Šta je novo?

Koji 24" TFT do 250e

SeeBeen

Jež
Učlanjen(a)
10.01.2005
Poruke
2,855
Poena
380
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD ThreadRipper 3960X
Matična ploča
Asus ROG Zenith II Extreme Alpha
RAM
8x8GB Corsair Vengeance RGB Pro @ 3600MHz
GPU
MSI GeForce RTX 3090
Storage
4x Samsung 980 Pro 1TB
Zvuk
Integrale + Logitech Z-5500
PSU
Asus ROG Thor 1200W
Kućište
Lian Li PC-011D XL
Monitor
3x 27"
Miš & tastatura
ZSA Moonlander + Logitech MX Master 3
Laptop
MBP 14 M1
Mobilni telefon
Samsung S22 Ultra
Pametni uređaji
Smartwatch
Steam
coola_m
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dakle, konacno prelazim sa CRT-a na TFT. Zanima me koji da uzmem.

Bitne stvari:

Rezolucija mora da bude 1920x1200
Dobar odziv, prikaz boja, itd....
Moze, a ne mora da ima DVI...

Nemam nikakvog iskustva sa TFT-ovima, te molim za neko objasnjenje zasto taj monitor...

Unapred hvala!
 
ja sam taj isto hteo da predložim mada sam ga pronašao za 21k.
samo treba izbunariti i što je još važnije ima i HDMI - za xbox360 dušu dalo
 
Poslednja izmena:
Sve je to lepo, ali taj ViewSonic nije 1920x1200.

@ CooLa: Ja ne bih uzimao bez DVIa nikako. Izbor i nije bas neki, sad se guraju 16:9 monitori. Gore pomenuti Viewsonic je odlican monitor za te novce, kupio ga je Oki skoro.

Od 24" 16:10 monitora, bilo je pre Prestigio modela sa DVI. Pitaj Shikija za utiske, proslo mu je nekoliko komada kroz ruke :wave:
 
Poslednja izmena:
Pa ajde da overim i ovde topiks mada sve je recheno. Da imam ga i prezadovoljan sam shto se tiche svakodnevnog rada na rachunaru, plus naravno hd filmovi kada se skupi ekipa, igre, uglovi gledanja, minimalno probijanje samo po uglovima jer je ipak TN panel.

Nemam nikakvih problema i rado ga preporuchujem svima. Koliko sam shvatio nema ga naravno nigde vishe. A to za BC group jednostavno ne verujem zato shto oni nisu generalni uvoznici za viewsonic i prosto je nemogucje da je cena za 30e manja od konkurencije. Po kojoj ceni ga onda Pakom uzima ? Za 18k din ?
 
sledeća najmanja cena je ova

1_53.jpg
 
Zvao sam ga i rekao da su ga mnogi zvali i da on taj monitor - NEMA.

Dakle ljudi ako zhelite iole da budete ozbiljni kada se radi o novcu, nemojte napamet da prichate i da pejstujete neke aposlutno netachne podatke. Ne zelim nikome nishta loshe ali mi je zaista muka kada vidim da se neko gadja nekim ne provernim stvarima i tako stvara potpuno iskrivljenu sliku.

Kao sto neko njemu mozhe da neveruje i veruje, mozhe i meni. Ja sam lepo rekao da je zemlju ushao jako mali broj tih monitora i da su 99% svi rasprodati. Ko ne veruje telefon u ruke i neka pozove kao shto mene nije mrzelo upravo sada to da uradim.

Dakle taj monitor ne koshta 22.518 dinara.

:wave:
 
Ajd i ja da pohvalim svoga konja mada je uglavnom o njemu dosta receno. Odlican monitor sto se tice prikaza boja i nema probijanja poz. osvetljenja. I ja sam isto presao sa crt-a na ovaj i mogu reci da posle duzeg razgledanja monitora mogu da kazem da ima najbolju sliku u svom cenovnom rangu pa i bolju od nekih skupljih. Jedina mana mu je malo losiji odziv ali sto se tice kvaliteta slike nema sanse da mu pridju vecina jeftinijih.
 
Ja kad sam kupovao moj(vx2433wm), zvao sam prvo Pakom gde mi je recheno sledece :
Monitora trenutno nema, niti ce ga biti, jer ga necemo vise uvoziti, mozesh uzeti model vx2260wm kojeg imamo, i bice jos jedan uvoz ovog monitora, i ne vise.Iskreno nasao sam se u cudu, jer je monitor relativno nov, i pre svega dosta trazen koliko sam citao iz nekih komentara i ne vidim razlog zasto ga ne bi vise uvozili ... Ovu informaciju sam dobio od gospodina koji se javio na telefon u pakomu kada sam se raspitivao u vezi modela kojeg sam hteo da kupim (vx2433wm).E sad ako je on mene slagao, slagao sam i ja sve vas ...
 
Ceo tread je u fazonu pogresne rezolucije i pogresne dijagonale, znaci covek oce 24"/ 1920x1200, ali ne nonstop dobija savette da bi mogao da uzme i 22"/ 1920x1080 ili koje su to vec cifre ne znam ni sam, e treba bioti sampion za tako nesto, keve mi moje, niste bre normalni.
 
Poslednja izmena:
Ceo tread je u fazonu pogresne rezolucije i pogresne dijagonale, znaci covek oce 24"/ 1920x1200, ali ne nonstop dobija savette da bi mogao da uzme i 22"/ 1920x1080 ili koje su to vec cifre ne znam ni sam, e treba bioti sampion za tako nesto, keve mi moje, niste bre normalni.

Ja sam lepo predlozio 24 BenQ. Imao sam istu dilemu i zato kazem svoje iskustvo da se nisam zeznuo za monitor kome je jedina mana DVI koji Cooli nije ni bitan, a realno ni meni, i mozda malo losiji odziv, ali odziv svakog tft-a je losiji od crt-a. U svakom slucaju ima opis ovog monitora na benchu i jos jedino da dodam da je bolja slika nego kod Prestigio monitora. Toliko od mene. Over and out.:p
 
Poslednja izmena:
Rezolucija od 1920x1200 mi je bitna zbog testiranja grafickih kartica. Zbog standardizacije testova ;).

Dalje, ako postoji i 22" model od 1920x1200, i to moze :D...

@Djordje1979

Gde ima da se nadje taj prestigio?
 
I?
Stya je zakljucak na kraju zasedanja ove sednice narodne skupstine?
....
KOJI 24"/DVi?!?!?
 
Pa dobro nema tog viewsonic-a koji jos 16:9 model sa full hd rezolucijom valja a da mu je cena pristojna?
Jel vredi cemu ovaj model kosta samo 175 eura a ima sve gore navedeno sem dvi i hdmi-a?
Onda ovaj nudi 23" i 1080p rezoluciju i hdmi za 208 eura sto se takodje cini lepom ponudom.
Ako neko ima jos neki model da preporuci i drmne neko iskustvo neka se ne ustrucava.
 
Kako vi offtopic-ujete svaku temu kad se nesto preporucuje, a meni se brisu postovi cim se malo skrene. Lepo je covek reko STA i ZASTO, a ovde svako svira svoju pesmu. Jedva se ceka da neko pita za neki hardware i onda svi sve znaju iako to nisu ni videli vec su samo negde nesto naculi. Sto mu niste preporucili neku 17-icu rezolucije 1920, mozda mu zatreba?

I da pitam otvaraca topic-a za koji model se odlucio posle ovolikih saveta?:S:
 
Nazad
Vrh Dno