Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Nula bagova sam imao sa Defenderom. Niti opterećuje sistem. I to na 2 kompa i na jednom laptopu.
 
Defender je poboljšao detekciju, performanse onako. Ima i boljih AV programa. Defender dosta usporava instalaciju programa. Ostalo je OK.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
ZonAlarm je dobar ne opterećuje a i ovaj Server 2019 insider ga izgleda vole jedino ponekad izbaci Advertising prozor i to je sve.
 
Meni Defender zavrsava posao, Win 10, mada sam ranije na Win7 dugo koristio bez ikakvog AVa. Verovatno mogu i sada na Win10, ali eto, nek bude tu neka minimum zastita.
PS: Zaboravih da kazem, nikad nikakvi problemi.
Tj. samo jednom kad sam dao sestri laptop, a htela je da instalira neki program, pa onda samo Next Next Next i onda napravila problem. :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pored besplatnih Kaspersky i Bitdefender antivirusa (a i većine ostalih poznatijih imena) koristiti bušni crapware poput MS Defendera već može da se nazove IT mazohizmom.
 
Bitdefender komotno radi update koji drnda CPU u toku igranja, tako da u startu otpada za gaming racunare.
 
Avast Premier 2017, odlicno se pokazao za ovih 12+ meseci koriscenja, veoma jednostavan (material) UI a u isto vreme veliki broj podesavanja, opcija i na kraju ono najbitnije - ne gusi komp (pokazao se kao light cak i na mojoj matoroj amd masini) a zastita je odlicna, bar sudeci po testovima (moj nacin koriscenja PC-a ne spada u ''rizicne'' pa bi mi i strokavi Defender verovatno bio dovoljan :d)
 
Jel potrebno iskljucivanje windows defendera na win10 posle instalaciuje ESET-a?
 
Pored besplatnih Kaspersky i Bitdefender antivirusa (a i većine ostalih poznatijih imena) koristiti bušni crapware poput MS Defendera već može da se nazove IT mazohizmom.
Ne preteruj. Bitdefender i Kaspersky verovatno jesu bolji ali Defender svakako više nije bušni crapware kao što je ranije bio. Update-uj malo informacije.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Ne preteruj. Bitdefender i Kaspersky verovatno jesu bolji ali Defender svakako više nije bušni crapware kao što je ranije bio. Update-uj malo informacije.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

Koristimo ga na poslu na par računara (nebitna), a i neretko privatno naletim na kompove potpuno zaražene raznim malverom uz ovu ,,zaštitu" (sve regularno ažurirano). Čekaj da ti neki malver upropasti ili zaključa bitnije podatke pa onda ,,update-uj" informacije o Defender-u. Jeste da je najveća zaštita korisnik koji zna šta radi, ali sa ovim ne bih rizikovao podatke nikako. Po opterećenju kompa je definitivno najgore rešenje, ovo se lako primeti na slabijim/starijim računarima (lap top sa HDD-om i 2-4GB-a RAM-a npr.) koje često kompletno uguši. Takođe, zna i da izbaguje pa da npr. pošalje MS-u na analizu instalaciju od par GB-a... i slične gluposti.

Bitdefender komotno radi update koji drnda CPU u toku igranja, tako da u startu otpada za gaming racunare.

Update je uglavnom par stotina KB-a, jeste da nema opciju setovanja vremena za update, ali ga nikada nisam ni primetio. S druge strane, verovatno je trenutno najbolja zaštita na tržištu.
 
Windows 10 defender je obesmislio ostale antiviruse. Odličan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@toxicm

Nekoliko dana za redom sam imao 3-4h gaming sesije, svaki dan je po jednom bas zabadalo i kad alt-tabujem vidim da je Bitdefender radio update :D
 
@toxicm

Nekoliko dana za redom sam imao 3-4h gaming sesije, svaki dan je po jednom bas zabadalo i kad alt-tabujem vidim da je Bitdefender radio update :D

Pazi, u najgorem slučaju može da ti optereti net na par sekundi, ali to je to. Procesor nikako ne bi smeo da optereti.


Inače, pričam samo o Defender-u na Win10. Što se same antivirusne zaštite tiče, ne bi smelo da ima razlika ni na ostalim Windows-ima. Defender ima svoji AV engine sa istim definicijama svuda. Jeste on bolje integrisan (tačnije više, diskutabilno je koliko je bolje, ako je uopšte) u Win10, ali sama detekcija i zaštita od malvera ne može da se razlikuje.
 
Poslednja izmena:
Ja ću opet da ponovim, da ako ljudi koji rade na elitnim mestima za sigurnost softvera, i bave se nalaženjem rupa u istom kažu da je Defender rešenje sa najmanje štete, ja bih ih uzeo za ozbiljno.
 
Mene užasno nervira što defender non stop drlja po hard disku

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ja ću opet da ponovim, da ako ljudi koji rade na elitnim mestima za sigurnost softvera, i bave se nalaženjem rupa u istom kažu da je Defender rešenje sa najmanje štete, ja bih ih uzeo za ozbiljno.

Misliš ljudi iz MS-a koji ga prave, kao sa onog linka (windows.com) što si kačio? Pouzdan izvor, nema šta. ( :

Ja ću ipak da se držim svog (i meni pouzdanog tuđeg) iskustva koje mi govori da je taj AV nepouzdan i neoptimizovan.
 
Pa ovo je u stvari još gore od onog prethodnog linka, par skupljenih izjava browser developera gde se žale da su antivirusi previše invazivni na browser-e. To bi i imalo nekog smisla da internet na koji pristupamo upravo preko tih browser-a nije i glavno mesto kontakta sa malverom. Pri tom se ovde samo u jednoj rečenici navodi da je Defender OK, a to navodi autor teksta koji je novinar sa titulom ,,engineering degree with "Computer Games" "... a šta beše ti ono rekao:
...ljudi koji rade na elitnim mestima za sigurnost softvera...
 
Jasno je šta si hteo da kažeš ali mislim da nema potrebe ulaziti sad u sitna crevca...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pa ovo je u stvari još gore od onog prethodnog linka, par skupljenih izjava browser developera gde se žale da su antivirusi previše invazivni na browser-e. To bi i imalo nekog smisla da internet na koji pristupamo upravo preko tih browser-a nije i glavno mesto kontakta sa malverom. Pri tom se ovde samo u jednoj rečenici navodi da je Defender OK, a to navodi autor teksta koji je novinar sa titulom ,,engineering degree with "Computer Games" "... a šta beše ti ono rekao:

Ti razumeš da Google ima najbolje ljude, Tavis Ormandy je u Google Project Zero, Justin Schuh je u Chrome security.
Tavis nalazi slabe tačke u svemu živom, uključujući Defender, čak ga je i portovao na Linux iz dosade.
 
U članku koji si postavio, ni jedan od njih i ne pominje Defender, pričaju uopšteno o antivirusima i njihovom uticaju na pregledače. Defender pominje ovaj inženjer za video igre i O'Callahan koji je poznat po propagiranju isključivanja antivirusa. Inače, od kada je napustio Mozilu, često hvali MS...
 
Znajuci kako rade azuriranja za OS, oslanjati se na Defender je neozbiljno.



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Untitled.png

Što je u prevodu preporuka kad dolazi od njega.
 
Ja koristim već skoro deceniju samo tu osnovnu zaštitu bez ikakvih problema. Nije da ja bila od neke velike koristi, ali ni ne smeta. Od Microsoft Anti-spyware beta, Live OneCare i sl. do ovih najnovijih integrisanih nevidljivih rešenja.
 
Nazad
Vrh Dno