Šta je novo?

Koji CD rezac?

TOMY

Čuven
Učlanjen(a)
27.07.2001
Poruke
70
Poena
609
Sony 12/8/32 ili LG 12/8/32 ???
Inace cena je ista.
 
TOMY je napisao(la):
Sony 12/8/32 ili LG 12/8/32 ???
Inace cena je ista.
Po dosadasnjim testovima i kritikama ljudi preporucuju LG, za te pare.
 
Ma skupi jos malo za LG 16x. Bolji je od oba pomenuta, a razlika u ceni nije velika (30 DM otprilike).
 
Jos jedan glas za LG 16x...
 
Ili LG 12x ili LG16x razlika i nije neka ako nemas para slobodno mozes da pazaris 12x neces se pokajati.Pozdrav
 
Stevs je napisao(la):
Sve je to Ok da LG radi odlično samo sam ubeđen da će taj rezač mnogo manje da traje nego jedan Teac ili Nec...
U pravu si, ali nijedan covek kog znam nije ostavio rezac vise od god. dana a i "sugavi"(citaj naspram Teac-a) LG ima da izdrzi toliko u to sam ubedjen.poz
 
sto se tice LG-a samo obrati paznju da li je GCE ili CED (uzmi onaj prvi - nikako CED)
 
Hmm... zar CED ne znaci da ima veliki bafer, tj. do 12x su takvi, a GCE da ima buffer-underrun zastitu?

Koliko sam gledao na LG sajtu, ne postoji 12x GCE niti 16x CED?
 
D-KEE je napisao(la):
sto se tice LG-a samo obrati paznju da li je GCE ili CED (uzmi onaj prvi - nikako CED)

A sto? Mislim sta je GCE a sta CED? Moz malo objasnjenja?
 
Ipak bih ja neki AOpen 24X i to ne samo zbog toga sto je Plexiglas rekao da je najbolji nego zato sto ima JustLink i JustSpeed tehnologije za koje SAM SE UVERIO sta rade!

BTW, 3 Pioneer-a 116 slabo citaju Verbatim Metal diskove narezane na LG-u!! Cisto da se zna... I kod mene i kod dva druga gomila filmova jako jako JAKO tesko citaju sa tog LG-a... Iz kluba Jazzy... (svima poznata Ljubinka :))...

Dakle...
 
A sta je sa Sony-em? Niko nista nije rekao o njemu!?
Inace sta ce mi 16 X rezac kad neki mediji podrzavaju samo 8 ili 12 brzince!
 
TOMY je napisao(la):
A sta je sa Sony-em? Niko nista nije rekao o njemu!?
Inace sta ce mi 16 X rezac kad neki mediji podrzavaju samo 8 ili 12 brzince!

Svi noviji mediji podrzavaju 16x. Sa pomenutim LG-om sam rezao i Verbatime i razne noname diskove sa 16x i nisam imao nikakvih problema...
 
TOMY je napisao(la):
A sta je sa Sony-em? Niko nista nije rekao o njemu!?
Inace sta ce mi 16 X rezac kad neki mediji podrzavaju samo 8 ili 12 brzince!
Kao sto kaze Titanium Angel, ja sam bas juce rezao par diskova 16x a oni su sertifikovani na 12x , sve je snimljeno kako treba.
 
Evo i ja sam skoro nabavio LG 16x. Nemam neke zamerke na njegov rad, ali nisam ni narezao bog zna sta sa njim. Na Verbatim je bez problema rezao 16x ali mi je zezno dva NoName diska koje sam probao da rezem prvo na 16x a zatim i na 12x, da bi treci narezao na 8x bez problema. Medjutim to je problem do NoName diska a ne do rezaca. Kriva transfera sa Nero CD Spead je vrlo ravna i na kraju se zavrsava na 41,5x. Narezane diskove nisam probao da citam u drugim CD-ima tako da ne znam kako ih drugi uredjaji citaju. Sve u svemu cini mi se da je za te pare tesko kupiti nesto bolje.
 
Stevs je napisao(la):
Sve je to Ok da LG radi odlično samo sam ubeđen da će taj rezač mnogo manje da traje nego jedan Teac ili Nec...
Slažem se u potpunosti, a dodatno nakon mnogobrojnih skorašnjih problema sa njihovim čitačima.
 
E, a moze li mi neko reci okvirnu cenu ovih pisaca... hvala...
i jos jedna stvar, a zasto ne Teac ????
nije li Teac bolji rezac od ovih LG i Sony-ja?
ja sam planirao da kupim Teac-a, na poslu imam Sony (doduse na Mac-u)... ali koliko sam citao po web-u Teac je ipak... the best choise...
ili se varam ????
 
