Šta je novo?

Koja USB wifi kartica sa VEĆIM dometom?

qwertybre

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruke
384
Poena
169
preporučite neku usb wifi karticu sa većim dometom?

za sada, razmišljam o Ovislink WL-1600USB (2.500din).

b1122264avex.jpg


ima nešto slično? ili povoljnije po ceni?

inače, ruter mi stoji na jednom nivou kuće (na istom nivou će biti i 2 laptopa), a ova usb kartica mi treba za desktop za 2 nivoa ispod (a između jake armirane betonske ploče). isprobavao sam - laptop pomalo hvata signal svojom ugrađenom karticom kad stoji pored desktopa, tako da bi neka sa pojačivačem radila bolje...
 
preporučite neku usb wifi karticu sa većim dometom?

za sada, razmišljam o Ovislink WL-1600USB (2.500din).

b1122264avex.jpg


ima nešto slično? ili povoljnije po ceni?

inače, ruter mi stoji na jednom nivou kuće (na istom nivou će biti i 2 laptopa), a ova usb kartica mi treba za desktop za 2 nivoa ispod (a između jake armirane betonske ploče). isprobavao sam - laptop pomalo hvata signal svojom ugrađenom karticom kad stoji pored desktopa, tako da bi neka sa pojačivačem radila bolje...


Uzmi ovu kod mene radi savrseno vec oko 9 meseci, pojacanje i domet su OK

High-Gain Wireless USB Adapter TL-WN422G

http://www.tp-link.rs/Proizvodi/Wireless LAN/High-Power Wireless LAN/TL-WN422G .aspx
 
pošto netx još nije počeo sa radom, ima li neko predlog gde kupiti neku od dve navedene usb kartice? ili neku sličnu...
 
Uzeh danas 422G. PAŽNJA: Korisnici Windows 7 obavezno da skinu NOVE DRAJVERE http://www.tp-link.com/support/toDownload.asp?url=/english/soft/2009111815133918.zip jer oni koji se dobijaju na cd-u nisu ažurni. U pitanjuje verzija 2 ove kartice i tražite samo nju prilikom kupovine, jer v1 nema podršku (a sudeći po svemu neće je ni imati) za win 7.
Ukoliko instalirate stari drajver na win 7 pokarabudžićete sistem...plavac, dugo podizanje sistema itd.
Domet je prosečan, ništa spektakularno... I sin betr.
 
uzeo sam TP-Link TL-WN722NC 150Mbps (2100din)

156d5xy.gif


iako na kutiji piše da podržava win do viste, ipak se lepo instalirali drajveri sa CDa u sedmicu.

za ono šta je meni potrebno (da se ova usb kartica "probije" do rutera kroz dve armirane ploče) ova kartica je skroz OK.
 
wn422g v.1 se instalira na win7 sa vistinim drajverima i to radi ok. Najveci problem kod win7 i viste je sto sa drajverima ne radi zdwlan aplikacija koja radi pod xp-om. Ona pokazuje jacinu i kvalitet signala u procentima pa je ipak lakse namestiti signal...na visti i win7 pokazuje crtice signala koje nisu dovoljne za fino trazenje dobrog signala. Svakako preporucujem koriscenje usb kabla tako da se laganim pomeranjem adaptera i same antene moze pronaci fin signal.
 
Bolje je dati pare na neku elegantnu panel antenu od npr. 12db pa i 9dB nego se "iživljavati nad etrom" sa tim adapterima od 500mW, 1W i sl.

Mozda si u pravu ali 422G ne moze da se poredi sa Gsky 500mW ni pod razno (imam obe). Razlika u prijemu je ogromna.
 
Gsky od 500mw je odlicna kartica, ne moze da se poredi sa tp link TL-WN422G, i ja sam imao tu karticu i razlika je ogromna, pogotovo sa jacim antenama,
Alfa ostaje broj 1 bar sto se tice usb kartica, a pogotovo sa modelom AWUS050NH koji radi i na 2.4GHz i 5.8GHz, mada ipak je napoznatiji njen model AWUS036H koji je po meni bolji nego gsky
 
@PeraNS nismo se razumeli...nisam ni mislio da poredim te 2 kartice....vec samo da je korišćenje takvih kartica pogubno po okolinu...tj. druge wifi uređaje...posebno u gradskim sredinama...na stranu to što su, u suštini, i nelegalne...
 
nego se "iživljavati nad etrom" sa tim adapterima od 500mW, 1W i sl.


Kad radis sa tom od 500 mW odnosno 1 W, obuces olovno odelo i ne brines, a da, dobices i nadimak ćela, jer moze kosa da ti opadne ako je drzis blizu glave na duze vreme :)

Ove od 500 mW tj. 1 W se koriste samo za BackTrack, znaci iskoristis je na sat dva pa se onda vratis na standardni prijem tj. na staru antenu.


BTW Alfa AWUS036H vs. Gsky 500mw USB adapter

http://roklandllc.blogspot.com/2009/01/alfa-awus036h-vs-gsky-500mw-usb-adapter.html
 
Poslednja izmena:
Poredjenje nije dobro, posto imas gsky sa Realtek 8187L cipsetom, istim kao sto je u alfi, a to sto ima 1w izlaznu snagu to samo znaci da kad je postavis kao ap onda imas toliku izlaznu snagu,
na nasem trzistu legalno mozes da kupis kartice sa 200mw ili 300mw tp link, AirLive a ima i uredjaja od 400mw isto ima i AirLive od 400mw, normalna prodaja i uvoz u radnjama, a da su nelegalne ne bi se prodavale i ne bi im bio dozvoljen uvoz
 
Hmm...ajd da probam drugačije da kažem...možeš da kupiš ali ne i da koristiš...kao npr. radar detektor. To što možeš da kupiš u radnji i dalje ne znači da je legalna...jer važi ona da nema sudije dok nema tužioca...zna se da je max EIRP od 100mW dozvoljen. Treba neko dobro da se buni da bi neko od nadležnih reagovao...a to teško da će se desiti. Nisam ni ja za neko strogo poštovanje propisa, da je to npr. link prema nekoj nedođiji..sa usmerenim antenama, ali korišćenje takvih stvarčica u gradsim sredinama je u najmanju ruku sebično.
 
Hmm...ajd da probam drugačije da kažem...možeš da kupiš ali ne i da koristiš...kao npr. radar detektor. To što možeš da kupiš u radnji i dalje ne znači da je legalna...jer važi ona da nema sudije dok nema tužioca...zna se da je max EIRP od 100mW dozvoljen. Treba neko dobro da se buni da bi neko od nadležnih reagovao...a to teško da će se desiti. Nisam ni ja za neko strogo poštovanje propisa, da je to npr. link prema nekoj nedođiji..sa usmerenim antenama, ali korišćenje takvih stvarčica u gradsim sredinama je u najmanju ruku sebično.

Ovo za sebicnost si dobro rekao.
Ko god uzima takvu karticu da je koristi u gradu znaci da najverovatnije hoce komsiji net da ukrade, HG520? Jel se neko prepoznao?
 
nemora da znaci da hoce neko da ukrade net, jer ti i sa obicnom karticom i antenom mozes da uhvatis isto HG520, ja sam primetio da najvise ljudi uzimaju jake kartice da povezu udaljene racunare, a dosta njih koji se bave mrezama uzimaju za posao, i najbitnije im je da kartica radi sa Network Stumbler-om, pogotovo kartice koje su A

@geiger mislis da ljudi znaju koliko je kartica jaka, oni uzmu model ako im prodavac ili neko preporuci da lepo radi, kartica od 200mw i 300mw imas gomilu takvih kartica u radnjama, a drugo te kartice rade tako jako samo u ap modu
 
Poslednja izmena:
Danas kupio Ovislink WL-1600usb (iz prvog posta). Imao TL-422G. Dakle, neuporedivo. 1600 ga dere u svim varijantama tako da svima toplo preporucujem ovaj usb. Gde mi je link bio good-verygood, sada je excellent uvek, i ne gubi brzinu nego je uvek 54mbps. A ruter je kod komsije sprat ispod dijagonalno, tako da signal prolazi kroz 2-3 betonska zida.
Topla preporuka u svakom slucaju.
 
imao sam wn422g radila je na 54mbps,sada sam kupio wl-1600usb ima veci domet od 422g ali imam protok od 11 mbps. da li neko zna resenje.Kako da povecam mbps na 54mbps kao sto sam imao sa wn 422g adapterom. pozdrav
 
Poslednja izmena:
a gdje moze da se kupi ta ovislink 1600 kartica. Vidim mnogi spominju jacinu signala. Jel moze to biti opasno za zdravlje jer bi ta antenica bila na do metar od mene.....
 
Nazad
Vrh Dno