Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Ja sam samo hteo da skrenem pažnju da će za istu cenu većina pre posegnuti za dobro poznatim i proverenim brendom i modelom.
 
sta biste preporucili, favorit mi je za sada EVGA G3 550w ali videh sad da moze da se poruci i Super Flower Leadex II 650w koje je bele boje pa mi se malo vise uklapa uz novu masinu :)

koliko sam video unutar EVGA G3 serije je Super Flower ili gresim?

oba napajanja su 150mm duzine (u mom slucaju visine) pa mi je jako bitno da su kompaktnih dimenzija...

inace, napajanje bi guralo neki i5-8400/2x4gb rama/gtx1050 i jedan m.2.
verujem da su oba overkill ali nisam nikad stedeo na napajanju.

oba napajanja imaju 80+ gold sertifikate i 7 godina garancije.

hvala unapred.

sad videh da ova druga revizija Super Flower-a ima duzinu od 165mm sto je za sada jedini minus ali i pored toga moze da se spakuje...

dajte neko misljenje, barem zasto jedno a ne drugo...
 
Poslednja izmena:
Oba su za preporuku, premda ti je za tekuću konfiguraciju dovoljno i 550W ja bih se odlučio za 650W jer u perspektivi može da pokrije high-end konfiguraciju koju ćeš potencijalno imati u budućnosti.
 
u zadnje vreme ,,kupujem ocima'' ali svakako gledam i kvalitet pa mi je ovo Leadex II nekako zanimljivije. mizerna je razlika u ceni a koliko sam nasao na netu, bas je ova Leadex II platforma unutar G3 gold serije tako da kapiram da nema greske.

jedino sto su naveli kao minus su ovi konektori na Leadex-u ali svakako ih necu dirati kad povezem masinu...
 
Da li ima nešto bolje za oko 90€ od EVGA G2 550W?
 
Hvala, tako sam i mislio.
 
Isteklo je vreme za edit.

Ipak nije bilo na stanju G2, pa sam za 93€ poručio CORSAIR RM550x, nadam se da nisam pogrešio.
 
Imam jedno pitanjce, nadam se da sam 'ubo' pravo mesto da pitam ono sto me zanima :)

Dakle...

Na jednom inostranom aukcijskom sajtu se pojavilo napajanje Seasonic Platinum SS-1000XP. Napajanje je 'polovno' tj. radilo je 3 godine i prodavac je naveo da je u savrsenom stanju. Prodavac je clan tamo vec 10 godina, ima preko 500 prodaja i sve su pozitivne ocene. Prilicno sam siguran da ne bi lagao, ali ja ipak razmisljam i o 'worst case scenario', pa mi treba vasa pomoc i savet...

1. Moja (mozda pogresna pretpostavka) je da je prodavac to napajanje koristio za mining (on nije spomenuo nikakav mining). Koliko bi, ako bi maximalno opterecivao to napajanje tokom duge 3 godine, to napajanje na kraju oslabilo?

2.Kolika bi bila 'realna' cena da se plati za tako polovno (3 godine staro) napajanje, a da na kraju budes extra zadovoljan postignutom cenom? (pitam da bh video da li da cimam koga znam po inostranstvu ako bi bilo vredno cimanja)

Prodavac ga prodaje kao 'full pack', znaci ima SVE (kutija, kablovi, torbice...), sve sto je i islo uz napajanje. Licno ne znam zasto bi ga prodavao, osim ako nije miner pa mu fali 'jace'.

Hvala unapred na odgovoru!
 
Poslednja izmena:
По мени је то напајање сигурно из рудника, и ја га не бих узимао.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru.

Covek koji ga prodaje, uglavnom prodaje one 'lego komplete', sto su 150-200 evra (neverovatno ali masa ljudi mu to kupuje). Trenutno pored ovih lego kompleta, i pored ovog napajanja, na aukciji su mu (sto se tice pc hardware-a):

CPU Intel i5 4670K & ASUS MAXIMUS VI Z87
Corsair Vengeance DDR 3 8GB (2x4GB) (1866Mhz)
ASUS GTX 780 TI DirectCU II OC 3GB GDDR
6 WD IDE hardova + 2 OCZ 240GB SSD-a
Corsair Obsidian 250D Mini ITX
Corsair Obsidian 650D Mid Tower
+ gomila nekih vodenih kompleta: Corsair Hydro H60 & Corsair Hydro H100i

Svaku od ovih komponenti prodaje u 'full pack-u' kako je i kupio. Onako laicki, ja bih pretpostavio da on rasprodaje svoju masinu (iz samo njemu znanih razloga) i da nije majnovao. Opet, posto smo mi u Srbiji naviknuti na muljanje na sve strane, ja ipak volim da budem sumljicav (mada mozda u ovom slucaju i bez razloga, ali bolje biti spreman na sve).

Znaci, ako bismo posli od pretpostavke da je regularni korisnik (a ne majner), koliko bi vredelo dati za 3 god staro (vrhunsko) napajanje, a da budes bas zadovljan cenom? (kolika je realna cena za to napajanje ako je 3 god staro?)
 
Poslednja izmena:
"Ranije" pre mining groznice,kod nas polovna napajanja od 1000w prodavala su se za 80-90e(chieftec,lc power), dok su Seasonic,CM bili stotinak evra, pa sad napravi procenu:)
 
Majning groznica je pocela davno, tu se slazemo. Medjutim, kao sto znas, ovo nije obicno seasonic napajanje od 1000W, ovo je napajanje iz platinum serije. Znaci 'bolje' i od 'gold' serije napajanja po iskoriscenosti. Tako da ne verujem da su takva napajanja bila bas 'stotinak' evra. Znam da je ovo Seasonic 2013. kostalo 300+ eura po informacijama koje sam nasao. Ja sam npr. moje sadasnje napajanje (koje me i dalje savrseno sluzi) Corsair TX750W kupio tamo negde 2010 ili 2011 godine. I tada je placeno nesto malo vise od 100 eura ako se dobro secam. (nisam mogao da se 'isprsim za HX model koji je bio modularan). Medjutim ovo moje Corsair (TX750W) je 'obicno' bronze napajanje (naravno extra za moje potrebe), a iznad bronze ima jos, kao sto sigurno znas, 'silver, gold, platinum, i na kraju Titanium koja je prilicno retka serija kako vidim).
 
Ne bih ni ja. Ako crkne? Slanje nazad, plaćanje, čekanje? Samo bez vožnje na foru da to ne crkava i da ako je izdržalo 3 godine automatski znači da će izdržati još 13.
 
Seasonic SS-620GB ili Cooler Master MasterWatt 750 MPX-7501-AMAAB-EU? Nema nista drugo jedva nadjeh i ovo.
Treba drugaru za novu masinu. I7-8700k, asus z370-f, 16gb ram-a, wd black 1tb, ssd 120gb, i grafika trenutno 6870 ali bice vrlo brzo i neka druga verovatno 1070.
 
Seasonic SS-620GM ili Seasonic SS-620GB?

Dvoumim se izmedju ova dva, pošto su cene kod nas skoro identične, dok je u inostransvu osetna razlika. Opet, čini mi se da postoji neka konfuzija oko oznaka i da su ovo neke alternativne oznake modela...

Može li neko ovo da pojasni?
 
Poslednja izmena:
To su Seasonic S12ii i M12ii, uzmi modularno ako je slicna cena.
 
Nazad
Vrh Dno