Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Kada je to bilo, ako je bilo pre'90e onda je McAfee bio u sklopu "Computer Associates" i oni su prvi smislili da treba tako nešto. Još onda sam se čudio štaće im kada je bilo samo nekoliko virusa koji su samo reklamirali pušenje trave.

:D Pa to su bili dobronamerni virusi. :cigar:
 
Prvo, idete off topic, drugo, ne sme piraterija, trece, ESET nije nista posebno, magicno i bolje, od free varijanti, za koje nece kljuc da vam treba, na svaka dva dana.
Ili iskesiraj i ne kukaj. Ili bolje, uzmi besplatan!
Nisam postavljao nikakve, po tebi, "piratske" linkove. Zato sam rekao coveku da mi se javi na pm ako mu treba. :)

Ja ne kukam, a meni i familiji :)D) eset vec 5-6 godina bez problema stiti komp(ove). Tako da mi sigurno ne treba nista posebno, magicno i bolje, pa i free. ,)
 
Norton sam koristio 2002 godine,naravno bio je legalan. A McAfee sam koristio 2003 godine(isto legalan)posle njega NOD32,pa AVG,pa Kaspersky,opet AVG i evo me sad na avast-u. :D :D :D
 
Norton sam koristio 2002 godine,naravno bio je legalan. A McAfee sam koristio 2003 godine(isto legalan)posle njega NOD32,pa AVG,pa Kaspersky,opet AVG i evo me sad na avast-u. :D :D :D
Baš u skladu sa naslovom Tema: Koji Antivirus preporucujete? (ko iz čuvenih bosanskih viceva):D
 
Evo zanimljivog IS sa BitDefender enginom iz Kine, a ima i sopstveni:

 
Primetio sam da je ESET mnogo počeo da "krči" nije dobar kao pre, dok nije izašla verzija 6 sve je bilo dobro.
 
Jos uvek koristim peticu i ne mislim u skorije vreme staviti 6.
Kako to mislis "krci"?
 
Meni se cini da ESET koci masinu pri paljenju vise nego Kapsresky .
 
krci == koci ? :D

Ne znam, ali petica ne zagusava ni na single core masinama, bar na ovim mladjim od s462 i s478. Koliko sam primetio uz poslenjih godinu-dve.
 
Ubacio KIS 2013 (zamenio ESET 5) i imam osecaj kao da sa trenutnog x6 presao na x2 (to je bilo kada sam malo stelovao KIS, uglavnom olaksavao skeniranja, gasi module).

Molim vlasnike kaspersky softvera da mi sugerisu kako da podesim ovo cudo (sada je na deffault ugesana samo Advanced Disinfection Technology i kao, malo je bolje...), stvarno je bolja zastita od ESET-a (kap koja je prelila da predjem na KIS je to sto mi nod izbaci poduku da nema dozvole da obrise zarazen fajl sa fleske. Koja nebuloza, pa AV treba da ima sve moguce dozvole) ali me ovo nervira.

Hvala unapred.
 
Procesor tu ne igra nikakvu ulogu,kao ni ram. U realnom radu izmedju x6 i x2 nema razlike,tebi prijatelju savetujem da uzmes ssd. Makar i najjeftiniji i najsporiji ( a imas ih za 50e),i resio si probleme :) Mozes i 5 AV-a da stavis ima da leti.
 
Ubacio KIS 2013 (zamenio ESET 5) i imam osecaj kao da sa trenutnog x6 presao na x2 ... Molim vlasnike kaspersky softvera da mi sugerisu kako da podesim ovo cudo...

Nema pomoći ! Bio na KAV/KIS-u od "davnina", oduvek sve odlično radilo i manje više tečno, ali je 2013-ca ukrotila i i5 2500k :whip:
Batalio i prešao na Avasta, i nisam se pokajao.
 
Sto se tice SSD-a, naravno da je u planu, ali imam urgentnijih stvari u kucistu za zamenu od dodavanja SSD-a a to su ploca i napajanje.

Mozda vec i danas predjem na Bitdefender (najverovatnije onaj windows 8 edition) pa javljam utiske, ako je i on isti djavo ko KIS e onda cu debelo da razmislim sta cu da koristim kao zastitu od stetocina :D
 
Procesor tu ne igra nikakvu ulogu,kao ni ram. U realnom radu izmedju x6 i x2 nema razlike,tebi prijatelju savetujem da uzmes ssd. Makar i najjeftiniji i najsporiji ( a imas ih za 50e),i resio si probleme :) Mozes i 5 AV-a da stavis ima da leti.
Ma obavezno ne igra ulogu. Ocito je da nisi nikad video masinu sa 2 antivirusa, da vidis samo kako to leti, radi brze nego da nema nijedan AV. Sto vise AV, to je brzi sistem, poznata stvar. [/sarcasm]
 
Ma obavezno ne igra ulogu. Ocito je da nisi nikad video masinu sa 2 antivirusa, da vidis samo kako to leti, radi brze nego da nema nijedan AV. Sto vise AV, to je brzi sistem, poznata stvar. [/sarcasm]

Pa ne igra na tom procesoru, taj procesor je vise nego dovoljan, usko grlo je HDD.
 
Sto se tice SSD-a, naravno da je u planu, ali imam urgentnijih stvari u kucistu za zamenu od dodavanja SSD-a a to su ploca i napajanje.

Mozda vec i danas predjem na Bitdefender (najverovatnije onaj windows 8 edition) pa javljam utiske, ako je i on isti djavo ko KIS e onda cu debelo da razmislim sta cu da koristim kao zastitu od stetocina :D

Comodo stavi, ako BitDefender ne bude kako treba, avast ce isto tako da ti koci povremeno, ili SSD.
 
lol :)

uz bilo koji ssd,kis 2013 radi kao da ga nema. HDD je usko grlo svakog racunara,sto je i opste poznato. Kaspersky "agresivno" skenira svaki fajl,i to je ono sto ga 'ebe,nisam ni znao da HDD moze onako da drlja.
A ovo sto sam rekao za 5 av-a je tacno,ni tada komp nece usporiti. (druga stvar je sto to nema smisla, + vise stete nego koristi)
 
Imam legalan Kaspersky Anti-Virus 2011. Dobio sam uz matičnu ploču. U zadnje vreme mi stalo javlja poruku

KIS 2011.png

Išao sam stalo na send, ali opet javlja. Da li bi mi rešilo problem da reinstaliram Kaspersky Anti-Virus 2011 i instaliram umesto njega Kaspersky Anti-Virus 2013? Da li bi mi važila licenca t.j. serijski broj?

Licenca mi važi još 162 dana.
 
Poslednja izmena:
krastavac neće moći. Nije isti cd key (raspored) 3 slota u 2011 i 5 u 2013.
 
Retko za koji vazi, i za novu verziju. Jedino ako imaju neku vrstu zamene, u koju cisto sumnjam.
A probaj da uradis cistu instalaciju ver 2011. Ocisti sve, pa je stavi opet.
 
Retko za koji vazi, i za novu verziju. Jedino ako imaju neku vrstu zamene, u koju cisto sumnjam.
A probaj da uradis cistu instalaciju ver 2011. Ocisti sve, pa je stavi opet.

Jesam, i dalje se javlja. Uz put sam i pisao ovlašćenom dileru sa linka koji mi je Jericho dao.

Gledao sam na Amazonu 3 licence za NOD32 ili KIS koštaju oko 25$. Da li ima još 2 interesenta pa da podelimo paket?
 
Imao sam taj problem i ja al na 2013 verziji KIS i Pure varijanti ... Uglavnom je do piratske verzije windowsa . Na legalnom windowsu tih problema nema ...
 
Imao sam taj problem i ja al na 2013 verziji KIS i Pure varijanti ... Uglavnom je do piratske verzije windowsa . Na legalnom windowsu tih problema nema ...

Ironija imam legalni win 7 pro :D

Javili su mi se iz tehničke podrške. Sa linka koji mi je Jericho dao. Veoma su ljubazni. Nadam se da će moći da mi reše problem.
 
Poslednja izmena:
Jesam, i dalje se javlja. Uz put sam i pisao ovlašćenom dileru sa linka koji mi je Jericho dao.

Gledao sam na Amazonu 3 licence za NOD32 ili KIS koštaju oko 25$. Da li ima još 2 interesenta pa da podelimo paket?

A mozes i free varijante, BitDefender, Comodo... Avast, ako imas SSD, a koliko vidim nemas.
Comodo je jedini koji ima sve funkcije u free verziji. Avira ima iritantan pop-up scan kad nade infekciju, ali je inace veoma dobra, AVG nije los...
I ima jos svasta.
 
@vladat1 nista onda kad resis problem javi da znam za sledeci put kada budem imao taj problem ;)
 
Nazad
Vrh Dno