Šta je novo?

Hardver Koje napajanje za konfiguraciju iz opisa

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

dexter87

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruke
2,462
Poena
335
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600x & Cooler Master 410r rgb
Matična ploča
Asus Prime A320M-K
RAM
16GB DDR4 3200 Kingston Fury Beast
GPU
Asus 1050ti Cerberus
Storage
240gb SSD & 1TB WD Blue
Zvuk
Integrisana + VIVAX Soundbar zvučnik SP-7080H 2.1
PSU
FSP Hydro G pro 650W
Kućište
Deepcool Matrexx 30
Monitor
TV Hisense 55 U7QF
Mobilni telefon
Samsung A54
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam konfiguraciju koju sam uzeo pre par godina i hoću vremenom da je malo pojačam da može da pokrene novije igre u 1440p rezoluciji.
Konfiguracija je:
Ryzen 2600x
Asus A320 M-K
Ram 2x8gb kingston 3200 DDR4
Asus 1050ti
Napajanje neko random kinesko od "500W"
koje hoću da zamenim nekim proverenim od nekih 600W (može i nešto jače ako se uklapa u budžet)
Dao bih nekih 100e za napajanje (nadam se da ima za te pare nešto ok da se uzme).
U nekom trenutku bi u toku godine uzeo i grafičku umesto 1050ti, nešto u rangu 3060 (ti).

Može neka preporuka za napajanje?
 
Imam konfiguraciju koju sam uzeo pre par godina i hoću vremenom da je malo pojačam da može da pokrene novije igre u 1440p rezoluciji.
Konfiguracija je:
Ryzen 2600x
Asus A320 M-K
Ram 2x8gb kingston 3200 DDR4
Asus 1050ti
Napajanje neko random kinesko od "500W"
koje hoću da zamenim nekim proverenim od nekih 600W (može i nešto jače ako se uklapa u budžet)
Dao bih nekih 100e za napajanje (nadam se da ima za te pare nešto ok da se uzme).
U nekom trenutku bi u toku godine uzeo i grafičku umesto 1050ti, nešto u rangu 3060 (ti).

Može neka preporuka za napajanje?
Minut guglanja...
Ali ne znam, CPU će biti baš usko grlo za 1440p gejming, čak i ako uzmeš 3060ti.
 
Fractal Designt 750w gold, mislim da je bilo oko 14k kod nas, sto je malo vise ali odlicno, kvalitetno, tiho, tona garancije, future proof, jer sa tom grafom a i sa nekom buducom ako nije od 500e+, nema tu 1440p gaminga.
 
Znam da je 2600x neki prosečan procesor u današnje vreme, ali ni ja nisam prezahtevan korisnik što se tiče max fps-a i grafičkih podešavanja u igrama. Znači neko srednje podešavanje u igrama u 1440p i fps oko 40-60fps i meni ok. To verujem da 3060(ti) može da gura ili sam u zabludi 😁.
 
Grafička sa 8GB RAM-a i 2k rezolucija ne idu u istu rečenicu. 12GB je minimum, posebno ako pucaš na više od 60fps (a tako bi i trebalo da bude, jer je glupo kupiti 2k monitor sa 60Hz osvežavanjem).
 
Kapiram da ne bi uzimao slabiju grafičku od 3060 sa 12gb rama, a ne bih igrao na nekom ludom monitoru sa visokim osvežavanjem nego na tv-u 55tici 60hz, pa mi ništa više od 60fps-a ne treba, tv je 4K ali znam da 4k gaming nije realan pa će mi biti ok i 1440p srednja podešavanja što mislim da 3060 ili nešto malo jače može da izgura.
 
Hvala svima na konkretnim predlozima, za napajanje i grafičku. Nekada sam mnogo više pratio hardver a sada samo pogledam po nekad tu sekciju kad mi nešto bude zanimljivo 😁
Proveriću kasnije ova predložena napajanja pa kad skratim spisak javljam se za dodatnu pomoć 😁
 
FSP Hydro G Pro 650 i Cooler Master 750 MWE Bronze V2 mi se uklapaju u budžet, e sad koje odabrati 😁.
Sviđa mi se što je FSP modularno napajanje, e sad CM mi je poznatije, ali sad ja nisam neki vrsni poznavalac napajanja 😁

Generalno nemam ambicija u budućnosti da stavljam neke ekstra jake komponente (procesore i grafičke) koje će da vuku ektremno mnogo struje pa verujem da će i ovo od 650W da bude dovoljno jako, ali ako je ovo CM bolje mogu da uzmem njega.
 
FSP je bolji, rekao bih, plus modularno. Ako ne planiraš da stavljaš grafičku koja vuče mnogo (BTW, ja teram 3080 koja vuče 320W u fullu na 760W napajanju), FSP je bolja opcija. Ima i 10 godina garancije versus 5 godina kod CM-a, što je razlog više da se uzme...
 
Ne planiram, vidim sve ove grafike koje su u opticaju a meni odgovaraju ne vuku više od 200W i ostatak konfiguracije da kažem još 150W i tu je sasvim dovoljno ok napajanje od ovih 650W.
 
Ne planiram, vidim sve ove grafike koje su u opticaju a meni odgovaraju ne vuku više od 200W i ostatak konfiguracije da kažem još 150W i tu je sasvim dovoljno ok napajanje od ovih 650W.

