Šta je novo?

Koji dual sim za +-150 eu

danijell

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2007
Poruke
876
Poena
345
Mislim da je motorola moto g dual sim najbolji izbor. Ima ga za 165 eu.
Sta vi mislite. Ide za brata koji nije nesto zahtevan korisnik. Varijanta sa 2 kartice je kljucna.
Pozdrav i srecna Nova godina svima :)
 
Ta motorola je odlican izbor. Mozda mozesh da uzmesh Xiaomi 1s za slicne pare, bolja kamera, malo veci ekran, veca interna memorija, loshiji softver (miui, nema app drawer, optereceniji pa radi sporije, starija verzija androida). Nokia ima zanimljivih sprava u tom cenovnom rangu ali, kako ne volim wp platformu, ne usudjujem se da bilo shta predlozim. Ukoliko Meizu m1 note bude doshao sa slicnim cenama kao u Kini mogao bi da bude super opcija, ali njega treba cekati i videti kad ce stabilizovati prvo snabdevanje u kini, pa se proshiriti i dozvoliti dalju prodaju, a to je tebi verovatno previshe cekanja.

Sve sam napisao pod pretpostavkom da su ti ok kupovine iz oglasa, s obzirom shta si gore napisao.
 
Samo iz oglasa i vredi gledati Dual SIM telefone, sem Lumia Dual SIM u MTSu eventualno.

Inace, ja predlazem ili Lenovo P780 ili Galaxy S3 Neo Duos. Tu su negde trenutno sa cenom, mozda malo skuplji od Moto G, ali oba stvarno rade. P780 ima svega 1GB RAMa i to mozda jeste problem, ali je zver od telefona - baterija razbija sve granice, softver je uradjen da stvarno radi kako i sta treba, bez nekog bloata.
S' tim da ne razmislja o upgrade-u firmware-a na ta dva (tj. o novim verzijama Androida), nerealno je da li ce stici Lollypop i da li ce raditi uopste na njima kako treba.
 
Hvala na odgovorima. Skočio budžet do 200 evra. Da li se nešto menja u ponudi :) Vidim ima s4 mini za te novce, s3 neo. Moto -g2 mi se ne sviđa nešto. Koliko je bolja kamera na samsunga u odnosu na motorolu.
 
Sacekaj da budzet skoci josh jednom pa cemo da vidimo [emoji14]

Shalu na stranu, ako je bitna kamera, nisam siguran kakva je na g2, samsung ima svakako bolju kameru nego moto g. E sad, dual sim te i dalje ubi, ja bih i dalje najvishe gledao Moto G - Xiaomi 1s, ne mislim da je i jedan od ovih samsunga neshto bolji. Oba imaju giga ipo rama, oba imaju i crapwiz, pa im i treba giga ipo, a procesori su isti u svim.

Pogledaj temu telefon do 200e, shta ljudi preporucuju, pa baci malo ppgled koji postoji u dual sim konfiguraciji. Ako mi padne josh neshto na pamet, predlozicu ti
 
Taj mi ne pade na pamet. Ako se ne varam, ukoliko je lte verzija, onda ima snapdragon 400 i 1gb ram, ako je 3g verzija, onda je octacore mediatek sa 2gb ram.

E sad, kod ovog chipseta se svi zale na bateriju (note ima veliku pa i nije neki problem) i dosta losh gps, pa vidi shta ti znaci.
 
Nema bas smisla da LTE ima manje RAMa od 3G. Uvek su LTE verzije imale barem isto kao 3G.

Ja ne vidim LTE verziju na sajtu BTW?
http://www.mi.com/en/redminote#param
2GB je za Enhanced verziju, sta god ta bila :D (Enhanced ima jaci i CPU i RAM)

Da ti kineski telefoni imaju dobru podrsku zajednice, samo iPhone bi mozda preziveo konkurenciju, i to samo na osnovu biasa :)
 
Nema bas smisla da LTE ima manje RAMa od 3G. Uvek su LTE verzije imale barem isto kao 3G.

Ja ne vidim LTE verziju na sajtu BTW?
http://www.mi.com/en/redminote#param
2GB je za Enhanced verziju, sta god ta bila :D (Enhanced ima jaci i CPU i RAM)

Da ti kineski telefoni imaju dobru podrsku zajednice, samo iPhone bi mozda preziveo konkurenciju, i to samo na osnovu biasa :)
LTE je Snapdragon 400 verzija, dok je 3G MTK6592. Zato su mu i ubacili veci ram, ne znam mnogo ljudi koji bi kupili (ili preporucili) octacore sa 1GB, dok su se svi vec navikli da S400 dolazi sa toliko. Marketing i ushteda u proizvodnji su cudo...

LTE je potpuno nevazan (bar u ovom trenutku) svima nama koji nismo na Vipu, ali S400 ima bolju bateriju i GPS.

Sad mi pade na pamet, mi coveku pominjemo ovde telefon sa 5,5", a on polazi od Moto G sa 4,5. Ko zna da li njemu ovaj telefon ima ikakvog smisla (ni ja licno necu da nosim preko 5, ko ce to da koristi jednom rukom).
 
Ja vecinu telefona koristim jednom rukom i jednim nosem ;) :)D)
Zasto LTE nije nevazan na VIPu?

Inace ne smatram da je LTE bitan sam po sebi - ali su skoro svi telefoni koji imaju LTE podrsku, kao zbog LTEa imali 2GB memorije. I stvarno je S3 LTE koristio skoro GB vise memorije kada se koristi LTE. Zato je i bio mama kada ne koristi covek LTE :D


Kad je neko vec pomenuo L730DS, da li ste IGDE van Indije videli L930 Dual SIM da ima?
 
Ja vecinu telefona koristim jednom rukom i jednim nosem ;) :)D)
Zasto LTE nije nevazan na VIPu?

Inace ne smatram da je LTE bitan sam po sebi - ali su skoro svi telefoni koji imaju LTE podrsku, kao zbog LTEa imali 2GB memorije. I stvarno je S3 LTE koristio skoro GB vise memorije kada se koristi LTE. Zato je i bio mama kada ne koristi covek LTE :D


Kad je neko vec pomenuo L730DS, da li ste IGDE van Indije videli L930 Dual SIM da ima?
Rekao sam, LTE je nevazan nama koji nismo na Vipu, poshto ga za sada samo Vip podrzava. Za Vip ti znaci.

Kako nemam LTE, pojma nemam kako se ponasha u praksi, ali teshko da bash sam potroshi giga rama... Da ima toliko vishe, to znam, ali da samo jedan glupi radio moze da i potroshi toliko, teshko...

A shto se tice telefona pravljenih za indijsko trzishte, shto se desi u Indiji, ostaje u Indiji na zalost (kopao sam za nekim modelima svojevremeno, mrka kapa).

Uh, al odosmo u off... Kad se vlasnik teme vrati i dobijemo feedback valnda cemo se vratiti na kolosek :)
 
Za S3 pricam iz iskustva za LTE i RAM.
L730DS ima kod nas iako je za indijsko trziste (i izgleda odlicno). Pa mozda i l930ds se nadje negde:)
 
Vlasnik teme se javlja :) Kupljen s4 mini, posto mu je sve ostalo bilo previse veliko. Iskreno nikad ne bih mogao da koristim tu dijagnoalu i rezoluciju. Kad uzmem g2 posle njega hocu da se posecem koliko je slika ostra.
Sto se ostalog tice, nije lose, mada bi realno trebalo da kosta plafon 160-170, a ne 200 evrica.
 
Ja sam drugarici merkao s4 mini, na kraju smo uzeli lumiu 630ds, uštedeli pare, a ona zadovoljna
 
Nazad
Vrh Dno