kad malo bolje razmislim to je samo stampana ploca bez elektronike, kondenzatora cipova itd. To je samo da premosti pinove, nema sta tu da crkne. za x1 svaka ce da zavrsava posao.
 
Znaci ako sam dobro razumeo ja cu dobiti samo cetvrtinu brzine?
Na moj kingston A2000 1TB koji ima brzinu od 2200mb/s na X1 PCI-e slot dobicu brzinu samo 550mb/s ? Necu dobiti 960mb/s ?
 
Da, oko 1/4 brzine.
 
Izvinjavam se sto uskacem u temu ali imam slicno pitanje a nesto se ne snalazim oko ovih PCI M.2 kartica.

Imam ASUS ROG CROSSHAIR VIII HERO x570 plocu i hocu da dodam jos jedan NVME 980 Pro od 1TB uz pci karticu. Trenutno imam 2 i oba slota su mi popunjena a ovo bi bio treci.
Sta treba da gledam kod PCI kartica tj koju da uzmem a da mi sto manje (ako je moguce nimalo) ne utice na read/write performanse NVME-a?

Ovo je trenutna situacija kod mene na ploci:

1714142305110.png


Da li jedan od ova 2 zavrsava posao ili treba traziti neke druge (i koje)?


 
Pazi, ti adapteri imaju samo za po jedan NVME a drugi je za SATA M.2 sa koga mora i SATA kabl na SATA konektor na ploči. Od PCIe slota dobija samo struju.
Ako ti treba za samo jedan NVME onda može običan x4 adapter, sa samo jednim M.2. Za 2 NVME treba da bude PCIe x8 ili x16 adapter. Ima x16 adaptera i za do 4 NVME i da svi rade punom brzinom. Ima ih čak i sa RAID čipom za super brze servere.
Ovo treba za samo jedan NVMe
1714202153838.png
 
Stigla mi je danas ona PCIe-X1 kartica sa KP.

nasao sam i jedan screenshot od pre dok bilo direktno u plocu pa da uporedim:

stara brzina1111.png

a evo i sad sa PCI-e x1 karticom:

crystaldisk.jpg

Uglavnom zadovoljan sam sa brzinom. ipak se iskoristi maksimalna brzina PCI-e x1 slota. Nije tacno ono sto kazu da se dobija samo jedna cetvrtina brzine, Da dobijam samo 1/4 onda bi mi brzina bila samo 540/525

M2 na koji sam ovo testirao je Kingston A2000 1tb koji je deklarisan na 2200/2000 MB/s
 
Nazad
Vrh Dno