Zanemaruješ činjenicu da bi trebao da zameniš i procesor. Minimum 5600 sa Alija ili malo jačim
 
Vremenom ću vrv i procesor da promenim, ali ajde postepeno, ne mogu trenutno sve to da menjam, kapiram da 2600x ne može da izvuče max od jačih grafika, al ajde trenutno od 1050ti izvlači bez problema 😁😏
 
Još uvek nisam ništa uzeo od komponenta, i sad mi palo na pamet da možda uzmem neku konzolu PS5 ili XBOX SERIES X i odložim apgrejd pc-a, generalno ne igram više preko tastature i miša ništa, ne igram FPS igre takođe tako da je možda pametnije neku od konzola samo ne znam kakva je situacija jel rade ok nove igre, jel nisu većina zaključane na 30FPS?
Offtopic je al ako neko može da doda neki komentar da ne otvaram novu temu 🙂
 
Poslednja izmena:
Naručio ipak napajanje, ovo predloženo fsp od 650W. Javljam utiske ovih dana, mada moja trenutna konfiguracija malo troši pa mu neće predstavljati nikakav problem. A u narednih par meseci ću vrv neku grafiku, dal ovu 3060 ili neki amd ekvivalent videću, nadam se da će im cene još padati u narednom periodu 🙂
 
Stiglo napajanje i deluje baš kvalitetno i masivno (teško), ima dosta kablova, modularno je i ima onu funkciju kada ne okreće ventilator ako nije pod opterećenjem što je super jer je onda maksimalno tiho.
Ostaje mi kasnije neka grafička da se ganja a u trenutnom kućištu (deepcool matrexx 30) mislim da ne mogu da stanu neke mnogo dugačke grafike, uklapa mi se već pominjana 3060 a duže grafike od 250mm mislim da ne mogu da stanu zbog onog kaveza za hardove što ima ovo kućište jedino da ga prepravim i isečem taj deo 😁
 
Ima nitne, nisu šrafovi pa ima i to kao opcija ako hoću dužu grafiku da smestim. Inače je kućište manjih gabarita ali se meni sviđa pošto je u dnevnoj sobi, ne zauzima puno prostora i uklapa se, slično kao da imam xbox series x konzolu 🙂.

Ventilator na napajanju kada je upaljen taj eco režim ne pali se ni u nekim igrama kada opterećen pošto trenutne komponente ne vuku više od 150W u proseku što je ispod praga na kojem se pali ventilator 🙂
 
Stiglo napajanje i deluje baš kvalitetno i masivno (teško), ima dosta kablova, modularno je i ima onu funkciju kada ne okreće ventilator ako nije pod opterećenjem što je super jer je onda maksimalno tiho.
Ostaje mi kasnije neka grafička da se ganja a u trenutnom kućištu (deepcool matrexx 30) mislim da ne mogu da stanu neke mnogo dugačke grafike, uklapa mi se već pominjana 3060 a duže grafike od 250mm mislim da ne mogu da stanu zbog onog kaveza za hardove što ima ovo kućište jedino da ga prepravim i isečem taj deo 😁
Izvini možda glupo pitanje ali nisam imao iskustva sa modularnim napajanjima. Da li si dobio kablove uz napajanje i koje i koliko?
 
Izvini možda glupo pitanje ali nisam imao iskustva sa modularnim napajanjima. Da li si dobio kablove uz napajanje i koje i koliko?
Modularno znaci da ni jedan kabal nije zakacen, nego kacis one koji ti trebaju, da bi izbegao tonu nepotrebnih kablova i laksi cable management.
Dobijaju se uz svako napajanje svi predvidjeni kablovi, nisam do sada za sve ove godine doziveo da je ista zafalilo. Na sajtu svakog modela mozete da vidite koje tacno kablove dobijate itd.
 
Modularno znaci da ni jedan kabal nije zakacen, nego kacis one koji ti trebaju, da bi izbegao tonu nepotrebnih kablova i laksi cable management.
Dobijaju se uz svako napajanje svi predvidjeni kablovi, nisam do sada za sve ove godine doziveo da je ista zafalilo. Na sajtu svakog modela mozete da vidite koje tacno kablove dobijate itd.
Hvala na odgovoru, znam da modularno znači da ja kačim one koji su mi potrebni, zato sam i pitao koji kablovi dolaze uz napajanje. Kao da sam negde pročitao da se ljudi žale da im uz neka modularna napajanja ne dolazi dovoljno želejenih kablova.
Ja sam gkedao na sajtovima prodavnica koje prodaju ta napajanja i tamo nema podataka o broju i vrsti kablova. Znači mora na sajtu proizvođača i da se nadamo da je za sva tržišta isto?
 
Za ovo konkretno napajanje ima sve što je potrebno za komponente, meni iskreno više od pola kablova ostalo u kutiji pošto za trenutnu grafiku (1050ti) nije potrebno dodatno napajanje.
A ovde na sajtu može da se nađe za ovaj model koje sve i koliko priključaka ima.
 
Ajde da iskoristim temu da pitam o grafičkoj PowerColor AXRX 6700 10GBD6 3DH OC jel ok izbor za nekih 32 crvene za koje može da se nađe? Pošto po dimenzijama staje u moje kućište bez problema a vidim po testovima da je jača od 3060 12gb.
1000024555.jpg
 
Nazad
Vrh Dno