Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

@tetrapack
Nemoj kupovati one osakaćene verzije: anti-virus, internet-security i sl. SAMO total security bilo kog proizvođača. To sam na nekom forumu pročitao i to je tačno!!! Ovo TVRDIM na osnovu ličnog iskustva sa BitDefener-om Internet-Security 2007 koji mi je skratio život pet godina...

Govorio sam o plaćenim programima...koji to zaista vrede.

Zasto je BitDefener Internet-Security osakacena verzija????
Pa zar nije razlika izmedju Total i Internet verzije SAMO u tri stvari:

-Removes unnecessary files & registry entries, for optimized performance (bilo koji Tune-up)
-File Shredder (koja potreba za tim??)
-Automatically backs up files and folders ( Acronis)

I nijedna nije znacajna za osnovni rad AV.
Mozda si mislio da se ne koriste krekovane verzije ??
Vec vise godina koristim BitDefener Internet-Security (placen) i nikad nisam imao problema, a Total-Security mi nepotrebno skuplji jer postoje dosta programa koji odlicno rade ove tri stvacice.
Inace svaka preporuka za BitDefener.
 
Poslednja izmena:
Znam da nije antivirus, ali ima li neko ko bi mi mogao reci kakav je Outpost Firewall?
 
Znam da nije antivirus, ali ima li neko ko bi mi mogao reci kakav je Outpost Firewall?

hm, koristio sam nekad davno, valjda se zvao agnitum i nije bio los.
ali ako koristis 32bitni windows, onda definitivno preporucujem onaj stari Kerio:
kerio-pf-2.1.5-en-win.exe

jako malo zauzima resursa, moze sve lepo da se podesi, radi super na XP-u.
ne znam za Vistu/7 doduse. i nije nasminkan kao sav ovaj novi bloat(antimal)ware
 
Avira, kad skenira i nadje virus, gde je opcija da se brise a ne da se smesti u karantin?
P.S. jel svaki krek antivirus pronalazi kao trojan ili tako nesto?
 
ne, ne svaki. mada je njihovo ponasanje cesto sumnjivo jer menjaju druge .exe fajlove, bas kao virusi. s druge strane, cesto su 'zarazeni'. zato najbolje da krekove nabavljas iz pouzdanog izvora. (sto 'blize' sceni; npr. Usenet mada i tamo je puno virusa)
izgleda da su konacno grupe krenule da 'potpisuju' svoje krekove. nazalost koriste crc32 i ne govore kolika je velicina fajla pa to nije uopste sigurno.

ostaje ti da cekas i citas komentare drugih..
 
Koristim Avast free ali mi recimo nije nasao neke trojance koje je recimo Panda Cloud nasla. Vidim na netu da te trojance nisu pronasli i neki drugi antivirus programi. Isto tako Avast mi je prijavljivao kao viruse neke key generatore dok Panda Cloud nije. Mislim da ta verzija Pande nije losa.
 
I meni se čini da je trenutno avast možda najbolji av.
Mada naravno svi su slični, i ne postoji najbolji.
To je definitivno.
Jer ko nezna i ko svuda klikće, tu nema spasa.;)
 
Avira, kad skenira i nadje virus, gde je opcija da se brise a ne da se smesti u karantin?
P.S. jel svaki krek antivirus pronalazi kao trojan ili tako nesto?

Kako koji AV.
Uglavnom patch-eve prepoznaju kao viruse ili trojance (jer tako i deluju)
Symantek Endpoint Protection ih SVE detektuje, tu je neumoljiv. :wall:
 
Sto se kaze, sto ljudi sto cudi. Svako ima pravo na svoje misljenje i svoj omiljeni antivirus. Mnogo sam citao sto se ovakvih rasprava tice, i generalno mislim da je najbolji "antivirus" nase ponasanje kao korisnika. Npr. u poslednjih 5 godina koristio sam sledece antiviruse ovim redom, Avast, AVG, Avira i poslednjih 6-8 meseci Microsoft Security Essentials. Koji god da sam koristio nije bilo skoro nikakvih problema. Jedino mi je ovaj poslednji MSE pronasao jedan virus ili spajver i to u fajlu koji je narezan na DVD poodavno. Za sebe mislim da sam disciplinovan korisnik, tako da mi date da koristim i najgori antivirus mislim da ne bih nista "zakacio" :). Uzgred na internetu sam 100% vremena (kablovski net).
pozdrav svima
 
instalirao sam panda cloud free i malo mi je cudno, jeste free alli opcija skoro da i nema osim osnovnih...bio na nod 32 v4 koji je imao gomilu lepih setovanja pa mi je sada malo cudno...vidim da hvale ovaj av kao najbolji free na netu pa me interesuje da li neko ima iskustva sa ovim av-om...?
 
