Šta je novo?

Koje miševe imate?

Pa i ne vidim poentu onda bas, to je neko vreme skoro kao kod ugradjenih baterija, na proslom misu sam mogao godinu dana bukvalno bez zamene baterije. Ovako je lakse ubosti kabl u misa malo nego skroz menjati baterije, konstantno razmisljati jesu napunjene punjive itd..
 
To je 450 sati aktivnog koriscenja (kretanja na 1kHz), ne 450 sati da je samo upaljen.
Ako ti je racunica da se igrash npr. 2 sata dnevno (pucachina, moba, arpg), a da ga koristis jos 5 sati van tog igranja, znaci 7 sati ukupno to bude oko 80-90 dana na 1kHz sa litijumskom baterijom, 40-50 dana sa alkalnom, 60-70 dana sa NiMH baterijom jaceg kapaciteta.
Ako mu smanjis polling rate na istu cifru kao sto ti je bio na proslom misu, vrlo verovatno da ce baterija trajati duze nego sto ti je trajala na prethodnom misu.
Btw, koji ti je prethodni mis?

Uporedjivanja radi, uglavnom na novijim misevima sa integrisanim baterijama bude oko 70 sati baterija.
 
To je 450 sati aktivnog koriscenja (kretanja na 1kHz), ne 450 sati da je samo upaljen.
Ako ti je racunica da se igrash npr. 2 sata dnevno (pucachina, moba, arpg), a da ga koristis jos 5 sati van tog igranja, znaci 7 sati ukupno to bude oko 80-90 dana na 1kHz sa litijumskom baterijom, 40-50 dana sa alkalnom, 60-70 dana sa NiMH baterijom jaceg kapaciteta.
Ako mu smanjis polling rate na istu cifru kao sto ti je bio na proslom misu, vrlo verovatno da ce baterija trajati duze nego sto ti je trajala na prethodnom misu.
Btw, koji ti je prethodni mis?

Uporedjivanja radi, uglavnom na novijim misevima sa integrisanim baterijama bude oko 70 sati baterija.

M560 Logi mi je prosli, sad sam na Strix Impact II.
 
Pa i ne vidim poentu onda bas, to je neko vreme skoro kao kod ugradjenih baterija, na proslom misu sam mogao godinu dana bukvalno bez zamene baterije. Ovako je lakse ubosti kabl u misa malo nego skroz menjati baterije, konstantno razmisljati jesu napunjene punjive itd..
Imam Logi bežičnu tastaturu iz 2010. godine, koja koristi 2 AAA baterije, i one traju 2-3 godine. Za ovih 14 godina mi je više neprijatnih iznenađenja priredila ta tastatura nego bilo koji wireless miš, koji zahteva dopunu baterije jednom nedeljno.
Eto, toliki je ''problem'' u životu integrisana baterija u mišu. Jednom nedeljno miš ide na punjač (obično na sat vremena) i to je to. Nedavno mi se desilo da Chakram izbaci svetlosno upozorenje, jer je baterija na 20 ili 25%, bukvalno sam otišao do prodavnice i za tih 15-20 minuta dopunio bateriju za sledeća 2 dana korišćenja.
 
Viper Ultimate evo već treću godinu skoro služi kao prvog dana, vrhunska latencija, baterija, za moju šaku i oblik milina. Prije neki dan promijenih podlogu, bila neka bzw A4Tech koja mi se dopala dizajnerski pa je zato uzeo, tek kad stavih ovu NZXT sam skapirao ustvari koliko je loša bila i koliko je bolje sad kretanje. :)
 
Ko je beše tražio miš poput MX Master sa gomilom gejming dugmića?
Realno, nemam pojma kakav je i generalno ne preporučujem Redragon ali evo:
Kod nas je žičani za te pare po radnjama, ne znam dal ima bežični kod nas.

Takođe mi ovo deluje kao dobra ponuda:
 
Sklonio sam glass glides i vratio ptfe. Bilo je nemoguce kontrolisati mis na cordura podlozi, bukvalno je leteo a kad pustim mis kursor nastavi da ide svojim putem :)
 
Endgame-Gear MPC-1200 cordura black stealth.
Odlicna je podloga, deluje mi bas izdrzljivo i moze da se lako pere i brise sto mi je i bio cilj jer ne podnosim kad podloga postane musava. Samo nije nikako za staklene glajdere.

Evo kako je ispalo, samo mi ocajne slike ispadaju zbog trenutnog osvetljenja i spustenih roletni.
Moram samo jos malo da odradim ovo kabliranje na stolu da se manje vidi.
2024-01-22 14.49.10.jpg
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da okacim ovde, narucih Edifier Hecate G3M Pro, sa Alija za nekih 40ak evropskih silinga. Koristio sam Logitech G305 pre, i trazio zamenu jer sam hteo veci mis i da ima vise konekcija (Hecate ima 3 moda). Po meni stvarno odlicna kupovina, lagan, jako dobar za gejming, meni cak i za dizajn, izgleda lepo na stolu, mana za sad morao sam da trazim direktno od Edifier softver jer nije mogao da se skine sa sajta, ali odgovorili su sledeceg dana ujutru. Baterija drzi oko nedelju dana, ali se izuzetno brzo puni. Slike su u prilogu i ako nekog zanima nesto tu sam. Ima ove slajdere ispod misa, gde se namesti da li hocete gejming ili silent switcheve sto je super ako volite onaj tihi muchy click.

Inace zeleo bih da kupim bas dosta ovih miseva, i da na osnovu toga procenim da li ima jos neki bolji, ciljam neke budzet verzije recimo R1 Pro ili Ajazz a139 ili a199, ili takodje Darmoshark M3 Pro. Ako neko od nasih jutjubera koji hoce da radi recenziju zanima ovaj mis, pisite na PP, mozemo da se dogovorimo.
 

Prilozi

  • IMG_8554.JPEG
    IMG_8554.JPEG
    124.7 KB · Pregleda: 71
  • IMG_8555.JPEG
    IMG_8555.JPEG
    195.3 KB · Pregleda: 54
  • IMG_8556.JPEG
    IMG_8556.JPEG
    257 KB · Pregleda: 47
  • IMG_8557.JPEG
    IMG_8557.JPEG
    225 KB · Pregleda: 66
Lepsi mi je zvuk, i osecaj, dublji i meksi je ako ti to nesto znaci.

Menjao sam dosta Logitech miseva i nikako nisam mogao da se naviknem na osecaj. Imao sam G502, pa G903 pa ovaj G305. Nisu za mene, G305 moze da prodje jedino.
 
Endgame-Gear MPC-1200 cordura black stealth.
Odlicna je podloga, deluje mi bas izdrzljivo i moze da se lako pere i brise sto mi je i bio cilj jer ne podnosim kad podloga postane musava. Samo nije nikako za staklene glajdere.

Evo kako je ispalo, samo mi ocajne slike ispadaju zbog trenutnog osvetljenja i spustenih roletni.
Moram samo jos malo da odradim ovo kabliranje na stolu da se manje vidi.
Pogledajte prilog 424983
Ah, MPC...ja uzeh MPC890 model, rabim Cooler Mastorovu cordura podlogu ali bih voleo neku bržu pa sam uzeo MPC. Još uvek je nisam otvorio, upotrebiću je kad sklepam novi sto...
 
Probaj je negde da vidis da li ti odgovara. Meni je bas legla.
 
Uh ne ne ne.. Na kabl nema vracanja nikako, u zavisnosti od kvaliteta kabla i kako si ga namestio uvek postoji blagi osecaj kao da ti neko ispod stola vuce mis na dole, nekad u vecoj nekad u manjoj meri. Bezicno all the way ali iskreno ja kao neki relativno casual gamer, ne vidim neku razliku u mojim performansama kad sam koristio Logitech (M560 mislim) na kom sam menjao baterije jednom u godinu dana, ako ne i redje, i ovog Asusa sa integrisanom baterijom koju punim jednom u 15-20 dana, sto opet nikako nije cimanje, samo eto stvarno je manje cimanja jednom godisnje vs jednom u 20 dana :) Ali takvi misevi skoro da vise ne postoje i ovo je neka norma postala.
Je l si koristio nekad mouse bungee? Izgleda da nisi, jer kad je kvalitetan kabl, a koristis bungee, nema sanse da osetis kabl. Isti osecaj kao da koristis bežični. Koristio sam bezicni 6-7 godina, pa znam šta pricam
 


Interesantno izgledaju bas. Posebno 4k Dongle
 
Endgame-Gear MPC-1200 cordura black stealth.
Odlicna je podloga, deluje mi bas izdrzljivo i moze da se lako pere i brise sto mi je i bio cilj jer ne podnosim kad podloga postane musava. Samo nije nikako za staklene glajdere.

Evo kako je ispalo, samo mi ocajne slike ispadaju zbog trenutnog osvetljenja i spustenih roletni.
Moram samo jos malo da odradim ovo kabliranje na stolu da se manje vidi.
Pogledajte prilog 424983

Možeš li da ga uporediš sa mx518 ako si isti koristio slučajno? Jurim neki ergo wireless miš za 1-3-1 grip, čini mi se da je thorn jedini viši, tj ima veći bump.. Mada uz grip trake koje idu uz miševe danas, mislim da će mi vrv odgovarati i superlight 2. Dvoumim se između ta dva. Malo me brine garancija za Lamzu iskreno, ne baca mi se 100e..
 
Nisam koristio mx518 pa ne mogu da ih uporedim. Koristio sam pre njega g-wolves skoll koji je isto odlican ali sam hteo malo promenu, jos laksi mis bez rupica.
Ja sam iskreno bas zadovoljan misem. Jako lepo lezi u ruci, coating odlican, ostri precizni klikovi/prekidaci. Za moju saku srednje velicine idealan.
Nisam mu stavio gripove jer ne kliza.
Ja bih smeo da ti preporucim thorn i bez garancije :)
Superlight nisam koristio jer mi ne odgovara nikako ambi mis.
 
Ja sam imao gomilu ambi miševa i bili su ok. Ali Ergo varijanta ili mi legne k'o budali šamar, ili mi ispada iz ruke kao mokar sapun.
 
Verujem. Sve je to individualno. Baci pogled na neki rivju ko ima dimenziju sake kao ti, bice ti sigurnije tako.

Imam i atlantis, predobar i prelep mis ali sam ga koristio svega jedan minut, nema sanse da mi legne.
 
Poslednja izmena:
Pročitao sam recenziju za Razer Basilisk V3, gdje kaže da i bez synapse software, recimo na drugom kompjuteru, ostane sve sačuvano u internoj memoriji miša osim RGB postavki i macros.
Pošto ne želim imati taj njegov software stalno instaliran ili aktivan na PC-ju, mislim se da li bi sačuvao u memoriji miša postavke samo za polling rate i DPI (ostalo sve bih pustio default), koje bih jednom namjestio i onda deinstalirao synapse software ? Je li tko isprobao što slično.

Za moj Logitech G603 sam upravo tako nešto uspješno napravio, valjda će to moći i Razer. Radije bi da nema toliko puno RGB svijetla i da ih bar ne rotira po defaultu, ali mislim da bih se navikao.

Volim taj ergonomski oblik miša, sa odmorištem za palac, a mislim da bih radije išao na taj Basilisk V3 nego G502 Hero ili G502 X, zbog toga što ne volim tipke kraj lijevog klika gore, smetalo bi mi i možda bih radio slučajne klikove. I taj Basilisk V3 ima mekši kabel od G502 X.
 
Odlican je Basilisk V3, meni isto odgovara taj oblik, pa sam ga i uzeo. Prezadovoljan sa misem.
 
Volim taj ergonomski oblik miša, sa odmorištem za palac, a mislim da bih radije išao na taj Basilisk V3 nego G502 Hero ili G502 X, zbog toga što ne volim tipke kraj lijevog klika gore, smetalo bi mi i možda bih radio slučajne klikove. I taj Basilisk V3 ima mekši kabel od G502 X.

u g hub samo disable te dve tipke i to je to...al onda ides na fiksni dpi..danas mi stigo g502 x wired...
 
