Šta je novo?

Koji je najjeftiniji symbian mobilni ?

bakara

Znamenit
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poruke
12,901
Poena
1,175
Koji je najjeftiniji telefon sa symbian OS? :banana:
 
A osim nokie, nokia mi nikad nije bila jeftina sta je sa SE,samsungom...
 
Bane® je napisao(la):
Onda zaboravi na Symbian...

Otprilike...
Ako ti Nokia Symbian ispada skup, zaboravi i na ostale modele jer su dalekooooo skuplji od najjeftinije Symbian Nokie
 
cao

Imaju i neke motorole Symbian, mada ne znam koje su cene, A925 bi trebalo da ima Symbian, poz
 
Poslednja izmena:
delimir je napisao(la):
SE sa Symbianom su P800, P900 i P910...

Da, ti SE jesu symbaian ali symbian UIQ tj ne koriste iste programe kao s60 serija za koju ima daleko vise softvera.

Ipak je od tih jeftinijih symbian telefona najisplatljivije uzeti 3650 jer mu se memorija za razliku od 7650 moze prosiriti mmc karticom (16 mb fabricki ide uz njega). Ili jos bolje ako se po ok ceni nadje 3660 - ima normalnu tastaturu i bolji ekran...
 
Da li neko zna zasto je 36x0 modele uzasno tesko naci kod nas u prodavnicama ? Vecina prodavaca odgovara: "ne proizvodi se vise" "ne prodajemo vise" "nije se pokazao dobro" "to je oslabljeni 6600 i ne radi kako treba" itd ? Da li je to izgovor ili ?
 
Nemam pojma, 3650 imam vec godinu dana, u prilici sam da je cesto poredim sa 6600. Bolje je reci da je 6600 unapredjena 3650, mada je i to glupo reci. 6600 ima noviji symbian, nesto vise opcija, bolji ekran, ali 3650/60 nista ne fali.
Odlican telefon
 
milanbb je napisao(la):
Da li neko zna zasto je 36x0 modele uzasno tesko naci kod nas u prodavnicama ? Vecina prodavaca odgovara: "ne proizvodi se vise" "ne prodajemo vise" "nije se pokazao dobro" "to je oslabljeni 6600 i ne radi kako treba" itd ? Da li je to izgovor ili ?

U velikoj vecini slucajeva, nazalost, jeste...
Ako sam se vec odlucio za recimo odredjeni model telefona, udjem u prodavnicu, pitam: "Ima li taj i taj model...? Nema? Hvala, dovidjenja"
Uopste me ne interesuje da li je to "ojacan, oslabljen, lose se pokazao, ne pravi se i slicno" proizvod. Jednostavno nemate ga u ponudi, dovidjenja vase "strucno" misljenje mi nije interesantno.
Mislim, zaista bi bilo lepo kada trgovci iz navedenih razloga ne bi prodavali "problematicne" telefone u radnjama... A lepo od njih i sto uvek imaju elegantniju zamenu za telefon koji ti zelis da kupis, a trenutno ga nemaju u ponudi... bas lepo od njih :-devil-:
 
trinitrol je napisao(la):
U velikoj vecini slucajeva, nazalost, jeste...
Ako sam se vec odlucio za recimo odredjeni model telefona, udjem u prodavnicu, pitam: "Ima li taj i taj model...? Nema? Hvala, dovidjenja"
Uopste me ne interesuje da li je to "ojacan, oslabljen, lose se pokazao, ne pravi se i slicno" proizvod. Jednostavno nemate ga u ponudi, dovidjenja vase "strucno" misljenje mi nije interesantno.
Mislim, zaista bi bilo lepo kada trgovci iz navedenih razloga ne bi prodavali "problematicne" telefone u radnjama... A lepo od njih i sto uvek imaju elegantniju zamenu za telefon koji ti zelis da kupis, a trenutno ga nemaju u ponudi... bas lepo od njih :-devil-:


Da, da... To bi otprilike bilo to... A nazalost, u sta sam se licno uverio xy puta, vecina prodavaca mobilnih telefona nemaju blage veze sa onim sto prodaju vec ti uglavnom samo izdeklamuju ono sto pise u nekom od nasih fantasticnih :D casopisa za mobilnu telefoniju (gde u opisu karakterisatika neretko ima gresaka :S: ). Zato lepo odlucis sta hoces, pogledas nekoliko testova aparata koji zelis po net-u, saslusas misljenja korisnika iz prve ruke (kao npr ovde) i onda "samo" ;) nadjes gde aparata ima na lageru... A to tipa - e ovaj je los (pa ga zato i nemamo, jel :p ) al ti zato kupi ovaj jer ima GPS :D (rece jedna prodavacica mom ortaku svojevremeno) - ostavi onima koji na takve price nasedaju i ne razumeju se u mobilne telefone niti imaju koga da ih uputi (a takvih je nazalost zaista mnogo)
 
najeftiniji fon sa symbian-om je N-gage.Imao sam ga do skoro,jedina mana je cudan nacin drzanja telefona tokom razgovora.
 
symbad je napisao(la):
Imaju i neke motorole Symbian, mada ne znam koje su cene, A925 bi trebalo da ima Symbian, poz



Da li je Motorola V3 Symbian, ako jeste da li je s60?
 
Cinjenica je da prodavci nemaju pojma sta pricaju, da je njihov pojam lagera, ono sto im proshvercuju "dobavljaci" tokom te nedelje. Da nikad ne znaju sta i koliko ce im stici.
Kada sam uzimao 3650 prosli januar/februar, prodavac mi je rekao da ga ne drze zbog virusa koji se moze navuci za vreme surfa na internetu pa imaju velike troskove oko servisiranja/garancija!
Obratite paznju da je to bilo cca 9 meseci pre pojave Cabira!!! Dal' je bio prorok ili sta vec...
 
Markosmi je napisao(la):
Cinjenica je da prodavci nemaju pojma sta pricaju, da je njihov pojam lagera, ono sto im proshvercuju "dobavljaci" tokom te nedelje. Da nikad ne znaju sta i koliko ce im stici.
Kada sam uzimao 3650 prosli januar/februar, prodavac mi je rekao da ga ne drze zbog virusa koji se moze navuci za vreme surfa na internetu pa imaju velike troskove oko servisiranja/garancija!
Obratite paznju da je to bilo cca 9 meseci pre pojave Cabira!!! Dal' je bio prorok ili sta vec...

Da, ili garancija ne vazi ako se koristi GPRS?!
 
GSM je napisao(la):
Da, ti SE jesu symbaian ali symbian UIQ tj ne koriste iste programe kao s60 serija za koju ima daleko vise softvera.

Ipak je od tih jeftinijih symbian telefona najisplatljivije uzeti 3650 jer mu se memorija za razliku od 7650 moze prosiriti mmc karticom (16 mb fabricki ide uz njega). Ili jos bolje ako se po ok ceni nadje 3660 - ima normalnu tastaturu i bolji ekran...

UIQ je oznaka korisnickog interfejsa koji na Symbianu 6 ili 7 koristi neki od tih telefona. Zbog te razlike se javlja nekompatibilnost.
 
Po meni je Motorola A925 najbolji Symbian telefon koji može da se nađe za relativno male pare a ima praktično sve.
Izdvaja ga veliki Touch screen 64k ekran izuzetnog kvaliteta a drugo ima ugrađen GPS koji uz dobre mape može biti veoma koristan.
Softvera ima manje nego za Nokie ali svi važniji programi postoje i u UIQ verziji.
Na stranu što je 3G telefon sa mogućnošću video razgovora, neće kod nas skoro biti od toga neke vajde.
Najveća mana, a to je i razlog niske cene, je što je ogroman i težak ali je A925 više PDA nego telefon.

Pozdrav
 
i jos jedna mana, ako dozvolis da primetim, je baterija od pola dana :)
poz
 
Kada sam kupio fon pre oko mesec dana Baterija je trajala oko 1.5 dana, sada kada ga koristim manje-više normalno traje preko tri dana sa isključenim BT, IR i GPS.
Doduše imam veću bateriju od 1,1 Ah
 
delimir je napisao(la):
Ne, Moto V3 - Razor je unapredjena Triplet platforma.

Hoces li molim te da mi objasnis sta podrazumeva to "unapredjena Triplet platforma" i koje su joj pozitivne(ako ih ima) a koje negativne strane u odnosu na Nokiu"?
 
Nazad
Vrh Dno