instalirao sam panda cloud free i malo mi je cudno, jeste free alli opcija skoro da i nema osim osnovnih...bio na nod 32 v4 koji je imao gomilu lepih setovanja pa mi je sada malo cudno...vidim da hvale ovaj av kao najbolji free na netu pa me interesuje da li neko ima iskustva sa ovim av-om...?

Imam ja iskustva sa pandicom, i svaka preporuka... zaista mu nista nije promaklo za 6 meseci skidanja svega i svacega sa neta. Jeste da izgleda malo, ajde da kazem neozbiljno, sto nije ispod haube, ali razmisli malo sta ti od svih tih setovanja u sustini i treba. Mislim, ne zelim da provedem sat vremena podesavajuci av pre skeniranja i sl :d
 
Poslednja izmena:
Zasto je BitDefener Internet-Security osakacena verzija????
Pa zar nije razlika izmedju Total i Internet verzije SAMO u tri stvari:

-Removes unnecessary files & registry entries, for optimized performance (bilo koji Tune-up)
-File Shredder (koja potreba za tim??)
-Automatically backs up files and folders ( Acronis)

I nijedna nije znacajna za osnovni rad AV.
Mozda si mislio da se ne koriste krekovane verzije ??
Vec vise godina koristim BitDefener Internet-Security (placen) i nikad nisam imao problema, a Total-Security mi nepotrebno skuplji jer postoje dosta programa koji odlicno rade ove tri stvacice.
Inace svaka preporuka za BitDefener.

Leo si mu objasnio...a nisam skoro cuo vecu glupost nego sto je ovaj lik rekao.
Mislim,procitao sam na nekom forumu...aaaaaaaaaaaaaaaa
 
Glas za Avast, home edition :D
 
Avast 5 home i comodo FW, odlicna kombinacija. Napokon sam pronasao FW koji guta malo cpu-a (krece se 0~2%, dok svlacim torrente, max do 4%, i to dosta retko).

BTW, ima li koji malo bolji Free AV od ovog Avasta a da ne prozdire resurse (avira guta jeb***ih 50 MB rama :zgran: )?
 
Poslednja izmena:
PC Tools AntiVirus Free Edition važi za AV koji jede najmanje resursa ali to povlači druge mane...
 
Cuo neko za iObit Security 360 free?

"Work with All Antivirus Products

Everyone needs a qualified antivirus software, and Security 360 will surely be the best mate for your current Antivirus."

Ovo plus omiljeni AV + Omiljeni Firewall... Zvuchi dobro...

Ima li neko iskustva? :)
 
Avast 5.0
 
Avira 1+
 
Momci lepo diskutujete, nema sta. Jedino ne razumem zasto se toliko kude mrezne prezentacije sa golisavim sadrzajem kao nesigurne kada prilikom pristupanja ovom forumu racunaru klijenta pristupa firma Leaseweb B.V. koja isto to radi i kada se, na primer, pristupi sajtu

www.askjolene.com

IP ove firme se nalazi na nekoj od bloklista, da li je spyware ili adware nisam siguran. Ispada da je jedino sigurno gledati bench i golotinju sa browsera integrisanog na Kaspersky Rescue Disk. Ili otici u neku galeriju gde izlazu aktove. Slikari se izgleda nisu lazno stideli, a ne cine to ni sada. Kao Hedi Lamar :)

Salu na stranu, Comodo sam koristio i pored toga sto se i on nalazi na bloklistama, a prestao sam da ga koristim zato sto su mu antivirusne definicije bile toliko velike da je update trajao predugo sa mojom konekcijom. Inace cak i kada sam ga koristio AV je uspevao da otkrije neke stvari sa kojima se drugi antivirus programi nisu snasli. Vazilo je doduse i obrnuto. Firewall u CIS paketu, poslednji put kada sam ga video, bio je veoma konfigurabilan. Ako nekoga ne mrzi da cacka moguce je pratiti konekcije koje se ostvaruju, procese u memoriji i nekim stvarima dati odresene ruke a druge terati u kontrolisanim uslovima. Veoma mocan besplatan alat. Jedino ostaje pitanje razloga iz kojeg se nasao na bloklistama... u svakom slucaju, mislim da cu skinuti novu verziju da vidim kako se ponasa.

Za Aviru mogu da kazem samo najbolje. Nije velika, ne opterecuje sistem i lepo radi svoj posao. U kombinaciji sa Outpost FW i nekim antispyware programom lepo je sve funkcionisalo sve dok nisam postao previse radoznao i resio da krocim van granica Windows okruzenja. Radoznalost je, uprkos svemu sto sam mogao da procitam, dovela gremline. Kao sto jedan domaci pisac lepo rece u jednoj od svojih knjiga: Nista nije onako kao sto izgeda. Ili bar nije onakvo kakvim pokusava da se predstavi.

Ako Avira u kombinaciji sa nekim besplatnim FW i SW programom ne zavrsava posao, bio sam prijatno iznenadjen kada sam video cene Bit Defendera koji se kod nas moze kupiti u prodavnicama. Za razliku od cena Windows- a sasvim prikladjene nasem trzistu. Poredjenja radi, kod nas je Windows 7 Home Basic 64bit u istom cenovnom rangu kao W7 Home Premium 64 u Britaniji.

Usput, valja povesti racuna i koji browser se koristi. Mozilla u poslednje vreme korisniku natovari Tribalfusion, IE zna se koga, a za Chrome sam citao da pomaze da Google- u da sastavi psiholoski profil korisnika.
 
A da svi vi zajedno koristite malo vise glavu a malo manje da se oslanjate na AV? :) 96 strana o tome koji AV, sta radite vi ljudi?
 
Smaramo :)
 
Pa dobro, naravno da je bitno znati gde treba ici a gde ne, sta treba raditi na internetu a sta ne, ali AV je dosta bitan jer se ne moze sve kontrolisati...
 
Najjaci su oni likovi sto koriste iskljucivo legalne antiviruse, ali zato stalno vise po ne znam kakvim varez sajtovima i jos nisu zakacili nikakav virus jer legalne verzije antivurusa rade bolje od "narodskih".:p
 
moj glas trenutno ide za avast.

aviru v9 sam koristio do pre nedelju dana i bio sam sasvim zadovoljan ali imala je u kombinaciji sa win7 svoje tikove koji su me izludjivali...
npr nadje krek za 'trojanac' (cesto ali ne uvek) i da opcije; odaberem ignore, win7 uradi refresh foldera i avira ponovo nadje isti fajl; opet ignore i tako ukrug barem 5 puta.
vrhunac mi je bio patch 1.1.1 za frontlines: fuel of war, skinut sa kog god sajta oznacen je kao trojanac. e pa to mi je vec bilo malo cudno.:/ posle toga sam se smorio i presao na avast koji sasvim ok radi na drugom kompu na xp.:)
 
Najjaci su oni likovi sto koriste iskljucivo legalne antiviruse, ali zato stalno vise po ne znam kakvim varez sajtovima i jos nisu zakacili nikakav virus jer legalne verzije antivurusa rade bolje od "narodskih".:p

Takvih znam jedno 5-6. Kompleksasi
 
moj glas trenutno ide za avast.

aviru v9 sam koristio do pre nedelju dana i bio sam sasvim zadovoljan ali imala je u kombinaciji sa win7 svoje tikove koji su me izludjivali...
npr nadje krek za 'trojanac' (cesto ali ne uvek) i da opcije; odaberem ignore, win7 uradi refresh foldera i avira ponovo nadje isti fajl; opet ignore i tako ukrug barem 5 puta.
vrhunac mi je bio patch 1.1.1 za frontlines: fuel of war, skinut sa kog god sajta oznacen je kao trojanac. e pa to mi je vec bilo malo cudno.:/ posle toga sam se smorio i presao na avast koji sasvim ok radi na drugom kompu na xp.:)
Svaki krek ima bar nekog trojanca, right? Mislim, ne bi te trebalo cuditi to...
 
Vrh Dno