Šta je novo?

Koje antene na TP-Link 841ND?

c-p-r

Slavan
Učlanjen(a)
20.08.2007
Poruke
2,524
Poena
380
Stavio bih snaznije antenice na ovaj ruter, polje koje pokriva je i vise nego zadovoljavajuce, kao i signali na desku i lapu ali na nekim mobilnim uredjajima su slabiji. Nikakve budzevine i slicno ne bih pravio, dakle samo bi zamenio antenice ukoliko je to uopste isplativo. Trenutno su na ruteru standardne 5dBi antenice, koje bi i dali bi imale efekta neke jace 10dBi? Ono sto je potrebno je da mobilni uredjaji na odredjenoj udaljenosti imaju jaci signal, on je svuda dostupan ali ponekad nije dovoljno snazan sto recimo pravi pometnju n skajpu... Nema nikakvih smetnji i slicno, to je provereno, samo mi je potreban jaci signal pa ako neko ima iskustva nek se raspise.
 
Poslednja izmena:
Stavio bih snaznije antenice na ovaj ruter, polje koje pokriva je i vise nego zadovoljavajuce, kao i signali na desku i lapu ali na nekim mobilnim uredjajima su slabiji. Nikakve budzevine i slicno ne bih pravio, dakle samo bi zamenio antenice ukoliko je to uopste isplativo. Trenutno su na ruteru standardne 5dBi antenice, koje bi i dali bi imale efekta neke jace 10dBi? Ono sto je potrebno je da mobilni uredjaji na odredjenoj udaljenosti imaju jaci signal, on je svuda dostupan ali ponekad nije dovoljno snazan sto recimo pravi pometnju n skajpu... Nema nikakvih smetnji i slicno, to je provereno, samo mi je potreban jaci signal pa ako neko ima iskustva nek se raspise.

Ja sam na 2 AP-a stavio antene od 30cm, imaš ih u onoj firmi / prodavnici network stvari na C Krstu (nezanam dali smem da kažem ime). One su tro-segmentne, omni antene i mislim da su 12dB. stvarno pomažu. Odličan signal kroz nekoliko zidova i 2 betonske ploče sa TP-Link AP-a.
 
Koji je to tip antene tacno? Ne znam za tu firmu, ima ih na krstu vise. Ja bi neku uspravnu stavio, dajle jednodelnu, jer se ruter nalazi u hodniku...
 
Štap antena. jedno 30 cm dugačka sa RP-SMA konektorom kao i obična, samo se ušrafi umesto originalne. Unutra je napravljena sa tri segmenta tako da se ponaša kao 3 antene ali je sve fizički u jednom delu. Sad vidim da nemaju tu od 12 više, ima od 9dB ali i to je bolje od originalne mnogo. Vidi PM.
 
Nazad
Vrh Dno