Šta je novo?

Koji lap top sa i7 procesorom?

loodilo

Slavan
Učlanjen(a)
26.03.2005
Poruke
87
Poena
309
Pozdrav svima,

Planiram da kupim lap top koji bi koristio u razne svrhe, pre svega za virtualizaciju, ponekad možda za rendering, i za još neke aplikacije koje zahtevaju minimum 4GB memorije (imam odličan desktop ali mi je bitna mobilnost). Suvišno je da navodim, surf, filmove i možda po neku igru, a i ne bi ga koristio samo ja :p Elem, razmišljao sam o Asusu Stealth-u (jeftinijem modelu), ali čitajući teme vazene za njega postao sam malo skeptičan, da li, ili ne... Gledao sam i Alienware-a m11x sa i5 procesorom ali ima displej veličine 11" što mi je stvarno premalo, a model sa i7 je znatno skuplji :d voleo bi da bude to recimo bar 15" wide minimum.... Gornja granica budžeta neka bude ograničena Stealthom, što ne znači da moram toliko i da potrošim. :p Znam da na benchu ima ljudi koji se baš razumeju u sve ovo pa bih voleo da se konsultujem... ipak se ovakva sprava ne kupuje svaki dan... :smash:

Hvala,
Dule :smash:
 
Tek sad citam da HD5730 ne podrzava DDR5,znaci greska je.
Ja da imam pare za Asus Stealth nebi razmisljao,hladan-tih-veoma brz-dobar display-kvalitetna izrada kao dobar dizajn.
 
Ako vec imas para za i7 u laptopu, gledaj HP modele. Ubedljivo najkvalitetniji, mozda malo skuplji, ali se zaista isplati dati koju paru vise za njih. Imam vec drugi njihov laptop (6930p elitbook), prezadovoljan sam.

Pogledaj modele 8540p i 8540w.

:wave:
 
Uh uh, jesu dobri i kvalitetni, ali preskupi.... Elitebookovi idu od 155k dinara pa do čak 275k što je stvarno previše... Meni je i tih 155k dinara mnogo... Jel baš mali ovaj displej 11" wide? Ma sve to stoji za Stelta ali skeptičan sam zbog svih onih problema sa "smrzavanjem" koje su naveli ljudi koji ga poseduju... Apsurd mi je dati 1400 eura za lap top i da on ne radi kako treba, bez obzira što je realno zver konfiguracija!

Čak sam i naleteo na ovu Toshibicu i interesuje me takođe mišljenje za nju:

http://www.pcpractic.rs/proizvodi/laptop/4951-toshiba-qosmio-f60-127

i7 procesor, 6GB memorije, NVidia GT330 grafika, i možda najbitnija stavka, garncija od 3 godine!
 
Poslednja izmena:
Uh uh, jesu dobri i kvalitetni, ali preskupi.... Elitebookovi idu od 155k dinara pa do čak 275k što je stvarno previše... Meni je i tih 155k dinara mnogo... Jel baš mali ovaj displej 11" wide? Ma sve to stoji za Stelta ali skeptičan sam zbog svih onih problema sa "smrzavanjem" koje su naveli ljudi koji ga poseduju... Apsurd mi je dati 1400 eura za lap top i da on ne radi kako treba, bez obzira što je realno zver konfiguracija!

Čak sam i naleteo na ovu Toshibicu i interesuje me takođe mišljenje za nju:

http://www.pcpractic.rs/proizvodi/laptop/4951-toshiba-qosmio-f60-127

i7 procesor, 6GB memorije, NVidia GT330 grafika, i možda najbitnija stavka, garncija od 3 godine!



Ovu Toshibu ima moj drugar. Uzasno se greje, disk spor, dobar ekran. Ja bih ga zaobisao.
 
S obzirom da se niko ne oglašava na temu o elitebook workstation seriji - jel to onda znači da je HP neprikosnoven u toj klasi? Ja sam baš merkao taj 8540w...
 
Nisam verovao da cu to reci ali macbookpro je ipak mama zbog ekrana taj elitebook bih uzeo samo u dreamcolor varijanti
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno