Šta je novo?

Koja ploča za Ryzen 2600 i još par pitanja

Drafer

Poštovan
Učlanjen(a)
29.01.2017
Poruke
519
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
Gigabyte B450 AORUS M
RAM
2x8GB DIMM DDR4 2400MHz Patriot CL17
GPU
Inno3D GeForce GTX 1660 Super 6GB Twin X2
Storage
Seagate Barracuda 1TB + SSD M.2 128GB Patriot Scorch NVMe
Zvuk
Asus Xonar DGX
PSU
Thermaltake Smart RGB 600W
Kućište
MS industrial cyclops V
Monitor
AOC Q3279VWFD8
Miš & tastatura
A4Tech Bloody Q81, RAMPAGE KB-R90 ORION
Ostale periferije
UPS Mustek 800EG, 85
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 11i
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Planiram da menjam matičnu ploču i procesor, verovatno ću uzeti Ryzen 2600 i neku ploču za njega, ali da mi ostane RAM memorija stara - Memorija DIMM DDR4 8GB 2400MHz Patriot CL17
Dakle, u Emmi pošto mi je najbliža prodavnica nemam baš veliki izbor matičnih ploča, pa da čujem vaše mišljenje.
Ne bih opet neku mini ATX jer imam RX 560 i muzičku karticu pa ventovi nemaju mnogo vazduha, a piše da moje kućište podržava full ATX pa sam zato izabrao ovu:
Asus AM4 Prime B350-Plus

Neću ništa overklokovati pa mi ne treba neka nabudžena ploča, već obična na kojoj će mi sve raditi, dakle stara RAM memorija, grafička RX 560 i muzička kartica Asus Xonar DGX
Pa da čujem vaše mišljenje, da li je OK ova ploča ili neku drugu da uzmem, ali ne mnogo skuplju
Takođe da čujem da li može da mi ostane staro napajanje, 500W Raidmax RX-500XT. Trebalo bi da može po onom kalkulatoru, ali opet bolje je da pitam.

Evo čisto da vidite na slici kako je na mini ATX stanje kod mene, zato bih izbegao tu veličinu sada

 
Definitivno uzimam ovo kućište, hvala na preporuci :wave:
 
Poslednja izmena:
Tomahawk misliš na ploči mATX?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Na žalost nema ga nigde pa ni kod dobavljača, čeka se uvoz koji treba da bude sada početkom februara pa da se proveri stanje :(
Da li imate možda još neki predlog?

Izbor je bas ogranicen, MSI B450M Bazooka Plus ima bolju VRM sekciju od mortar i tomahawk-a, ako slucajno uvezu nju a ne mortar, slobodno uzmi ako ti je dovoljno koliko ima sata / usb portova itd, od tih stvari sta ti treba.
MSI B450M Gaming plus naravno odlican izbor ako ti je ok 2xram slot-a. Biostar Racing B450GT3 takodje ako se opet pojavi je odlicna (bio je uvoz pre neki mesec).

E sad od losijih sto ne bi preporucio ASUS TUF B450M-Pro Gaming je mnogo bolje odradjena od stare Plus verzije, tako da neces pogresiti ako uzmes nju u slucaju da nema nista od ovog iznad(jedino je skupa). I kao zadnja opcija je Gigabyte B450M Gaming koja ima pristojnu VRM sekciju, odlican heatsink za hladjenje, i koja je veoma oskudna u svim ostalim stvarima i vise je za APU nego za normalne procesore.
 
Poslednja izmena:
Znam da nije ovde mesto, ali da ne otvaram novu temu. Ryzen 5, Asrock b450m pro4 ploča. Ne vidi M.2 22880 sad a planiram na njemu da instaliram os. U upustvu za ploču piše da zajedno dele magistralu drugim sata3 uređajem i ako se koriste zajedno drugi se disebluje. Međutim kad sam otkačio HDD sata3 opet se ne vidi M.2? Ubacio sam novi firmware ali i dalje ništa.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Postoje dva tipa M.2 diskova - jedni koriste SATA protokol, a drugi PCIe, a tvoja ploca ima po jedan M.2 socket za svaki protokol.

Verovatno si stavio disk u pogresan socket ili ga nisi enable-ovao u BIOS-u - proveri i isprobaj ono sto nisi.
 
Stavio sam ga u M.2 ultra port, a kakao da ga eneblujem? Mislio sam da ga ploča po defoltu prepoznaje.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Hvala na pomoći :)

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Onda ne mogu da kombinujem m.2 sata sa HDD sata3?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
M2_2 and SATA3_3 share lanes. If either one of them is in use, the other one will be disabled.

Znaci, na SATA konektor broj 3 nemoj da kacis disk, i neces imati problema (kad si vec hteo M.2 disk, trebao si uzeti PCIe verziju).
 
Jeg zajeb.o sam se, nema veze. Hvala još jednom

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Takodje, 2 nedelje kako uzeh i 3 godine garancije! Kod koga si kupio/kupijes?
 
Dosta komponenti ima garanciju 1god, jedino za procesore je uvijek 3god. Ostalo uvijek treba provjeriti. Ne znsm na osnovu cega daju takve garancije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
3 godine garancije imam na mb, cpu i ram, kupljeno pre 2 nedelje kod drugog "mađara"
 
Godinu dana garancije daju i mađari odakle on uzima. Ja sam isto tako odustao od kupovine cpu zbog jedne godine garancije. Jeste da cpu retko crkava ali ipak sam na kraju uzeo u domaćoj radnji za 3k više i 3 godine garancije.
Generalno su iste te komponente sa 3 i više godina garancije 10tak evra pa naviše skuplje od tih sa 1 godinom.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Nije do prodavca "madjara" vec do radnje, Fanta narucuje na Ipon.hu i oni cas daju jednu godinu cas 3 god. garancije, sebi kada sam uzima MSI Mortar bila je 1 god. pa mi je rekao da sacekam koji dan da cekamo da promene na 3 god. posle deste dana su promenili na 3 god. I to cesto rade, mora da se prati.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno