Šta je novo?

koji laptop?

Mitronijee

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2004
Poruke
53
Poena
310
Dakle imam sledeci problem ,
Treba mi laptop racunar do 1000-1500 javora
ono 2Ghz, 40Gb HDD, combo itd 512MB neki intel ili AMd
WIndows XP professional office
Imamo neku prodaju pa bi nam trebo onako za poso
a i za neku igru pa sve vrste sugestija su dobrodosle
Ako moze I gde to ima :wall: kako idu garancije i tako to
 
1) Vidi se da nemaš 2 blage veze o laptopovima, ali nema veze :)
1a) Zato smo mi tu da ti pomognemo
2) Pomozi nam, tako što ćeš nam reći za šta će služiti taj laptop, jer se laptop ne kupuje tako što izdikritaš konfiguraciju koju želiš, već tako što otprilike opišeš posao, odnosno namenu tog laptopa i kažeš cenu. Cenu si već rekao, OK, ali da čujemo gde će se i za šta koristiti...
 
Da, upravu je kolega ali ja cu ti bez informacije o nameni laptopa reci da ne kupujes laptop baziran na amd-u jer imas vise nego dovoljan budzet za centrino koji je all-round player tj dobar je za sve zivo sto se moze radidi na laptopu.
Pitanje ostaje samo da bi definisali koja ti rezolucija ekrna treba ali koliko ja vidim tebi bi odlicno cucnuo neki HP NC6000 sa 512MB, combo, radeon M 9600 64MB, 1.4-1.6GHz...
 
Poslednja izmena:
Dakle ovako imamo par radji i naravno fiskalne kase.
Racunar je potreban za izmene cena artikala, sifri, jer kasa se moze preko USB -a prikljuciti naisti i onda koristit laksi za mene program za konfiguraciju iste .
zatim za vodjenje knjigovotstva i za zamenu u trenutcima odmora za obicad desktop racunar (gledanje filmova, obrada (amaterska) digitalnih fotografija, filmova ) i neka igra za malog.
Zbog moje zaboravnosti bilo bi dobro da ima dobru autonomiju u radu sa baterijom.
to je ako nadjem jos neku primenu cu dopisem .
Nego sta mislite o sledecim (koje sam ja ovako nesto naso)
TOSHIBA Satellite a60-302
F-siemens amilo l6825
HP nx9020
ili f-siemens amilo pro v2000
ovo su preporuke prodavaca ali ko pita taj ne skita.
unapred hvala
 
Lepo ti Broz rece,za novac koji imas,najbolje bi ti "legao" neki centrino iz HP NC serije.To sto kod Centrina pise 1,4Ghz-1,6Ghz ne znaci da je sporiji od Pentum IV na 2,4Ghz (2,6Ghz).Naprotiv,cak je u masi stvari i brzi + baterija kod Centrino tehnologije traje po 4-5 sati...
Pogledaj nc6000 ili nc8000 (ja sam ponosan vlasnik nc8000).....
To ti je fenomenalan izbor....
Baci oko i na nove Asus laptop-ove....

P.S.Batali i toshibu i fujitsu....hp i asus su bolji proizvodjaci....a svaki prodavac ce svasta da ti prica,dok MI ovde na forumu nemamo nista od toga,ni iz dzepa ni u dzep...

P.S.S.Pogledao sam specifikacije laptop-ova koje si nabrojao.Prva dva su ti obicni lapotopovi kod kojih ce ti baterija drzati oko 2h,dok je ovaj HP celeron M....moze to i bolje za te pare...
 
Twix je napisao(la):
P.S.Batali i toshibu i fujitsu....hp i asus su bolji proizvodjaci....
Ok sve nego gde ovo izvuce da je hp bolji od tosibe i fujitsu-a ??? :trust:
jel si mislio na reklamu ;)
 
Ja ti iskreno preporucujem neki od Asus modela sa centrino procesorom. Video, probao, dopalo mi se. Asus je ionako pola stvari za druge proizvodjace odradjivao, sada rade svoje laptopove i moje je misljenje da su veoma kvalitetni, a dizajn im je mnoooogo dobar.

Poz
 
RamOne je napisao(la):
Ok sve nego gde ovo izvuce da je hp bolji od tosibe i fujitsu-a ??? :trust:
jel si mislio na reklamu ;)


Licna iskustva posto sam do sada probao Acer-a TravelMate,Toshibu Tecru M1,nekog Fujitsu-Siemens-a,HP-a (nx9010 ili slicno,nesecam se,a i nc seriju....nx je krsh :p ),i Gericoma (neki hummer koji je sa proc. od 3ghz,a krntija u globalu).....Nisam probao Asus,to je bila preporuka od ljudi koji ga imaju....Generalno sam mislio i na kvalitet izrade,mogucnosti/cenu itd....po mom misljenju HP nudi dosta za novac koji kosta....a i brate mili (sestro slatka :D) ipak je to compaq+hp....a compaq je uvek bio dobar na notebook polju......Daleko od toga da kazem da su ostali nabrojani proizvodjaci krsevi i slicno,nisu,ali moje licno misljenje oko toga koji su bolji proizvodjaci ostaje isto.....
Mada,svaki proizvodjac ima i svoje promasaje,pa i HP....(bas ta nx serija)....

Umorih se od :type:
 
Poslednja izmena:
Twix je napisao(la):
ipak je to compaq+hp....a compaq je uvek bio dobar na notebook polju......
Compaq je nekad bio, po izradi i stabilnosti rada hp/compaq notebook racunari su daleko iza konkurencije, pogotovo po nacinu izrade. Ima ih najvise u prodavnicama jer imaju najbolju i najvecu reklamu. Sto se finalne izrade tice nisu ni blizu IBM-u, Toshiba i Sony notebook-ovima. Bar je to moje iskustvo sa svim modelima koje sam probao i video.
 
Miroslav je napisao(la):
meni je ibm i dalje najbolji. jedino sto imaju mali izbor vrhunskih grafickih, sve sami radoeni 7500 :)
Sto je u sustini odlicna kartica za notebook, ne treba ti jace, e sad ako hoces desktop replacement za igrice... to bas i nije primarno za notebook-ove, sto sam siguran da znas.
 
Pa generalno,i nije da nije :)
Recimo kad laptop ima IGP onda je grafika zivi uzas.....recimo,na svom nc8000 mogu da picim cak i doom3 sa slabijim setovanjima,naravno.....npr. NFSU pici u 1024 bez problema.....indace,laptop ima radeon 9600pro mobility u posebnom cipu (za razliku od tehnologije igp-a).....zahvaljujuci tome i npr. 3dmax pici veoma fino u d3d-u......

Naravno,90% laptop-ova koristi se za office,tako da u masi sluajeva i IGP vrsi posao,ali ako vec neko ima novca da uzme bolje,onda treba to i da uradi....

Podsetimo se da je sam thread nosio pitanje : Koji laptop za oko 1000-1500eur :)
Za tu sumu,nemora da ima IGP,zar ne?
 
casey je napisao(la):
sta je to IGP jer to (integrisna graphic nesto - mislim kao mx440 u NF2 cipsetu ili ?)
I da li certino koji ima manje MHz od celerona (npr.) ima bolje rezulate ili sta ?

Pogodio si sve ;)
 
Iz prvog puta :)

IGP - Integrated Graphic Port
Centrino - da bi laptop dobio oznaku Centrino mora posedovati Intel M procesor,Intel Chipset (855PM,GM...ne znam da li moze jos neki),i Intel WLAN adapter......

Neki proizvodjaci (pa bas i hp sa nekoliko modela) nemaju oznaku Centrino,zato sto nisu stavljali Intelov WLAN adapter (pogadjaj - zbog cene) nego WLAN drugih proizvodjaca,i zvanicno ne nose oznaku Centrino,ali poseduju M procesor i 855 Chipset,sto mu prakticno dodje isto...iste performanse rada,i baterije kao i svi Centrino laptop-ovi....
Tako da,pri kupovini treba pogledati koji je Chipset i koji Procesor je na laptop-u....jer zackoljica postoji :)

P.S.Znaci Centrino NIJE procesor...Intel Pentium M jeste.
 
Poslednja izmena:
Ok dakle da rezimiram zbog sebe Intel Pentium M + 855pm chipset + wireles lan daju oznaku centrino i to da trazim pri kupovini .Ako sam ovo dobro svatio sad po sajtovima prodavaca da trazim comp ili po prodavnicama? Mnogo hvala ljudi
 
Za Centrino NALEPNICU potrebno je sve sto si naveo i iskljucivo Intelov WLAN....mada mnogi proizvodjaci laptop-ova stavljaju druge WLAN adaptere zbog (nize) cene,pa nisu dobili Centrino nalepnicu.....
Ti trazi samo da bude M procesor (ne celeron,nego intel pentium m) i 855 chipset,i to ti je to....
Obrati paznju jer neki (pokvareni) prodavci Centrinom nazivaju komp. koji ima samo M procesor i nista vise,a to nije to...
 
Nazad
Vrh Dno