Šta je novo?

Koji kabal (ako moze uopste)?

whiplasher

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2007
Poruke
3,177
Poena
435
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600x + NZXT Kraken X63
Matična ploča
MSI Mag B550 Tomahawk
RAM
G.Skill 32GB Trident Z RGB DDR4 3200MHz CL16
GPU
Powercolor Red Devil 6700 XT oc
Storage
Samsung 850 Evo 250gb + Patriot Burst 480gb + Storage hdd-s
PSU
Evga GQ 850W
Kućište
Coolermaster Mastercase 5 pro + Tempered glass
Monitor
AOC Q32E2N
Miš & tastatura
Anne Pro 2 lubed + foam, Logitech MX518 Hero, G500, ROG Spatha X, ROG Keris, ROG Gladius III Wireless, Asus Tuf M3
Ostale periferije
APC Line-R 1200
Mobilni telefon
S23 plus
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam neki stari komp sa ATI 9550GE 250mb (trebalo bi da ima tv izlaz) i htio bi da na njega spojim TV Sony (CRT, nije LCD). Sad sam gledao na TV-u iza ima neka dva prikljucka, pored antenskog, SCART i josh jedan koji lichi na SCART (valjda se to tako kaze, posto oko ovoga nemam blage veze, oba su pravogaunog oblika). Sta mi treba da bi mi keva gledala Frendse na TV-u:D
Hvala unaprijed.
 
u zavisnosti da li na grafickoj imas s-video ili composite izlaz, treba ti jedan od ta dva kablica, i scart adapter u koji ukljucis taj kabl pa onda u scart ulaz na tv-u. Tu zapravo imas dosta opcija, jedna je da ako imas s-video out na grafici koristis adapter iz s-video u composite out pa onda u scart adapter, a druga da direktno vezes s-video kabl sa scart adapterom ako na tom tv-u nema s-video ulaz vec samo scart. Treca opcija da compositni kabl vezes sa compositnim ulazom na tv-u, koji se kod sony televizora obicno nalazi napred iza poklopca. Najbolji kvalitet slike ces imati ako imas s-video out i koristis s-video kabl. Ako ne znas kako da razlikujes ove izlaze pogledaj: http://en.wikipedia.org/wiki/S-Video
 
Hvala, ujutro cu pogledat shta tacno imam na grafi i tv-u. Ustvari na TV-u imam samo skart.

@edit - na grafi imam neki okrugli sa 7 rupa, jel to s-video? A na TV-u samo skart. Znaci treba mi kabal koji na jednom kraju ima S-video, a na dugom kraju scart?
 
Poslednja izmena:
da takav kabl sa jedne strane s-video a sa druge scart ili samo s-video kabl plus scart adapter (ima ih svuda i jeftini su) koji na sebi ima ulaz za s-video pa onda taj scart u tv. Prva opcija sa vec gotovim kablom s-video -> scart, ti je jednostavija a verovatno i kvalitetnija.

Ne znam koliko je star taj sony tv ali vecina podrzava pravi s-video prikaz putem scarta bez nekih konverzija, vec bas s-video iako na samom tv-u nema poseban s-video ulaz. I koliko se secam to je scart ulaz broj 2. Kad budes na daljincu prebacivao na scart imas valjda tri opcije, prva je rgb, druga composite a treca s-video, kad vidis sliku na tvu i ako je gore u levo uglu slovo S onda znaci da prikaze bas S-video signal. I to ti je i najbolja opcija sto se tice kvaliteta slike posle rgb-a koji svejedno ne mozes jednostavno da dobijes sa graficke sa kompa.
 
Poslednja izmena:
hvala na pomoci
 
Najprostije resenje... Ili da prosiris desktop, pa sa dve zvucne kartice i dva seta zvucnika na jednom ekranu gledas Film, a na drugom pikas igrice :)!
 
Hvala svima na pomoci. Idem za vikend po kabal.
 
Nazad
Vrh Dno