Šta je novo?

Koje baterije za misa i tastaturu

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
Imam Logitech tastaturu K800 illuminated i misa G 700s. Eto, proslo nekih sedam godina i doslo vreme da menjam baterije.
U original pakovanju su bile Eneloop AA baterije od 1900mAh.
Sad gledam ima i Duracell i Varta i Eneloop rechargeable baterija razlicitog kapaciteta i cena.
Sta mislite da je najbolje uzeti od ponudjenog:

Eneloop 1900 mAh - 430,00 RSD komad
Duracell 2500 mAh - 370,00 RSD komad
Varta 1900 mAh - 350,00 RSD komad
Varta 3000 mAh - 800,00 RSD komad

Ili mozda nesto drugo, sto ovde nije ponudjeno?

Izvinjavam se adminima ako sam mozda promasio mesto za ovu temu, ucinilo mi se da je ovde najlogicnije mesto da postavim ovo pitanje.
 
Ovo je svakako najbolji odnos izmedju cene i kapaciteta. Imas li neko iskustvo sa njima? kakve su u poredjenju sa nekim drugim slicnog kapaciteta?
 
Ladda i Eneloop su iz iste fabrike. Kod mene dobro rade
 
Poslednja izmena:
Ja trenutno koristim peak power ni-mh 2300 mah 1.2v. Dobre su, dugo drze. Koristio sam i neke druge, jesu se potrosile ali su takodje dugo drzale. Imam i Lidlove trionic, slicno se pokazale. Moje iskustvo sa ni-mh baterijama je kao sa audio kablovima, obican audio kabl isto radi kao onaj audiofilski od 150 evra. Placas prestiz, brend i trgovacku alavost (nije ista cena u maxiju i na benzinskoj pumpi ili u lokalnoj elektro radnji). Problem sa Lidlovim je sto ih prodaju jednom u 3 meseca, inace su 4 komada 400 dinara (jedna je 100 dinara).

duracell, panasonic, varta, philips, trionic, random kinez, kada je ni-mh u pitanju isto mu dodje. Kod li-po i li-ion je vec drugacije ali to su aktuelne tehnologije baterija koje se jos uvek razvijaju dok je ni-mh odavno finaliziran produkt.

Inace ja Japancima obicno neizmerno verujem ali ove brojke, 500 i 1500 ciklusa su takav bogus da nemam reci. Eto i na tvom primeru vidimo, 7 godina puta ajde da kazemo 25 punjenja godisnje (iole kvalitetni bezicni misevi/tastature potrose baterije posle minimum dve nedelje). Ni blizu 500 ciklusa punjenja koliko oni reklamiraju. Osim ako te Logitech periferije nisu gladne struje, moj Microsoft bezicni mis trazi nove baterije na 20-40 dana a novi Logitech misevi rade i po 6 meseci bez zamene.
 
Poslednja izmena:
+1 za ladu,kod mene 8 komada radi savrseno,u svemu i svacemu,imam i vecih potrosaca...mislim da je punjac najbitniji u celoj prici,ja koristim sanyo quick koji nadjoh na buvljaku,ne primecujem da im opada kapacitet a ne mazim ih...
 
Za male pare, kad naiđe u Lidlu Tronic. Za te pare ne postoje bolje. Ko neće da čeka i hoće bolji kvalitet, kao što ljudi kažu, pravac Ikea i Ladda baterije.

Sve to isto i ja koristim i preporučujem svima kada me pitaju.
 
Hvala momci, uzecu onda te Ladda baterije iz Ikee i tako me zena tera vec neko vreme da idemo tamo (a meni muka, ceo dan me seta, noge mi otpadnu) pa cu barem nesto pametno da ispazarim.
 
Došlo vreme da zamenim tastaturu pa bi Logitech K800 tastaturu sa 2 Enelope crne od 2500mAh uskladištio.
Da li da joj vadim punjive baterije iz kućišta ili samo da ih napunim dok su u tastaturi i ugasim tastaturu na prekidač pa u kutiju na dugotrajno stajanje...?
 
Nazad
Vrh Dno