Šta je novo?

Koji adsl uzeti posle MTS adsl-a?

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,718
Poena
2,245
Budući da gospoda nude čitavih 2% popusta za stare korisnike razmatram opcije kad istekne ugovor. A opcije su vrlo mršave, ovde kod mene ima samo adsl...
Opcija broj dva, nakon koliko vremena se kod mts se može potpisati novi ugovor na drugog člana domaćinstva i ostvariti benefiti?
 
Orion ima WiFi tehnologiju i može skoro svuda, tako da se raspitaj o tome. Imaš sada kod Oriona akciju 12 meseci za 1100 dinara 30 mb/s
 
 
Pa to ne zavisi od Beotela, vec od Telekoma... Kako ti radi sad adsl, ako je stabilan bice i kod drugog operatera...
 
Opcija broj dva, nakon koliko vremena se kod mts se može potpisati novi ugovor na drugog člana domaćinstva i ostvariti benefiti?
Raskines ugovor, vratis opremu, sutradan ode zena, brat, majka, nebitno ko i potpise ugovor kao novi korisnik.
Komsija je to radio kod njih jer mu je neko iz mts-a dojavio da moze. Nudili su neku tv uslugu dzaba na par meseci, izmenjali su se svi u kuci te godine kao novi korisnici i bukvalno dzaba gledali. Niko im nije pravio problem iako je ocigledno bilo sta rade.
E sad ne znam da li su nesto promenili po tom pitanju ovi iz mts-a, tako da ne mogu da tvrdim 100% da ovo iznad napisano vazi i dalje :)
 
Naravno, valja proveriti, ali postoje slucajevi gde to ne mora biti rotiranje... siva je to zona :)
Ti si koristio njihov net i selis se, neces vise da korsitis njihove usluge, ne zelis ista vise na svoje ime, vratio si im sve sto moras po ugovoru. Igrom slucaja sada se tvoja sestra useljava posle 5 dana jer je slobodan stan/kuca, ona zeli internet i mora novi ugovor. Kako da odbiju nju? Na osnovu cega? Jedino ako imaju neko interno pravilo.

EDIT: Vladat bio brzi sa informacijom :)
 
Od drugih DSL provajdera ima još i Pošta NET, Orion i Yunet, ali verovatno je Beotel najpovoljniji i šalju opremu i ugovor na bilo koju adresu. Ja sam na Beotel-u, 15/1. Jedini problem mi je ruter koji pati valjda od buffer bloat-a, pa za torente moram da koristim uTorrent koji jedini (ne računajući stare verzije qBittorrent) ima opciju ograničavanja halfopen konekcija što pomaže da, kada se ima više od nekolko stotina torenata u klijentu, surf normalno radi. Ruter je td-w8901n.

Kada budeš kod njih podneo zahtev za MIK, verovatno ti ga neće odmah izdati, već će ti uzeti podatke, tipa zašto i kod koga prelaziš, pa će te zvati iz službe za brigu o korisnicima i ponuditi neke bolje uslove da ostaneš. Meni je pre nekoliko godina za BOX 2 FIKSNI + NET nuđen isti broj meseci po din. kao i novim korisnicima (4). Opremu od Beotela sam dobio posle nekoliko dana od podnošenja MIK, ali onda je nastao problem u poslovnici mts-a, gde su tvrdili da prvo Beotel treba da pusti neki signal, da bi u programu mogli da razduže opremu, a Beotel da su sve uradili i da trebam da vratim opremu mts-u. Posete poslovnici sa opremom su potrajale nekoliko nedelja, ali sam mogao da koristim svo vreme internet na Beotelovom ruteru uz podatke iz mts rutera, do kojih nije bilo jednostavno doći. To je bilo moje iskustvo.
 
@nocniduh Pošta NET više praktično ne postoji, prodato mts-u.

Što se tiče bufferbloat-a tiče, tu u mnogome može da ti pomogne malo igranja sa dodatnim ruterom i nekim custom firmware-ovima kao što su OpenWRT. Onda uključiš Smart Queue Management (SQM) sa cake protokolom, podesiš brzinu linka, link layer overhead i to radi čuda! Praktično si se zauvek pozdravio sa bufferbloat-om. Naravno, ADSL ruter bi u tom slučaju bio u bridge modu.

Za brzine od 15/1Mbps, pa i one do 50Mbps može čak i neki od jeftinijih rutera bez problema da radi posao - jedino je malo problem u količini RAM memorije i Flash memorije, ali može da se nabudži čak i na polovan ruter od oko 1000 dinara.
 
super samo mislim da taj SQM trazi malo jaci ruter, nadam se da nemas neki prastari.
 
@orange47 sve zavisi od brzine interneta. Za 50Mbps nikakav problem nije ni TP-Link 841N(D). Za 100Mbps je ok i Archer C6, za 250-300 - Archer C6U ili Cudy WR-1300, za Gigabit - verovatno vec neki sa ARMv8 procesorom ili nesto bazirano na x86 arhitekturi.
 
Koristim Beotel 15/1 godinama, nemam zamerke. Stabilan ti je koliko je stabilna telefonska linija tj ADSL. Njihov ruter ne koristim, stavio sam Archer D2, drzi vezu savrseno iako sam na preko kilometar od centrale. Bilo je trenutaka kad adsl umre, ali to je iskljucivo bilo zbog MTS-a , tj telefonije, a ne do samog Beotela. Ugovor mi je istekao davno, ne produzavam ga jer nema nikakav benefit za potpisivanje novog.
 
Budući da gospoda nude čitavih 2% popusta za stare korisnike razmatram opcije kad istekne ugovor. A opcije su vrlo mršave, ovde kod mene ima samo adsl...
Opcija broj dva, nakon koliko vremena se kod mts se može potpisati novi ugovor na drugog člana domaćinstva i ostvariti benefiti?
Moja preporuka beotelnet sad sve zavisi do vas.
 
MTS-a se teško osloboditi, podneseš zahtev, kažu javiće se neko u roku 48h, a pozovu te za 2 nedelje pa se cenkaju sa tobom kao na pijaci, iako sam već vratio opremu i uzeo MIK. Pored toga imao sam isti problem kao nocniduh, uzmeš MIK a ne možeš da pređeš kod drugog, jer ovi iz MTS-a nisu nešto uradili, pa opet zovi MTS. Mada, da nisam vratio opremu, možda bi i prihvatio povoljnije pijačne uslove, poprilično povoljnije od zvanične promocije za ugovor od 2 god. , koje su nudili kada su nazvali posle dve nedelje. Tako možda preporuka prvo se malo cenkati sa njima.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu samo jedno pitanje: Da li kod A1 Kućni Net 400GB ili Yettel Kućni Total Neograničen Net može bez ugovorne obaveze?
 
Nazad
Vrh Dno