Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Uzeo kav 2014 i instalirao ga na racunaru, ukucao kod i registrovao proizvod. Medjutim ta verzija 2014, ne radi lepo. Poradi 10 min i ugasi se program, nemogu ni da update-ujem definicije...Skinuo verziju 2013, instalirao i registrovao program sa kodom od verzije 2014. Registracija je prosla i antivirus radi normalno. Pitanje sada: da li je ovo skroz legalno posto na racunu i u potvrdi o placanju pise da je to za verziju 2014 a ja iskoristio za ver 2013? Da li je to legalno pred nasom inspekcijom?
 
Mislim da jeste, legaglno si kupio, i kljuc radi regularno. Nisi nista uradio sto ne sme.
 
Samo sto nema nalepnicu koja se lepi na kuciste da to i dokaze ...
 
Imam nalepnicu na kucistu za legalni windows ( win starter - dosao uz racunar ) i racun - otpremnicu za isti ( mada.se.na.njoj ne spominje da racunar ima windows ).
OK, hvala na informacijama.
 
ESET je ponovo 5$ - ima li neko da moze da mi uzme licencu? Slao sam PP na nekoliko adresa, ali se niko ne javlja...
 
:zgran: To je ludilo, mozes da mu iskljucis verovatno da ne dira ISO.
Ili da promenis na neki drugi.

Moze da se iskljuci naravno, ali ja nisam obratio paznju. Ova verzija koju sam ja instalirao imala je to ukljuceno na defaultu. Iskreno na pamet mi nije pala takva glupost da anti virus unpackuje ISO i ostale fajlove na sistemski disk. Samo sam obrisao kav i vratio se na avast. Dobro je da sam primetio na vreme inace sto ti kazes ode ssd u vecna lovista :)
 
Meni se to ne desava :)
imam gazilion .iso fajlova i nemam tih problema... KIS je u pitanju..
 
Kupljen ESET uz pomoc maxa007. Thx na cimanju. Zasad sam extra zadovoljan - vece zauzece RAMa opravdava daleko manjom zahtevnoscu od Avasta kod skeniranja.
 
Jedan koji se nepreporučuje Avast

Razlog prilikom instalacije ubacuje i "drajvere" za adaptere i naravno isti prestaju sa radom
 
Bio je skoro giveaway za eset, godinu dana licenca. Ma eset je zakon za mene, nisam naletio ni na jedan drugi koji manje opterecuje racunar pri skeniranju, updateu i protekciji. Detekcija i intestovi mi nisu bitni vec samo licno uvjerenje u nezahtjevnost po resurse.
 
Valjda misli na mrezne. Mada nema to veze sa istinom. :d
 
Detekcija i intestovi mi nisu bitni vec samo licno uvjerenje u nezahtjevnost po resurse.

Čekaj, zar detekcija nije primarna funkcija nekog AV programa, samim tim i svrha postojanja istog? Kako može to da ti bude nebitno?
 
Čekaj, zar detekcija nije primarna funkcija nekog AV programa, samim tim i svrha postojanja istog? Kako može to da ti bude nebitno?

Po tim kriterijumima, je najlakse da ga nema.
Mozda je mislio na balans izmedju ta dva, jer bi to bilo jedino logicno.
 
Čekaj, zar detekcija nije primarna funkcija nekog AV programa, samim tim i svrha postojanja istog? Kako može to da ti bude nebitno?

Pa nepostoji ni jedan AV bez detekcije. Hocu reci, da ne planiram da ganjam neki promil vise u detekciju preko nekih testova koji se mogu pronaci na netu kao vecina drugih. AV je vrlo tesko, nemjerodavno, pa i nemoguce testirati na detekciju malwarea. Po meni su svi tu negdje po tom pitanju i zato kazem nije mi bitno, pogotovo jos sto ladno mogu i bez njega.
 
Pa nepostoji ni jedan AV bez detekcije. Hocu reci, da ne planiram da ganjam neki promil vise u detekciju preko nekih testova koji se mogu pronaci na netu kao vecina drugih. AV je vrlo tesko, nemjerodavno, pa i nemoguce testirati na detekciju malwarea. Po meni su svi tu negdje po tom pitanju i zato kazem nije mi bitno, pogotovo jos sto ladno mogu i bez njega.

Gresis da su svi tu negde. Vrh ponude je tu negde, a gomila krsa nije nizasta.
 
Meni je svaki dobar. Bitno da nije mnogo 'tezak', da je jednostavan, lagan, da ne davi i sl. Ne vjerujem ja ovim testovima preko neta, sve je to namjesteno i placeno. A ne znam kako si ga ti testirao kao krajnji korisnik. Ne mozes AV ocjenjivati na osnovu 10 virusa. Isto tako jedan AV vidi malwarea koji ne vidi drugi i obratno. Danas svi otprilike u isto vrijeme azuriraju definicije istim potpisima. Isto kao i u svijetu tehnickih uredjaja, danas su svi napredovali, ne odskacu mnogo jedni od drugih, cak se medjusobno prate i kopitaju jedni od drugih i tesko je izdvojiti najboljeg

Svrha svega toga je da sa nijednim nisi siguran, ebat ga onda.. :)
 
Poslednja izmena:
Recimo avira nema zero-day ni teoretski. Sto znaci da ako nesto ne zna, sigurno ce da pusti.
Sto u prakticnom smislu, ti mozda nikada ne napravi problem, ali isto tako i moze.
 
Poslednja izmena:
Moguce da su free verzije osiromasene u odnosu na komercijane. Mislim da je to kod avire slucaj, a kod avasta nije.

Ja nisam virus pokupio mozda od 2003 godine :D

Ne treba se opterecivati sa ovim, nabacis neki da se nadje, svakako nisi siguran ni sa jednim, i malo zdravog razuma pri kliktanju i miran si.

Meni firewall vise znaci nego AV. Ovaj Esetov mi je bas legao, tacbo onakav kakav zelim, klasican bez HIPSa, koji mi (hips komponenta) vise smeta nego sto je od koristi :D

Znam dok sam imao Kaspersky, neke stvari mi blokirao na kompu pa dok covjek skonta da je do njega. Vjecito neka podpitanja (za neke stvari i ne znam sta su i nisam siguran kad upita)Vjecito nesto drljao po HDDu, skenirao, usporavao, koji ce mi moj to njesra, a ko fol hvalili ga kao 'najbolji'.
 
Poslednja izmena:
Nisam to video kod Avasta. Ovde je radio korektno, mada preteruje sa DeepScreen varijantom. Nije bilo instalacije "adaptera", bar ja nisam video. Ono sto mogu reci, cini mi se da sistem radi brze - otvaranje fajlova, instalacije. Cak iako imam SSD i sve je bilo dosta brzo, cini mi se da je sad brze.
 
Kako kod Avasta podesiti da ne cacka neke filove ? Tipa ubodem usb otvorim folder sa nekim programom za mining i on obrise skoro pa sve .
 
^^ovo i mene zanima, poludim kada zaboravim da ga isklučim a instaliram neku narodnu verziju programa, radi testa, naravno. Inače sam prošle nedelje negde pokupio bitcoin trojanca, izgleda da je ti sada popularan malware.
 
Imate u podesavanjima pod za File Shield odeljak za ekskluziju. Inace da ovako ignorise kad nadje jednim klikom nema, i to mu je velika mana.
Zato volim sto Comodo ima.
 
Mislim da nova verzija Avasta ponudi u popup-u da dodaš fajl u izuzetke, bude link na dnu.
 
Mislim da nova verzija Avasta ponudi u popup-u da dodaš fajl u izuzetke, bude link na dnu.

To nije radilo koliko se secam, mozda su izmenili.
Mada meni nije dalo da ignorisem par stvari kad sam hteo nedavno.
Verovatno je namerno, da neiskusni korisnici ne naprave glupost.
 
A šta se dešava ako u podešavanjima File Shield-a pod Actions staviš Ask umesto Fix automaticaly?
 
Nazad
Vrh Dno