Šta je novo?

Koji Internet provajder za Kodi i Netflix?

marinko98

Čuven
Učlanjen(a)
17.08.2005
Poruke
4,779
Poena
545
Rođaku koji se nedavno doselio u Srbiju je potreban WiFi Internet, da bi preko Android set top boxa gledao Kodi i Netflix na TV-u.
Ne treba mu TV program, znači samo Internet od najmanje 20Mbps.

Da li SBB daje samo Internet uslugu bez telefona i TV programa?

MTS ne daje(već smo se raspitali, a i da daje u njegovom delu grada je najveća brzina 10Mbps, optika još neće proći njegovom ulicom).

E sad, da li mobilni provajderi A1 i Yettel daju neki kućni WiFi Internet u pospejd varijanti od najmanje 20Mbps, naravno uz ugovor?
 
Problem sa tim bežičnim mobilnim operaterima je što uglavnom internet nije neograničen, što brzina varira u zavisnosti od jačine signala, vremenskih uslova, zagušenja, daljine repetitora itd… Ja sam na vikendici imao A1 kućni net XXL, i užas.
 
Niko nema neograničen kućni mobilni Internet, čak ni MTS?
 
Ima A1 - Vikend Net, ali je 3500 dinara mesečno i treba ti bar LTE CAT6 ruter da bi imao kolko tolko normalne brzine.

Da li je dostupna Supernova kablovska ili optička infrastruktura? Imaju ponudu za solo net 50/5Mbps za 2200 dinara. Da li postoji neki drugi lokalni optički internet? Koje mesto je u pitanju?
 
@marinko98 Mozda Orion ima optiku? Oni daju samo net, pripaid i postpaid varijanta.
Pitaj @nik007 za mogućnosti/dostupnost, reče da radi za OTelekom.
 
Ima A1 - Vikend Net, ali je 3500 dinara mesečno i treba ti bar LTE CAT6 ruter da bi imao kolko tolko normalne brzine.

Da li je dostupna Supernova kablovska ili optička infrastruktura? Imaju ponudu za solo net 50/5Mbps za 2200 dinara. Da li postoji neki drugi lokalni optički internet? Koje mesto je u pitanju?
Koje su to normalne brzine sa LTE CAT6 ruterom?

Koji ruter preporučuješ da se kupi?

Ne znam(ne verujem) da je dostupna Super novina kablovska ili optička infrastruktura.
Ne postoji ni jedan drugi lokalni optički Internet koliko znam.

Kula je pitanju.

MTS optika nije još dostupna, navodno će biti na proleće, mart/april...
 
Ako stvarno mts optika dolazi na proleće, ali i to treba uzeti sa rezervom, onda ubedljivo najbolje uzeti Vikend Net kod A1, ali svakako nabaviti recimo Huawei B525 ili B535 ruter koji ima LTE CAT6.

Svakako brzina varira, u zavisnosti od lokacije, u Kuli A1 ima na svim BS u gradu najbolju konfiguraciju (4CA), mada uvek savetujem probu sa prepaid karticom pre kupovine paketa.
 
Da li SBB daje samo kablovsku Internet uslugu bez TV programa i telefona?
Na njihovoj web stranici nisam mogao da nađem taj podatak.

Poslao sam im mail sa istim pitanjem, ali odgovor još nisam dobio.
 
Hvala na želji da pomognete, ali već su se odlučili za MTS provajdera, pre par dana su im uveli neki box paket.
Inače Kula je u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno