Šta je novo?

Koji kamkorder do 500-600$

Boda Tajson

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2006
Poruke
11
Poena
304
Ovako, treba mi kamkorder do 500-600$, a kupuje se u USA. Sestra kupuje i kaze da uopste nema PAL varijanti (razumljivo jel :) ) vec samo NTSC.

Drugo stvar, da li uzeti sa kasetom ili hdd-om? Po nekoj mojoj logici (a totalni sam amater u ovom polju) ako se uzme varijanta sa hdd-om tada se video kompresuje u neki format i da tu PAL/NTSC modeli nemaju veze. Ako sam u pravu onda mi preporucite neki camcorder sa hdd-om do zadate cene, a ako nisam ispravite me :)

hvala unapred :wave:
 
Zavisi sta planiras sa kamerom... ali generalno ako planiras na racunar da prebacujes, pa dalje da se igras sa materijalom, nema bas tolikog znacaja da li je ntsc ili pal, bar po meni... a ni tv-ovi vise nemaju problema sa pustanjem ntsc materijala...

inace i ove sto snimaju na hard isto kompresuju ntsc, tako da ima veze kao i sa dv kamerom...

ja bih uzeo nekog panasonica, samo sam malo van tokova za konkretnu preporuku...
 
niko izgleda... |)

A ne znam ni ja sta da ti kazem... vidim da je pana izbacio 3ccd HD camcodere <1000$, ako sam dobro ukapirao sta tu pise...
takodje imaju i model sa 30gb hardom...
a tu je i naslednik starih 3ccd minidv modela...
ovi su verovatno iznad tvog projektovanog budzeta, a mozda i nisu (pogledaj na npr buydig.com ili bhphotovideo.com camcorders->panasonic, pa ces i sam odluciti sta mozes/zelis)

licno ja sam sebi uzeo najjeftiniju dv kameru koju sam mogao da nadjem... koristim je 1 godisnje za snimanje 2 kasete i za te svrhe je odlicna...
 
koliko ja vidim 700-800$, a te neke tvoje sumnjive varijante ne priznajem... niti bi iko normalan trebao da se upusta u njih...

no nebitno... ja i nisam dao nikakvu specijalnu preporuku, pa eto posto si ti ekspert, onda preporuci coveku kameru, sto je i trazio pre nedelju dana...
 
Reci da je ebay "sumnjiva varijanta" je mnogo neozbiljno, a istovremeno pokazuje da nemash pojma o chemu prichash :) Ja tako kupujem godinama odavde, iz USA to je zezanje.

Btw, HV20 se vec moze naci za 800$.
 
Poslednja izmena:
Necu da se objasnjavam sa tobom, ali npr mojoj majci ne bi nikad uspeo da objasnis da treba da kupi nesto na ebay-u...

covek je rekao 500$, sad ti lepo idi na bhphotovideo i preporuci mu nesto oko tih para |>
 
E da, dobijao sam preporuke za nv-gs320 ali su mi isto tako rekli da gledam iskljucivo pal varijante (tj. NV, a ne PV). Sestra mi kaze da nalazi samo ntsc varijante. Sad se dvoumim da li NTSC, da li PAL, da li hdd ili bolje sa kaseticom. Recimo, na mom digitalcu mogu da snimam video klipove i mogu da podesim PAL ili NTSC. Zanima me da li to mogu i neke kamere? Ima li pandan GS320 kameri ali sa hdd-om? Evo sad je i ebay u opciji :p

Znam, puno pitanja ali sta mogu kad mi je ova oblast totalno strana...
 
Poslednja izmena:
Da kamere to mogu, ne bi ih bilo za pal i ntsc trziste |>>

PAL kamere su u usa skuplje nego ovde, tako da ti se nikako ne isplati to da uzmes.
 
Ok, pao je dogovor da bude HDD kamera. Znaci sta preporucujete?

HDD, NTSC, opticka stabilizacija i 3 CCD-a za tu lovu? Svidja mi se u onom testu sto je gs320 prikazivao dosta zivlje boje i prilicno fino snimao u slabo osvetljenim uslovima. Ima li koji HDD model te kamere? Sta je je jos u opciji. Americke cene su u pitanju naravno :)
 
Sto se tice formata mislim da to vise nije bitno jer kada prebacujes materijal na DVD izaberes sta hoces PAL ili NTSC, ispravite me ako gresim.
 
Poslednja izmena:
Necu da se objasnjavam sa tobom, ali npr mojoj majci ne bi nikad uspeo da objasnis da treba da kupi nesto na ebay-u...

covek je rekao 500$, sad ti lepo idi na bhphotovideo i preporuci mu nesto oko tih para |>

Pa vecini ljudi ne bi mogao puno stvari da objasnish, ali to ne menja chinjenicu da ebay nije "sumnjiva varijanta" vec obrnuto od toga, najsigurnija i najbolja kupovina na planeti.

Chovek je rekao 500-600$, i ne vidim uopshte razlog zashto bi ishao na bhphotovideo, kada ima milion prodavnica jeftinijih, i za 600$ se moze uzeti HV10 koji nije bolji, nego je totalno druga klasa i pored njega svaka SD kamera je smeh, pa zashto ne iskoristiti mogucnost da kupi u USA bez dazbina.
 
Nazad
Vrh Dno