Šta je novo?

Koji gamepad

wolf 87

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2009
Poruke
840
Poena
170
Samo original PS2 gamepad. Probao sam mnogo padova, rumblepad, chillstream, saitek... realno sony je najbolji.
 
Samo original PS2 gamepad. Probao sam mnogo padova, rumblepad, chillstream, saitek... realno sony je najbolji.

Za Street Fighter nije najbolji, odnosno D-pad (krstic) mu nije najpogodniji za borilacke igre. Za kvalitet se slazem, mozes promeniti 10 Logitech-a, Saitek-a dok ne promenis jedan PS gamepad, sa PS2, ili PS3, nebitno..

Nezgodna je ta granica od ~ 2000, ne znam koliko je Logitech Rumblepad 2, ja imam bezicnu varijantu, ona je oko 4, 5 hiljada, ali zicna varijanta bi trebalo da je oko 2500, 3000.. To je savrsen dzojstik za ozbiljno igranje Street Fighter-a, ali krstic mu nece trajati kao na Playstation dzojsticima, odnosno njima nikad ne ode krstic :)
 
Za Street Fighter nije najbolji, odnosno D-pad (krstic) mu nije najpogodniji za borilacke igre. Za kvalitet se slazem, mozes promeniti 10 Logitech-a, Saitek-a dok ne promenis jedan PS gamepad, sa PS2, ili PS3, nebitno..

Objasni mi sta ti radis sa dzojpedima? Ja imam Saitek nekih sest godina (ako ne i vise, vec sam prestao i da brojim), i dan-danas besprekorno radi. Cak se ni olinjao nije. A veruj mi, samo ga o zid jos nisam tukao, sve ostalo je preziveo.

Inace, nekim ljudima sony pad ne odgovara. Meni je prekratak, a ne volim ni taj razdvojeni krstic... O ukusima ne vredi raspravljati :).
 
Nije problem novac,imam tih 2500-3000,da sam isao na PS2 varijantu i ovako bih toliko izdvojio(gamepad+adapter).Ukoliko je Logitech Rumblepad 2 dobar za SFIV onda definitivno uzimam njega(dosad sam se zlopatio sa gigatech-om,bila je prava umetnost uraditi ultru:S:).Hvala na pomoci:wave:
 
Meni ne odgovara sto je mali. Bar za moje sake... Trenutno imam Logi Dual Action, a imao sam razne kineze, saiteke, kao i PS2 gamepad (koji je crkao, verovatno zbog kineskog adaptera:D), i on mi je najbolji za sada. Chillstream ima ortak, i kaze ne moze da se navikne na raspored (igra samo PES)... :wave:
 
Logitech Cordless Rumblepad 2

Ja sam uzeo Logitech Cordless Rumblepad 2 za 2990din.
U CT-u
Uz njega ide dvogodisnja garancija. Uvoznik je Iris Mega (ovlasceni za Logi program, valjda).

17339.1.0.png


Dizajn je fantastican, ko sto se vidi izuzetno podseca na PS dzojped (izuzev krstica i jos poneke sitnice). Odlicno lezi u rukama. Tasteri su kvalitetni, medjutim zamerka ide na D-Pad, koji non stop klakce pri koriscenju (mogli su da stave neku bolju prigusnicu/gumicu/stagod, da umanje to, no dobro. Sve u svemu dzojped je vanserijski. Domet nisam testirao - deklarisano na 10m. Citajuci opise na netu, kazu ljudi da 7-8m dobacuje i kroz 2 zida cak.

Lag - ne postoji! Kontrole reaguju perfektno i trenutno. Ne iskljucujem mogucnost da sa povecanje udaljenosti od risivera moze dovesti do pojave laga, ali realno - Ko se igra sa 7-8m udaljenosti od TV-a/monitora?

U dzojped idu 2 AA baterije (u paketu dolaze alkalne duracel) i zbog toga je dzojped malo tezi. Nisam ga bas merio na vagici, ali tezina uopste ne umanjuje komfor pri koriscenju, cak sta vise, doprinosi robusnosti istog.
Vidim da se cene na netu krecu i do 6000 din (gigatron ~5600 din, atom ~5800 din) pa imam utisak da sam obavio finu kupovinu.

E sad utisci u igrama.
Za sad sam probao samo 2 igre - RE4 i PES2010.
Malo se mucim da podesim kontrole za Resident Evil 4. Nadam se da cu resiti to nekako uskoro. PES2010 radi savrseno (igra podrzava direct input) i nije nista moralo da se podesava, mada ako zelite mozete i sami da dodatno rekonfigurisete tastere.
Postoji fora da se emulira Ximput, ali jos nisam probao, videcemo ubuduce.

Eto toliko od mene za sad.
:wave:
 
Edit: Proradio je i Resident Evil 4. Treba samo ispravno mapirati tastere u Logitech Profiler softveru. Meni je problem pravio sto nisam selektovao opciju FPS style movement.



Edit2: Jel zna neko da li RE4 podzava feedback, odnosno da li joypad moze da se namesti da vibrira?
 
Poslednja izmena:
I ja imam ovaj Logi. Odlican je. Mada moram da kazem da u ruci mnogo lepse lezi Logitech Precision, ali je zicni. Ja sam ga posle 4-5 godina slomio, tj. slomio mu se krstic posle par stotina padova sa stola. Inace ja sam ga platio 4000 (ovaj bezicni) u Tehnomarketu, a koliko sam video u Tempu je oko 2600, sto je dzabe. Poludeo sam kad sam video!
 
Meni je Rumblepad 2 neprevazidjen. Moj je bukvalno kao nov dok je drugaru samo malo raskliman krstic ali radi i dalje bez problema. Njegov joy se bas archi stalno.
Default PS look, odlican kvalitet, udoban i pouzdan ;)
Chillstream mi izgleda kao kineska igracka i ne lezi mi ni upola dobro u ruci.
 
I ja imam ovaj Logi. Odlican je. Mada moram da kazem da u ruci mnogo lepse lezi Logitech Precision, ali je zicni. Ja sam ga posle 4-5 godina slomio, tj. slomio mu se krstic posle par stotina padova sa stola. Inace ja sam ga platio 4000 (ovaj bezicni) u Tehnomarketu, a koliko sam video u Tempu je oko 2600, sto je dzabe. Poludeo sam kad sam video!

Nije mi palo napamet da pogledam u Tempu za ovo, al dobro sta je tu je. Necu da se zderem :)
Sto se Logitech Cordless-a tice, jedino me plasi da mi ne ode krstic (d-pad). Nekako je ranjiv :D


Sto se chilstrima tice, ekstra mi je ruzan.
 
Poslednja izmena:
Krstic nebi trebao da bude problem. Ispod krstica je ustvari 4 dugmica dok se krstic drzi na sredini na nekoj osovinici maloj. Zato krstic pomalo deluje krapav jer ima neki minimalni prazan hod i zato pusta onako neobecavajuc zvuk ali u praksi je odlican, problema nema ;)
Jedino ne znam bas koliko je otporan na padove jer je neko gore rekao da mu se krstic polomio posle pada. Ali Boze moj i kamen bi pukao samo ako padne dovoljan broj puta :p
 
Krstic nebi trebao da bude problem. Ispod krstica je ustvari 4 dugmica dok se krstic drzi na sredini na nekoj osovinici maloj. Zato krstic pomalo deluje krapav jer ima neki minimalni prazan hod i zato pusta onako neobecavajuc zvuk ali u praksi je odlican, problema nema ;)
Jedino ne znam bas koliko je otporan na padove jer je neko gore rekao da mu se krstic polomio posle pada. Ali Boze moj i kamen bi pukao samo ako padne dovoljan broj puta :p

Sad si me umirio :D
Sto se padanja tice i sl. - nema toga kod mene. Na svako parce tehnike se trudim da maksimalno pazim.

Sve u svemu, osecaj u ruci i kvalitet materijala je izuzetan. Ja veoma zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno