Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Uzima najmanje resursa ali briše šta mu padne na pamet u slobodno vreme :d
Meni nikad nista nije obrisao sto ne treba, a koristim ga duze vrijeme. Doduse nije mi ni malware nasao godinama. Ja volim njegov princip rada, a sto nije zahtjevan sekunde, nema drljanja u pozadini.
 
pronalazi bezbednosne rupe u windowsu i krpi ih apdejtovima
Ovo baš i ne verujem - da AV krpi operativni sistem? Možda nekako blokira "rupe", ali ne verujem da ih krpi.

razmisljala sam da stavim comoda, ali s obzirom da ljudi kazu da koliko god je dobar ume malo da smara nekako mi nije resenje
Ja koristim Comodo na svim kompovima na poslu. Malo je smarao prvih par dana, ali ga mesecima skoro uopšte ne primećujem.

sto se tice avasta, gde god sam procitala na netu svi pisu da se on tesko uklanja, da je nemoguce, da pravi probleme, neki cak kazu i da windows mora da se reinstalira.
Moje mišljenje je da bi kod svake promene AV programa trebalo reinstalirati Windows. Jednostavno, protiv sam izmene AV programa, odnosno uvek sam za to da se AV instalira odmah nakon Windowsa i svih drajvera, i da se ne dira dok god taj Win radi.

Inače, ja sam više puta deinstalirao Avast - samo je 1x bilo malo problema (Avastov alat za deinstalaciju je brzo rešio problem), u ostalim slučajevima se deinstalirao bez ikakvih zezalica.
 
Nemamo svi 16 GB memorije. Današnji Antivirusi zauzimaju i preko 300 MB, što je previše. Čast izuzecima, MSE, na primer troši ispod 100.
Ja imam 3GB i uopšte ne primećujem da sve vreme rade Avast Free i MCShield (kući), odn. Comodo Free i MCshield (na poslu).
A to koliko troši MSE - pa, koliko god da troši, s obzirom da skoro ništa ne radi, mnogo je :D

A svaki Antivirus, pa i MSE štiti i USB od virusa, samo isključitre hebeni autoplay.
Netačno. Koristite MCShield, ne smeta, a koristi.
Drugačiji je od MSE, jer MSE ne smeta, ali i ne koristi ;)
 
Ovo baš i ne verujem - da AV krpi operativni sistem? Možda nekako blokira "rupe", ali ne verujem da ih krpi.


Ja koristim Comodo na svim kompovima na poslu. Malo je smarao prvih par dana, ali ga mesecima skoro uopšte ne primećujem.


Moje mišljenje je da bi kod svake promene AV programa trebalo reinstalirati Windows. Jednostavno, protiv sam izmene AV programa, odnosno uvek sam za to da se AV instalira odmah nakon Windowsa i svih drajvera, i da se ne dira dok god taj Win radi.

Inače, ja sam više puta deinstalirao Avast - samo je 1x bilo malo problema (Avastov alat za deinstalaciju je brzo rešio problem), u ostalim slučajevima se deinstalirao bez ikakvih zezalica.

pronalazi sta treba apdejtovati (ima opciju patch up) s tim da sam ponudi za instalaciju ono sto smatra da je bezbednosni apdejt. uzima od majkrosofta i instalira (tako pisali i to na srpskom). meni je ponudio 14 apdejtova nakon instalacije, ja prihvatila, windows ostao ziv :D ove ostale stavke ne tretira kao bezbednosne (kod mene ih je cak 83). nesto slicno kao sto npr. glary pro radi sa programima, pronalazi koje treba apdejtovati, samo sto qiho to radi sa majkrosoftovim proizvodima i ako hoces ode i skine to sto treba.


ovako to izgleda
360-total-patch.jpg

360-total-patch-2.jpg

pogodna stavka ako ti je windows npr kupljen na torentu :D

meni se qiho 360 dopada i nemam nameru da ga menjam ni za besplatnog nortona ili kasperskog. :D
 
Poslednja izmena:
AVG mi trenutno "troši" ispod 80 MB a FF 380 !!! 7 otvorenih i aktivnih tabova uključujući 3DGo, 10 startup programa i sve jedva 30% slobodnog RAM-a od 8GB i samo 1GB veliki PF.
 
Preko kog programa meriš? Instaliraj Process Hacker, on pokazuje pravo stanje zauzeća RAM-memorije, i mnogo se razlikuje od Task Managera.

2015-03-25112846.jpg
 
Preko kog programa meriš? Instaliraj Process Hacker, on pokazuje pravo stanje zauzeća RAM-memorije, i mnogo se razlikuje od Task Managera.

2015-03-25112846.jpg

pokazuje da qiho sa 3 proces trosi ukupno nekih 66mb.

i poklapa se sa onim sto pokazuje windowsov task menadzer i ukupna i pojedinacna potrosnja.
 
Poslednja izmena:
pogodna stavka ako ti je windows npr kupljen na torentu :D

meni se qiho 360 dopada i nemam nameru da ga menjam ni za besplatnog nortona ili kasperskog. :D
Heh... Moja preporuka je, kako god da je nabavljen Windows, da se drži uključen automatski apdejt, a ne da se nekom kineskom programu omogući da sam bira šta će da instalira, a šta ne ;)

Što se tiče Nortona i Kasperskog - ja bih koristio bilo koji od ta dva, kad bi mi dovoljno platili :D A 360 ne bih za sada koristio ni u kom slučaju, iako sam čitao puno pozitivnih tekstova o njemu.
 
Heh... Moja preporuka je, kako god da je nabavljen Windows, da se drži uključen automatski apdejt, a ne da se nekom kineskom programu omogući da sam bira šta će da instalira, a šta ne ;)

Što se tiče Nortona i Kasperskog - ja bih koristio bilo koji od ta dva, kad bi mi dovoljno platili :D A 360 ne bih za sada koristio ni u kom slučaju, iako sam čitao puno pozitivnih tekstova o njemu.

sta on bira? nista qiho ne radi bez dozvole. on ponudi opcije, stavlja u karantin (ako nesto pronadje) ali ne brise nista automatski. ima opciju za ciscenje slicno ccleaneru, ali opet korisnik bira sta ce da brise od skeniranog.
planiraju da ubace nove opcije pa ima i anketa za glasanje, ali ide preko fejsa.

mnogima to jeste problem...njegovo poreklo iz kine, carske kine. :D

sustina je da ja volim da probam nove stvari, osim ako me nesto ne mrzi (slucaj avasta), i cesce cu da probam neki program koji nije proveren ili nema izgradjeno ime, nego sto cu se drzati poznatih stvari.
 
Pa, sama si rekla da Qiho bira koje će ti apdejtove za Windows ponuditi za skidanje. Ne vidim razlog da se koristita opcija, kad Windows sam ima ugrađenu mogućnost skidanja apdejtova ;)

A što se tiče isprobavanja manje poznatih programa, to podržavam, a često i sam to radim :)
 
Poslednja izmena:
Pa, sama si rekla da Qiho bira koje će ti apdejtove za Windows ponuditi za skidanje. Ne vidim razlog da se koristita opcija, kad Windows sam ima ugrađenu mogućnost skidanja apdejtova ;)

A što se tiče isprobavanja manje poznatih programa, to podržavam, a često i sam to radim :)

ali to i jeste poenta, on ponudi, ali na meni je dal cu da prihvatim ili ne. ja za sada nemam razloga da sumnjam u ovaj av. ako pocne da luduje ili nesto slicno leti sa kompa. uradio je instalaciju 14 apdejtova, nista nije pobrljavelo.

ja uglavnom sve apdejtove religiozno iskljucim ili ostavim samo da budem obavestena i necu windows da petljam oko apdejta.

a i svidja mi se qiho, za sada. pored svog endzina koristi i avirin i bitdefenderov, trosi malo, ne smara, ko sto rekoh pere, pegla i cisti.

mozda pronadju razlog zasto je besplatan, jer imaju jos jedna antivirus, sa manje opcija. mozda vremenom ova verzija bude placena, ali je sada besplatan bas zato sto je manje poznat i nov.
 
Poslednja izmena:
Ni meni, do te mere je neprimetan da pocinjem da sumnjam da je placebo.
 
Pa rekoh već, pročitao ovde tu vest, strana 272 (link) , ako je neko drugi to izmislio krivite njega :)
 
Poslednja izmena:
ali to i jeste poenta, on ponudi, ali na meni je dal cu da prihvatim ili ne.

ja uglavnom sve apdejtove religiozno iskljucim ili ostavim samo da budem obavestena i necu windows da petljam oko apdejta.
Ok, sad razumem :) Ja više volim da mi Win ponudi apdejtove, a ja uvek prihvatim sve kritične i preporučene ;)
 
Mem Info: http://www.carthagosoft.net/MemInfo.php sedi u ćošku, vrlo malo "troši" i može u svakom trenutku da pokaže koliko i šta zauzima, ukupno zauzeće zajeedno sa PF-om, u procentima ili veličini.
 
Smučilo mi se da kucam svaki put admin pass u 360 AV i morao je da ide, sad tražim alternativu.
 
Kakav admin pass? Ja imam 360TS i ne traži nikakav password.
 
Ja koristim kao backup Telenor Internet već godinu dana i nisam imao pojma da imam godinu dana besplatne licence za KIS.

Elem, instalirao sam KIS 2015 pre par dana i moram reći da sam prezadovoljan. Nije ni bleda slika onog starog i tromog Kasperskog kakvog se sećam.

Pogotovo mi se dopada browser plugin koji se aktivira pri svakom online plaćanju ili prijavljivanju na neki sajt tipa PayPal, Skill, Payoneer, itd.
 
Razumem. Ja sam uvek ulogovan kao admin. Nikada nisam imao i koristio limitiran nalog.
 
Ako si ulogovan kao admin, ne traži, ako si limited user što je bitnije za zaštitu od nekog tamo 360AV, traži.

zar nema za obilazenje, posto ja koristim mesovito, kada se setim te vrste zastite podignem zastitu i stavim pass. tjah sad koristim kao user, ali sam spustila zastitu da me ne bi programi smarali sa tim (trenutno me i pored toga smara sam f secure vpn i trazi mi admin odobrenje). znam da je ccleaner imao tu mogucnost. qiho nema?
 
Ima , ali onda imam drugih problema, ne sećam se sad, ali znam da sam jedva ustanovio šta je bilo u pitanju.
 
Emsisoft Anti-Malware je odličan, svaka preporuka.
Cena je malo jača ali nije problem "za džabe" napumpati licencu na koliko god, preko referala, ima malo posla ali nije neki problem pomoću VM-a :)
 
Na Cebitu sam dobio ESET 8 security full functional 90day.
Za sada sve radi kako treba.

Manje vise, sve je to isto samo pitanje interfacea.
 
Pa i nije bas tako ... Koristio Bitdefender dok nije poceo da zeza umrezene racunare i da blokira internet. Vratio se starom i dobrom KIS resenju ;)
 
Posle koriscenja Avasta, Pande i na kraju malo Comodo antivirusa instalirao sam pre nekoliko nedelja AVG, i prijatno sam iznenadjen kako radi, nije uopste zahtevan, a za mene kao korisnika koji dosta vodi racuna i slabo posecuje rizicne sajtove sasvim dovoljan kao neka basic zastita.
 
I ja vratio Comodo, ne znam, ali ja odkako sam na Windows 7, redovan update, nisam imao niti jedan slučaj virusa ili bilo čega, čime god preskeniram, ništa ne nalazi, posećujem svašta, rizično ili ne.
 
Koristi li neko NIS 2015? Bas me zanima da li ima neka legalna, trial verzija od bar 60 dana..
 
Ja sam koristio legalnu verziju NIS 2014, do pre mesec dana, ako ti ista znaci... Bio sam zadovoljan i presao bih na 2015 ali je KIS 2015 naleteo povoljno... Sumnjam da je nesto losija 15ica od 14... Inace moras da pecas na netu, ima sigurno trial...
 
Vrh Dno