Šta je novo?

Koji camcoder?Predlozi..

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,073
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
I ovde da okusam srecu..Naime,radi se o sledecem..

Drugaru pod hitno treba kamerica koja moze da ga sluzi malo duze..
Uslovi su da bude HD1080p,da ima internu memoriju (flash kartica) ili neki HDD ,znaci dovoljno memorije (kapacitet) za lagodan rad..
E sad,lik bi je koristio za snimanje raznih koncerata sto znaci da je i zvuk prevashodan (predpostavljam da takve HD kamerice snimaju i dobar zvuk),mislim ono bez nekih sumova,probijanja zbog neke moguce buke itd...
Takodje bitna stavka jeste da snima dobro u zamracenim prostorijama.
Molio bi za predloge jer ja i nisam nesto specijalno ovo pratio,kapiram da ovde ima ljudi koji su se oprobali na ovom polju..
Cenu nisam stavio do koliko,zavisi od toga sta ce te preporuciti,bitan je kvalitet,naravno ne nesto od 1000 eur,400-500-600 maximalno..
Gledao sam neke Sony-jeve modele ali koliko vidim kod nas nesto slabo dostupno.
 
Noviji DSLR sa HD videom daje, za sada, video rezultate nedostižne za bilo koju kameru, čak i mnogo mnogo mnogo skuplju. Došlo je do toga da se sada neki deselerovi, Canonov 5D npr. koristi za profesionalna studijska i terenska, režirana snimanja. Ali problem je što komfora rada gotovo i da nema. Pogotovo bez mnogo skupe dodatne opreme. Iz ruke se vrlo teško dobijaju upotrebljivi rezultati bez prethodne pripreme ravne ozbiljnoj profesionalnoj video produkciji. DSLR još uvek nije (i verovano nikada neće biti) za snimiti video na brzaka/časkom, iz ruke.
 
niko ništa ne predlaže :( šta da se radi :(

Mislim da ću najverovatnije ići na neku mid opciju, tj. HDC-SD60EP + par kartica od 16gb, što će me izaći negde oko 600 evra sve zajedno. Trenutno ne vidim niti jednu bolju varijantu, jedino sam našao TM700 za 990 evra, ali ne znam da li ću ja sa mojim laik pristupom imati opravdanu razliku u ceni i toliku razliku u snimku u odnosu na SD60. Eto, to bi bilo to.
 
Aj da ja malo pomognem...

Probaj da se uklopiš u ovo: http://www.sony.rs/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx550ve#pageType=Overview

Ova kamera ima veoma veliki CCD od 1/2.8", čak neobično veliki za male ručne HD kamere. Sam senzor je EXMOR što mu je tip Sony-jevog senzora koji dosta dobro radi sa malo svetla. Ima pravu optičku stabilizaciju slike i ono što se bar meni jako sviđa, veoma širok objektiv za ono što inače isporučuju u današnjim kamerama.

edit: Mmmdaaa... vidim da ti je to izvan budžeta. Al' ajde, bar sam spomenuo jedan model koji malo iskače iz proseka.
 
Poslednja izmena:
Aj da ja malo pomognem...

Probaj da se uklopiš u ovo: http://www.sony.rs/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx550ve#pageType=Overview

Ova kamera ima veoma veliki CCD od 1/2.8", čak neobično veliki za male ručne HD kamere. Sam senzor je EXMOR što mu je tip Sony-jevog senzora koji dosta dobro radi sa malo svetla. Ima pravu optičku stabilizaciju slike i ono što se bar meni jako sviđa, veoma širok objektiv za ono što inače isporučuju u današnjim kamerama.

edit: Mmmdaaa... vidim da ti je to izvan budžeta. Al' ajde, bar sam spomenuo jedan model koji malo iskače iz proseka.


Uh nahvalio si je i zainteresovao me, ali ne vidim cenu :S:
 
Aj da ja malo pomognem...

Probaj da se uklopiš u ovo: http://www.sony.rs/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx550ve#pageType=Overview

Ova kamera ima veoma veliki CCD od 1/2.8", čak neobično veliki za male ručne HD kamere. Sam senzor je EXMOR što mu je tip Sony-jevog senzora koji dosta dobro radi sa malo svetla. Ima pravu optičku stabilizaciju slike i ono što se bar meni jako sviđa, veoma širok objektiv za ono što inače isporučuju u današnjim kamerama.

edit: Mmmdaaa... vidim da ti je to izvan budžeta. Al' ajde, bar sam spomenuo jedan model koji malo iskače iz proseka.

da, ovo ide i preko 1.2k :) ali kako vreme prolazi i dok sam malo pročačkao po prodavcima i raznim varijantama stigao sam do 465evra za SD60EP i dve sd transcend od po 16gb. Nadam se da ću biti zadovoljan, mislim da jeftinije od ovoga kod nas nije moglo ;)
 
Nazad
Vrh Dno