Šta je novo?

Hardver Koji KVM Switch sa DisplayPort 1440p@144hz

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

shomiNBGD

Slavan
Učlanjen(a)
09.02.2013
Poruke
2,288
Poena
335
Moja oprema  
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logi G513 & G502
Laptop
HP Elitebook 850 G8
Tablet
Galaxy Tab A8
Mobilni telefon
Galaxy S23 Ultra
Pametni uređaji
Galaxy Watch 5
Steam
shomispc
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dakle, treba mi neki KVM switch koji mogu da koristim izmedju sluzbenog laptopa i mog desktopa. Do skoro sam sve obavljao sa mog racunara, ali ebiga, sad to vise nije moguce.

Ono sto mi prvo pravi problem je sto su KVM sa DP uzasno skupi, a ja ne bih bas da dajem mnogo para.

U realnosti, moj komp cu da koristim posle radnog vremena i vikendom, dok mi je sluzbeni ukacen od 9-5.

Obzirom da imam 32" 1440p 144hz monitor, treba mi neki koji to moze da izgura bez laga.
Drugi problem koji sam naisao je da mozda periferije nece raditi kako treba (Logi G513, Mis Logi G502 Hero) jer softver mozda nece moci da ih prepozna.


Posto u domacim radnjama nisam nasao nista ovih specifikacija, vidim da na Aliju ima ovo https://www.aliexpress.com/item/100...etail=202107160342501574120335688100014710960 i na papiru bi mi zavrsavalo posao, ali nisam nikad koristio nista slicno.
Elem, svaki savet i sugestija su dobrodosli :)
 
Ja sam probao i odustao ;)

Moj PC na DP, a laptop na HDMI i preko shortcut na monitoru prebacim koji mi ulaz treba.

Tastatura, miš, web cam i usb headset ubodeni u USB hub koji pođem u lap ili pc po potrebi.

Kad mi eventualno nešto u toku dana dignem AnyDesk
 
A sto si odustao? Nije izvodljivo ili je preskupo?

Ne bih da koristim hdmi jer sam onda ogranicen na 60hz, plus bih za to morao da kupim adapter jer nemam nista sem displayport-a na njemu 🤷‍♂️
 
Rešenja koja su mi bila dostupna nisu radila.
Gledao sam i docking hubove sa USB-C ali mi bilo preskupo da probam pošto nisam bio siguran da će mi pomoći.

A i nadao se da ću sve manje firmin laptop koristiti kući.

Moje konačno rešenje će biti promena monitora za modele sa usb-c portom koji ima PD plus USB 3.0 HUB.

Laptop bi se onda kačio na minotor samo jednom kablom za sve.
 
@shomispc

Ovako stoje stvari, ono što ti tražiš nema u Srbiji.
Kod nas je ponuda nepostojoća, sa brdo VGA modela, i otpada po oglasima. Dakle, ne loša nego ne postojoća, ostali smo negde u 2004-2005 kada su KVM-ovi u pitanju.

Budući da si rekao da hoćeš DisplayPort, da izgura 140Hz u 1440p bez laga, a da ne košta puno? To je kao kad bi rekao, hoću dobar džip, da ne troši više od 3l po 100km, i da ne košta mnogo. Ne postoji.

Ono što ja koristim jeste model Startech sv231dpddua2, podržava 2 monitora, potrebno je 6 display port kablova (po jedan za oba monitora i po dva za oba PC). Sami DisplayPort kablovi koštaju 100e i nemoj da koristiš neki kung fu otpad, već samo brendirane DP kablove, KVM-i su pogotovo oseteljivi na to (može da trepće, zaboravi signal na drugom monitoru i još 50tak anomalija).
Daleko od toga da je Startetch jedini, ali DP modeli koji podržavaju 4k/60hz odnosno 1440p/144hz moraju da koštaju.
Ono što ti tražiš jeste podrška za DP 1.2 standard na KVM. Drugim rečima, ako piše da ima podršku za 4k/60hz onda jeto ono što ti treba. Ovde imaš i modele nekih kineskih/tajvanskih proizvođača, ne bi trebalo da su loši tipa Uniclass. Aten je provereno dobar.

Bitna napomena, nijedan DisplayPort KVM ne podržava EDID (osim jednog koji ću pomenuti na kraju). To znači da kada prebaciš sa jednog kompa na drugi ikonice i programi neće ostati na istom mestu gde si ih ostavio.
Samo HDMI modeli imaju pun EDID, i generalno su jeftinija opcija zbog kablova i jeftinijeg čipa koji je unutra.

Konačno, nešto najbolje što postoji za DP KVM-ove je Connect Pro UDP2-12p . Ima podršku za EDID emulaciju, DisplayPort 1.4 (što znači da podržava preko 4k rezolucije). Generalno bolje od toga nema, ako neko donosi iz USA, neka mi javi :)
 
Vidim ja da cu da prebadam kablove :(
 
Nazad
Vrh Dno