Šta je novo?

Koje miševe imate?

Mislim da cu naruciti ovaj, djeluje da ima sve sto treba, kosta samo 50 evra a ima dosta premium karakteristika, sem infinite scrolla, a i po recenzijama je OK:

 
Mozda je offtopic, ali da ne otvaram novu temu. Šta uzeti posle SS HEAVY, a da bude istih dimenzija i što mi je jos bitnije, ista debljina? Imam je već 7 godina, čini mi se da je počela da gubi malo tracking...

Edit, radiće sa Superlight 2.
Preferiram brze podloge.
 
Došlo vreme da se menja pacov. Arčio sam Bloody R7 poslednjih..pa, 6-7god. Baterija je prilično crkla, moram da ga punim svaki drugi dan.

Šta bi bilo najbolje da uzmem za nekih 50ak evra?
Ne igram igrice, treba mi za posao samo. Ovaj Bloody mi je super ergonomski odgovarao za ruku, iskreno jedino što bih želeo da imam još je side scroll.
Obavezno da bude bežični.
 
Ja sam uzeo za 50 evra Asus MD200 i poprilicno sam zadovoljan. Nema side scroll.
 
Na Ananasu je jeftiniji (Rapoo), a ako uhvatiš i neki vaučer, može da se uzme i za 3.5k.
 
Meni crkao scroll posle 4 meseca narucio na aliju za 14e pre godinu dve.
 
Meni je on bio najbolji od tri kineza koje sam naručio. (Aj199, vt9pro i X3)
Jedini problem je bio što je znao da izgubi konekciju na delić sekunde i tako jednom na sat-dva.

Edit: Ovaj problem sa konekcijom se dešavao samo u kancelariji, na kompu kod kuće je radio perfektno.
Ne znam da l su smetnje zbog drugih periferija ili neki problem sa amd platformom
 
Pa sta znam, ne razumem se u miseve, godinama koristio onaj obicni Logitechov B100 od 1000 dinci i bio zadovoljan.
Meni za obicnu office/web/surf upotrebu treba, nikakav gejming i slicno.
Za sada sam zadovoljan, stvarno sam iznenadjen koliko je lagan, ne volim one ultra teske miseve. Build je dobar, videcu posle duzeg koriscenja ali za nekih 2000 (~2500 sa carinom) mislim da vredi.

Mislim da je bas @Dusan94 pisao o njemu u ovoj temi, odradi search i naci ces.
PS: Pretece me...
 
1711897267103.png

Stigao mi je i R1 pre jedno mesec dana. Na papiru losiji senzor od X3, ali ja iskreno ne primecujem razliku.
Oblik je kao za nijansu manji Razer Deathadder. Narucio sam cisto za probu jer mi inace mnogo vise odgovaraju simetricni i manji misevi, ali ovaj mi je lego ko budali samar.
Dovoljno velik da mogu da stavim celu saku preko njega da odmorim ruku, a nije prevelik da ne mogu da koristim fingertip grip.

Ova tri stara ce sad najverovatnije na dobos.
 
Izbor je pao na Zaopin z2. Samo da smislim kako da ga dovučem bez carinjenja.
 
Nasao sam "life hack", verovatno nisam izmislio toplu vodu i sigurno neki to vec rade, ali nisam video da se to pominje. Uglavnom da bi baterija sto duze trajala, za windows stavim najnizi pooling rate (kod mene 125hz), a u igrama stavim koji treba (1000hz kod mene), i baterija osetno duze traje, koliko vidim pooling rate je nesto sto najvise jede bateriju, a za windows lagano moze najnizi da se stavi koji mis podrzava.. Imam da napravim kod mene na Asusu da se aktivira taj profil sa 1000hz kad pokrenem tipa CS i BF, i onda se vrati na ovaj 125hz profil kad se vratim u win..
 
Meni je on bio najbolji od tri kineza koje sam naručio. (Aj199, vt9pro i X3)
Jedini problem je bio što je znao da izgubi konekciju na delić sekunde i tako jednom na sat-dva.

Edit: Ovaj problem sa konekcijom se dešavao samo u kancelariji, na kompu kod kuće je radio perfektno.
Ne znam da l su smetnje zbog drugih periferija ili neki problem sa amd platformom

Ako je spojen preko BT, onda je moguće da ti je upaljena opcija "Allow the computer to turn off this device to save power".
Ovo bi trebalo riješiti problem. https://support.swiftpoint.com/portal/en/kb/articles/changing-bluetooth-power-management-settings

Ja sam imao taj problem sa MX Master 3, nakon toga sve radi bez problema. Isto sam i na laptopu deaktivirao "...Save power" opciju.

Ja za posao koristim MX Master 3S (za latop 3 obična) i MX Keys, a za gaming G502 X Wireless, (ponekad G603 jer mi je drag miš i u njega idu AA baterije) i G915 TKL tastaturu.
Zanimljivo je kod G603 da radi i sa jednom baterijom gdje se na taj način smanjuje težina miša.

 
Poslednja izmena:
Ja koristim Keychron M1 Wireless: ergonomija sjajna, lagan, brz, dobar softver, ono što mi se ne svidja je što moram skoro svaki dan da ga punim. Sreća pa može da se korsti dok se puni.
 
Ako je spojen preko BT, onda je moguće da ti je upaljena opcija "Allow the computer to turn off this device to save power".
Ovo bi trebalo riješiti problem. https://support.swiftpoint.com/portal/en/kb/articles/changing-bluetooth-power-management-settings

Ja sam imao taj problem sa MX Master 3, nakon toga sve radi bez problema. Isto sam i na laptopu deaktivirao "...Save power" opciju.

Ja za posao koristim MX Master 3S (za latop 3 obična) i MX Keys, a za gaming G502 X Wireless, (ponekad G603 jer mi je drag miš i u njega idu AA baterije) i G915 TKL tastaturu.
Zanimljivo je kod G603 da radi i sa jednom baterijom gdje se na taj način smanjuje težina miša.

Ne, ne, bio je vezan na svoj risiver.
 
Ja koristim Logi M185 več 8-9 godina. Koristim za svakodnevni rad na lapu. Ne igram igrice.
Ovo je isti miš sve vreme, samo sam mu jednom menjao "karoseriju" jer se razbio, a mašina je ista.
Jedna Duracell baterija drži i do godinu dan, za moju ruku odgovara i ne bih ga još menjao.
 
Nazad
Vrh Dno