Šta je novo?

Hardver Koja ploča za I5 11400

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Bradivko

Cenjen
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
48
Poena
160
Pozdrav, potrebna mi je pomoc, sutra stize i5 11400 ali sam u dilemi koju ploču uzeti.
Jedino sto znam je da hocu B560 čipset.
Z590 su mi preskupe i ne zanimaju me polovnjaci. Uzimam samo novu ploču.
Dvoumim se izmedju steel legend B560, Asus prime B560 i Asrock pro4 B560.
Bilo kakva pomoc je dobrodosla.
Hvala unapred.
 
Od te tri nabrojane najbolja ti je ASRock B560 Steel Legend.
 
Od te 3, Steel Legend. Asus TUF mi se više sviđa jer ima bolji set konektora...ako su cenovno slične, radije bih TUF.
Steel Legend je 20-ak evra jeftiniji u Mađarskoj, ako ti nije problem da uzimaš odatle preko KP.
 
Trenutno ne vrede ni TUF, ni Steel Legend, ni Prime, ni Pro4 za one pare koje se nude u domacim prodavnicama (Niti bilo koja druga B550). Dokle god ima da se uzme po ovoj ceni MSI MPG B550 GAMING PLUS (13500 din), MSI je absolutni best-buy.

Cak sta vise ova cena dodje na isto kao za ovu plocu kod Madjara, a neznatno jeftinije od FullATX Asus TUF (kod Madjara isto).
 
Poslednja izmena:
Trenutno ne vrede ni TUF, ni Steel Legend, ni Prime, ni Pro4 za one pare koje se nude u domacim prodavnicama (Niti bilo koja druga B550). Dokle god ima da se uzme po ovoj ceni MSI MPG B550 GAMING PLUS (13500 din), MSI je absolutni best-buy.

Cak sta vise ova cena dodje na isto kao za ovu plocu kod Madjara, a neznatno jeftinije od FullATX Asus TUF (kod Madjara isto).
Treba im b560.
 
B560 ?, za B560, da, Steel Legend je odlicna opcija. Mada, @Bradivko , kao sto @jurodivi spomenu TUF ima malo bolje ulaze/konektore. A razlika u domacim firmama je ~1350 din. ASRock B560M STEEL LEGEND je 16665 din, a Asus TUF GAMING B560M-PLUS 17990 din. Sto je prilicno malo, i vuce u korist TUF-a.

Takodje ima u jos jednoj prodavnici za 18560 din sto opet znaci TUF = bolji izbor. @Bradivko proveri u ove dve prodavnice, da li je ispravno ovo sto im stoji na sajtovima. Ako nazalost nema ipak ni u jednoj od njih, +1 za Steel Legend onda.

Takodje, izvinjavam se, za zbunjivanje, nemam pojma kako sam video B550 umesto B560, ...
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja istrazio u ovih par dana steel legend se dosta bolje pokazala od vecine ploca u tom cenovnom rangu, ne planiram nikakav overklok niti sam nikada imao intela, ovo mi je prvi intel build jer sam prosli poklonio burazeru. Ne bih da bacim pare za nesto sto necu koristiti a sa druge strane ne bih menjao to narednih par godina sto je po meni malo nezahvalno.
Kontam da je bolja od prime ploča i najvise mi se svidja od svih i ide mi uz kucistee posto je bele boje.
Ako imate jos neki predlog za plocu da moze ram od 3200mhz slobodno preporucite
Npr MSI pro, Asrock HVD, gigabyte UD itd...
Kakve bi one bile posto ne planiram overklok a svakako ni ne mogu posto je B560 cipset.
 
Ne gledam uopste strane radnje, jako mi je bitna domaća garancija.
Jer sam imao neka losa iskustva ranije i uopste mi se nije svidelo.
E ovako, izbor je pao na tri ploče
Prime b560 M-a, steel legend i Asrock pro4
Sta uzeti od ove 3 a da opravdava novac koji dajem i da ne uzimam neku nepotrebnu stvar.
Potreban je pre svega normalan rad, gejming, filmovi itd.
I da podržava ram na 3200mhz posto njega imam i necu morati da kupujem.
 
Asus i Pro4 su ti isti đavo...Asus ima bolji BIOS i USB-C pozadi dok ASRock nema USB-C iza ali ima više USB3 portova, pa vidi šta ti je potrebnije.
Steel Legend ima bolji VRM od ove dve i više audio konektora, i to je to...ako planiraš nekad da staviš neki i7 ili i9, Steel Legend je bolji izbor. Ako ne, onda će Asus i Pro4 da budu dovoljni.
 
Asrock imaju USB-C na ploci da se poveze sa prednjim USB-C na kucistu*, dok Asus nema to, ali Asus ima pozadi USB-C. I Steel Legend-ov USB-C je dodatno 3.2 (20Gb/s) u poredjenju sa 3.1 (5Gb/s) na ostalim plocama ( ali opet to je onaj za povezivanje sa kucistem, pa nije toliko bitno, ako ti kuciste ne podrzava to). Ostalo sve kao sto su vec spomenuli ljudi iznad. Prvi link ispod je detaljno poredjenje 4 maticne koju su ti izbor za kupovinu:


Doduse, postoji jos jedna korist od Steel Legend-a, ako ti je bitno da imas 10Gb/s ili 20GB/s USB-C, jer sa adapter-om mozes da izvuces pozadi na kucistu da imas ispod graficke sa necim kao ovo na primer. Uz ovaj adapter, bilo koja Asrock je bolja kupovina i nudi vise izlaza pozadi od Asus-a (posto ova 2 prostija su dostupna preko madjara). Dok ako imas starije kuciste, Asus je elegantije resenje, sa boljim BIOS-om, kao sto je vec spomenuto.







AK-CBUB37-50L_f00.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja jedino moguda ti potvrdim da Asus Prime b560 M-A kod mene ''prede'' na i5 11400, e sad da li ti zadovoljava tvoje potrebe, to ćeš ti najbolje da oceniš! Meni je jedan m.2 dovoljan, a bilo mi je bitno da ima 4 slota za DDR4. Svakako ako budem hteo još neki SSD, ići će preko SATA porta.
 
Ipak je pao izbor na stee legend, uzecu je u naredbih par dana verovatno
Ili eventualno asus tuf.
Po stranim recenzijama rekao bih da su ove ostale jako siromasne ploce
 
Nazad
Vrh Dno