Šta je novo?

Koje miševe imate?

Ja uzeo Razer Deathadder V2 20k DPI i prezadovoljan sam sa njim,pre njega sam imao isto DA 3500 DPI.
 
Koji od ovih MMO ili miševa sa više od dva dodatna dugmeta zadovoljava:
- košta do 50-60 evra na ozbiljnoj akciji napolju (Black Friday na Amazonu/eBay), domaće napucane cene i radnje me ne interesuju
- ima onaj infinity scroll
- wireless je a da ima opciju i za blutooth i možda ako može i preko kabla da radi, da bude low latency wireless
- baterija što duže da traje, po mogućstvu da se to meri u mesecima, barem nekoliko nedelja jedno punjenje
- kvalitetna izrada/plastika, da ne kliza, nema previše otvora za zadržavanje prljavštine
- da su dodatni dugmići izdržljivi i kvalitetni i pristupačni
- da smešta profile na samom mišu
- da je srednje ili manje veličine, nemam veliku šaku i preferiram claw

Marka nebitna, samo da je dobar, proveren i da nije preskup. Mora biti wireless jer sam navikao i treba da ima što više dostupnih dugmića za Diablo, MMO, RPG i tako te igre. Najmanje će se koristiti za pucačine a i tada samo offline, online FPS samo casual varijanta tako da me eSports karakteristike miševa ne zanimaju. RGB može ne mora, i da ima biće ugašen tako da whatever.

Po netu sam viđao preporuke za Logi G602, Corsair M65 i neke Razer ne sećam im se imena.
 
Rekao bih da samo taj Logitech ispunjava gro ili čak i sve tvoje zahteve...mada, deluje mi da je krupan.
 
ne postoji bežični miš da mu baterija traje nedeljama u niskoj latenciji.bluetooth kao bonus imaš samo u corsair dark core trt mrt SE,ali njega puniš na par dana,zavisno od režima.ali,kupiš bilo kakav qi punjač i kad ne koristiš spustiš ga na punjač i završeno.ostalo sve ispunjava.
 
Logitech G603, izrada je ok, nema infi scroll, baterija (2xAA) traje mesecima...
 
^Skoro svaki ima defektan skrol, tj. neki senzor u njemu.. pun internet ljudi koji se žale, uključujući mene :D
 
Godinu i par meseci radi bez problema...
Probaj sa g604 ako ga nadjes na akciji.. U suprotnom to sto trazis ne postoji po toj ceni...
Razer Basilisk (i generalno Razer) ne bih tek koristio. Ne znam kako su se pokazali Corsair produkti, ali generalno sve je postalo potrosna roba i mozes da ocekujes da ce "programirano" da rikne neki deo ubrzo nakon isteka garancije...
 
G604 izgleda dobro ali je skup. Mada je i G602 skuplji sada nego kad se tek pojavio. Kod nas ima za 9000 dinara što je svega 10 evra više nego što je budžet.
 
Ako možeš da prežališ tih 10€, probaj. Imaš 2 nedelje fore da ga vratiš ako ti ne odgovara, ako ga naručiš online...
Imam poprilično specifičnu listu zahteva, avaj, nemaš skorro nikakav izbor.
 
Ne mora biti ugrađena, to bi bilo fino ali nije neophodno. Imam puno punjivih AA i punjač tako da to nije problem.
 
Ja sam zavrsio sa Logitech misevima. U dve godine dva puta reklamiran prvo g900, poslali mi novog iz Holandije ali ovaj put g502 wireless (dali mi da biram u cenovnom rangu). Poceo i on da klikce dvaput u rasponu od 6m, uzeo pare nazad i dodao 20e za Viper Ultimate ali bez docka. Vec mesec i po sljaka perfektno i savrsen je za FPS igre... nadam se da nece imati probleme.

Logitech stavlja smece od switcheva na miseve od 150e... neshvatljivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam zavrsio sa Logitech misevima. U dve godine dva puta reklamiran prvo g900, poslali mi novog iz Holandije ali ovaj put g502 wireless (dali mi da biram u cenovnom rangu). Poceo i on da klikce dvaput u rasponu od 6m, uzeo pare nazad i dodao 20e za Viper Ultimate ali bez docka. Vec mesec i po sljaka perfektno i savrsen je za FPS igre... nadam se da nece imati probleme.

Logitech stavlja smece od switcheva na miseve od 150e... neshvatljivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije problem switch, nego plastika meksa od plastike switcha koja se udubi :D


Ja furam za FPS-ove CM MM711, za sve ostalo Logitech G903.
 
Svi misevi generalno imaju lose tastere, nazalost. Omron China je prisutan u svim skupim misevima, ali ni meni nije jasno kako recimo kod najbudjavijih modela A4tech traju godinama, a kod ostalih jako skupih miseva malo preko 2god., ili u garanciji pocne dupli klik... Ja sam pronasao trajno resenje, a to je zamena za japanski Omron, koji je vecan. Jedino sto ne moze tek tako da se zameni, potrebno je vise intervencija, voleo bih da mogu da napravim neki profesionalni video sa demonstracijom, kako bi svima bilo korisno... Testirano na vise miseva i pokazalo se uspesno.
 
Ja sam zavrsio sa Logitech misevima. U dve godine dva puta reklamiran prvo g900, poslali mi novog iz Holandije ali ovaj put g502 wireless (dali mi da biram u cenovnom rangu). Poceo i on da klikce dvaput u rasponu od 6m, uzeo pare nazad i dodao 20e za Viper Ultimate ali bez docka. Vec mesec i po sljaka perfektno i savrsen je za FPS igre... nadam se da nece imati probleme.

Logitech stavlja smece od switcheva na miseve od 150e... neshvatljivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

drago mi je što si zadovoljan sa Viper Ultimate, ja sam bio u timu koji je radio na njegovom razvoju,
a što se Logitecha tiče nije problem tu toliko shit switchevi nego je problem da je debounce namešten na 4ms i ne može da se pomera odatle, meni je posle 4 meseca igranja WoW-a na G403 wired modelu razvio dvoklik i an levom i na desnom kliku,
još veći problem kod wireless modela je to što rade out of spec, nije pogodan napon pod kojim rade switchevi za te Omron switcheve i metalni kontakti počnu vrlo brzo da oksiduju
 
Svi misevi generalno imaju lose tastere, nazalost. Omron China je prisutan u svim skupim misevima, ali ni meni nije jasno kako recimo kod najbudjavijih modela A4tech traju godinama, a kod ostalih jako skupih miseva malo preko 2god., ili u garanciji pocne dupli klik... Ja sam pronasao trajno resenje, a to je zamena za japanski Omron, koji je vecan. Jedino sto ne moze tek tako da se zameni, potrebno je vise intervencija, voleo bih da mogu da napravim neki profesionalni video sa demonstracijom, kako bi svima bilo korisno... Testirano na vise miseva i pokazalo se uspesno.

a4tech koriste optičke switcheve godinama, i optičke scrollove, ja sa Huano onim klikovima isto imam dobrog iskustva, imam kući i Zippy i TTC Gold Dustproof switcheve, čekam one Cherry najbolje da mi stignu, ali oni su skupi dosta ja sam slučajno naleteo neto
 
Mislio sam na A4Tech sa klasicnim switch-em Omron, a sa optickim nemam iskustva, verujem da je dobro resenje, pogotovo za cenu koliko kostaju misevi. I opticki scroll je ogroman plus. Ne znam samo kako toga nema u drugim daleko skupljim misevima (nema konkurentskog odgovora)...?
 
Ja koliko sam čitao na ovoj temi, ljudi su se žalili baš na taj optički skrol kod a4tech miševa. Crkne pa onda možeš da ga baciš.
 
Iskren da budem, nisam video, a pratio sam. Vidjao sam samo da su se najvise zalili na mehanicki enkoder.
 
Ja dajem jos jedan + za Viper Ultimate. Uzeo sam sa Dock-om za 130 Eur. Jeste skupo ali je mis stvarno vrh.
 
Nemoj da se uvredis, stvarno zelim ti da te dugo i lepo sluzi, ali po ovoj slici, bas izgleda jeftino: https://i.redd.it/3l5emew4imo31.jpg
Pogledaj kakve tastere su mu stavili sa strane, najjeftinije moguce, plus mehanicki enkoder... Ej, vidi, mogu da mu se menjaju levi i desni tasteri, WOW...130eu. Tuga.
 
to je Viper, nije Viper Ultimate :)

to je cak i odlicna cena, jer je on cini mi se oko 170$
 
Da li neko ima sledeće miševe: Logitech M510, M705 i M590,

zanimaju me utisci o njima kako ste zadovoljni i koliko traju baterije.
U Gig.. ima nekog popusta ...

ima i neki žičani M500 ...
 
Poslednja izmena:
M705 - odlican mis, izdrzljiv, kvalitetan i udoban, najbolji je od navedenih.
 
Hvala Igore, radi samo sa 2 bat. ili može i sa jednom i zanimam me da li ima korisnika da kaže koliko baterija može da izgura na ?
 
M500 je dosta duži od M705, ako imaš veliku šaku daleko bolje leži u ruci.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Ma nije za mene, neće X-748K, dopao joj se na prvi pogled M500, zato sam i pitao ima li ga ko.

Vredi li nešto ovaj G402 (nešto je povoljan po ceni), Rival 3?
 
Da li je ok cena 60e za nov Logitech G502 Hero, ili preporucujete nesto drugo za te pare ?

Koristio sam Proteus Core pa sam se nekako navikao na takav model.
 
Nazad
Vrh Dno