Izgleda da se povukao Logitech G603 iz hrvatskih online trgovina. E sad, da li će biti discontinued ili će napraviti noviju verziju to je pitanje. Rekao bih prije ovo prvo, jer je sve manje miševa na klasične zamjenjive baterije (nažalost). Inače tom mišu je mana sklizavost, bez ljepljenja gripova na strane mi je bio teško upotrebljiv. Sad mi je jedna od opcija wired blizanac G403, koji ima grip, ali se najčešće nakon par godina izliže pa postaje sklizav i on.
u g hub samo disable te dve tipke i to je to...al onda ides na fiksni dpi..danas mi stigo g502 x wired...
Zašto idem na fiksni DPI ako podesim drugačije neke tipke ? Misliš u slučaju ako poslije deinstaliram logitechov software ili ? Fiksni default DPI mi nije neka opcija.

G502 X wired mi je čisto po izgledu ljepši, uredniji i ozbiljniji, od starije legendarne verzije G502 Hero. To što je lakši meni osobno i nije prednost, a i kabel je izgleda lošiji jer je krući, klasičan.
Scroll je navodno kvalitetniji na novoj X verziji, ali lijevo-desno klikove scrolla ne koristim. Glavno mi je kod scrolla da je što taktilniji, da ima veći otpor, tu nisam čuo koji je u prednosti osim što je jedan reviewer rekao da kod X scroll odmah stane u tactile modu, a u starijoj verziji da se zna pomjeriti još milimetar zbog inercije i težine scroll kotača.
 
Kakav je softver ?


isto.
Softver je solidan, nisam se igrao sa makroima, ali sve ostalo sljaka kako treba. Ako budes uzimao, javi se meni da ti posaljem softver, ili pisi Edifieru, posalju ti mailom, ja sa sajta nisam uspeo da skinem.
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    178.4 KB · Pregleda: 29
  • 2.png
    2.png
    70.2 KB · Pregleda: 25
  • 3.png
    3.png
    92.1 KB · Pregleda: 29
Da se nadovežem na utiske sa prethodnih strana.

AttackShark X3 ima neke prekide. Tj jednom u sat-dva kao da izgubi konekciju na pola sekunde.
Ne igram se preterano pa mi ne predstavlja neki problem, ali bi me izludjivalo da se stalno dešava u nekom fps-u.
Ne znam da li može da se reši nekim apdejtom firmvera ili isključivanjem nekih power saving opcija za USB u windowsu.
Znam da je AMD imao neke bagove sa USB dropout-om, ali nijedan drugi uređaj ne pravi probleme.
 
Zašto idem na fiksni DPI ako podesim drugačije neke tipke ? Misliš u slučaju ako poslije deinstaliram logitechov software ili ? Fiksni default DPI mi nije neka opcija.

G502 X wired mi je čisto po izgledu ljepši, uredniji i ozbiljniji, od starije legendarne verzije G502 Hero. To što je lakši meni osobno i nije prednost, a i kabel je izgleda lošiji jer je krući, klasičan.
Scroll je navodno kvalitetniji na novoj X verziji, ali lijevo-desno klikove scrolla ne koristim. Glavno mi je kod scrolla da je što taktilniji, da ima veći otpor, tu nisam čuo koji je u prednosti osim što je jedan reviewer rekao da kod X scroll odmah stane u tactile modu, a u starijoj verziji da se zna pomjeriti još milimetar zbog inercije i težine scroll kotača.

naravno da mozes na druge tipke. al kontam ako si gejmer i ove dve ti ne odgovaraju, da ce malo ko DPI podesiti na g4 i g5 tipke jer ih podesis za nesto drugo u gejmingu..ostaje onda g9 i ona mala snipe..kabl je malo cudan al nije sad ono bas krut..ja sam uzeo nekakve grip naljepnice crne, za sad mi fino sjedaju..moj najveci problem je podloga za mis i dio dlana koji ostaje na povrsinu podloge, oznoji se i navlazi i kad nekad pomjeram mis naleti i kao da proklize..

IMAG3319-2.jpg
 
Nazad
Vrh Dno