Šta je novo?

koji i kakvi kablovi za povezivanje pojačala i zvučnika ?

malaopasnost

Cenjen
Učlanjen(a)
24.03.2013
Poruke
46
Poena
154
treba mi dosta kablova za povezivanje. 2x3m 1x10m 1x15 m. kakvi bi mi kablovi trebali a da prilikom prenosa zvuka nemam velike gubitke. naravno nešto povoljno-jeftino. dugački su za zadnje satelite.
 
Poslednja izmena:
Ja bih tu isao na neke kablove od 2x2 ili 2x2.5 mada ljudi svasta stavljaju od 2x0.5 pa 2x1 itd
Nisi naveo koja snaga je u pitanju i koje kutije koristis
 
Poslednja izmena:
Sto je duzi kabl treba biti deblji. Za 10ak m duzine ne bih isao ispod 4mm2.
 
I bilo bi dobro da kablovi budu iste dužine, bez obzira što ti za jedan treba 10m, a za drugi 15m, ja bi na oba satelita stavio 15m. Ipak je to 50% razlike dužine kabla. Mada, 90% da nećeš ništa primetiti, zavisi dosta i od sistema.
 
U putanju su wharfedale obsidian 600. Avr ima automatsku kalibraciju zvucnika pomocu mikrofona. Pa se nadam da bi gubitke na kvalitetu kablova i njihovoj dužini kalibracija mogla ispraviti. VALJDA ???????
 
ljudi, brina zvuka u prostoru je hiljadama puta sporija nego sto je to slucaj sa eletkricnim signalom u kablovima, pogotovo tako kratke duzine... razlike fakticki ne postoje. cak i da je jedan kabl 1 km a drugi 1 m, ne bi primetio razliku. Razlika je samo u tome da signal stigne do zeljene destinacije, vreme tu nije bitan faktor. Uzmi normalne kablove, u skladu sa sistemom koji furas. Ako je nesto jeftino, uzmi i jeftine kablove, ako je skuplji sistem, otvori se za te malo deblje i resen problem :)
ja bih licno isao na 2x2.5 ili 2x2, mislim da je to sasvim pristojno i vise nego dovoljno.
 
Bitan je kvalitet kabla, da je dobar i cist bakar. Ne mora biti skup ili brendiran, ali odgovarajuce debljine da.
Zale se ljudi Microlab FC530 lose zvuci, nema bass. Zamenim one ultra tanke zice sa zvucnickim bakarnim 2.5mm za satelite i 4mm za sw i, uz dampiranje, razlika neverovatna.
Ne da lepo zvuci, ne da ima bass... a jos i ne veruju da me uz dodatne zice izaslo sve 5k din pre neku god.
 
Nazad
Vrh Dno