Ako imas nekog u Svabiji neka ti donese-posalje ovaj novi Aopen 24x10x40. Meni ga je poslao rodjak pre par dana i prvi utisci su skroz povoljni, a cena prava sitnica. Kad odbijes porez ciji povracaj dobijes kad izlazis iz zemlje ispadne 187 DM full varijanta sa svim dodatnim zezalicama, a inace je 217 DM plus garancija 2 godine ;)
 
Marsovac je napisao(la):
E, a moze li mi neko reci okvirnu cenu ovih pisaca... hvala...
i jos jedna stvar, a zasto ne Teac ????
nije li Teac bolji rezac od ovih LG i Sony-ja?
Što se tiče Teac-a, podrazumeva se da je bolji pa nismo hteli da gušimo :)
 
Niko nije dosad rekao da li pisac koristi samo za rezanje ili i za citanje. Sta ako ja imam u masini samo rezac, da li on moze uspesno da zameni obican citac? Mislim da li jednako dobro cita i lose narezane diskove?
 
TOMY je napisao(la):
Niko nije dosad rekao da li pisac koristi samo za rezanje ili i za citanje. Sta ako ja imam u masini samo rezac, da li on moze uspesno da zameni obican citac? Mislim da li jednako dobro cita i lose narezane diskove?

Pa ne mislis valjda da rezaci sluze samo za rezanje diskova. Naravno da dobro citaju i malo losije diskove. Iz iskustva znam za NEC-a i LG-a da su dobri u tome, TEAC-a ne koristim pa ne mogu da tvrdim. Za ekstrakciju audio diskova LG je kralj. ;)
 
Marsovac je napisao(la):
E, a moze li mi neko reci okvirnu cenu ovih pisaca... hvala...
i jos jedna stvar, a zasto ne Teac ????
nije li Teac bolji rezac od ovih LG i Sony-ja?
ja sam planirao da kupim Teac-a, na poslu imam Sony (doduse na Mac-u)... ali koliko sam citao po web-u Teac je ipak... the best choise...
ili se varam ????

Lg 16 je oko 200
teac 24 ima za 290
teac 16 oko 250

a sto se tice toga koji je najbolji tesko je reci jer recimo u digitalu teac 24 je bio najbolji sto se tice 16-ica na bench-u najbolji je bio nec.. u "vidi"-ju je izasao veliki test rezaca i po njihovom izboru najbolji je verovali ili ne HP 24 !!! ovde je on totalno zaboravljen u poslednje vreme a mozda i duze... na zalost nisu testirali lg 16 vec samo lg 12 ali su na primer za nec-a 16 rekli da nisu uspeli da ga nateraju da radi maksimalnom brzinom...

ja mogu samo da ti kazem iz licnog iskustva da meni lg 16 radi posao i da sam veoma zadovoljan.

neko me je pitao za razliku izmedju ced i gce varijante LG-a - ne znam al citajuci po drugim forumima neki ljudi su se zalili na ced verziju pa sam zbog toga samo napomenuo (niko se nije zalio na GCE). moguce je da je to verzija bez burnproof-a a sa vecim buferom. cini mi se da je korisniji ipak burnproof nego bufer (mada nije na odmet).

LG je izbacio na trziste svoju 24-ku a vec se reklamira i LG 32...

na kraju mislim da je za 200 dm LG 16 sjajan izbor
 
Koliko vremena je potrebno LG-u 16x da nareze disk?
 
Ja sam se bunio za GCE i CED verzije LG-a :)

Inace, LG 16x GCE reze 702 MB cd za 5:25 kod mene.
 
Pera je napisao(la):
Inace, LG 16x GCE reze 702 MB cd za 5:25 kod mene.

I kod mene je otprilike toliko...
 
boom Moj RICOH 8x reze 700 mb za 10:30 min i ja sam zadovoljan, a narezao je preko 400 diska sa gotovo neverovatno malim procentom neuspeha, samo par noname cd-a su mi pukli za godinu i nesto unazad
sta na to kazete? ;)
 
Teac 8x SCSI. Snimao i po 100 diskova dnevno (kada su bili kraci). Snimio cca 5k diskova, a puklo mi je nekih 10ak komada (racunama i kada ja pobrisem fajlove koje snimam ili diskonektujem mrezu preko koje idu podatci:), nestajanja struje, ostecene source medije i sl.)

Kazemo (bar ja:)) da Ricoha okacis na zid:D
 
PJ je napisao(la):
Teac 8x SCSI. Snimao i po 100 diskova dnevno (kada su bili kraci). Snimio cca 5k diskova, a puklo mi je nekih 10ak komada (racunama i kada ja pobrisem fajlove koje snimam ili diskonektujem mrezu preko koje idu podatci:), nestajanja struje, ostecene source medije i sl.)

Kazemo (bar ja:)) da Ricoha okacis na zid:D

E naso si da uporedjujes SCSI i IDE iz starije generacije.
Da ti pokazem sta rade 6 SCSI TEAC-a 12/10 u jednoj masini!!!

Ako bas covek hoce 12x rezac nek uzme NEC.
Ni LG ni Sony nemaju bufer underrun zastitu. Sony ima 8MB bafer, ali se preporucuje samo ljubiteljima SONY-ja. Kao i vecina njihovih modela.
 
BokiPK je napisao(la):
Ako bas covek hoce 12x rezac nek uzme NEC.

Ja trenutno koristim Nec 12/10 i sve je super sem ovrburna za koji nero kaze da je supported, ali zapravo ne postoji:(
Znaci na diskove od 90 minuta moze da snimi max 702MB (79:57.xx)
 
Nazad
Vrh Dno