Šta je novo?

Koja PCI E zvucna kartica?

Nabukodonosor

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poruke
5,636
Poena
815
Kao sto vidite na slici jedini slobodan PCI slot mi je u nezgodnom polozaju zbog velikog kulera graficke kartice, pa ne mogu da ga koristim, pa mi zato treba neka PCI Express kartica. Treba mi zvucna za 2 zvucnika Jamo 12 koja su mi na stolu gde mi je racunar. Nesto u klasi SB Live kartice, jer mi nista bolje nije potrebno. Hvala.
 

Prilozi

  • IMG_20150108_202734.jpg
    IMG_20150108_202734.jpg
    355.8 KB · Pregleda: 171
Pa ne bih bas, cenim da to nije neki kvalitet zvuka. Jeste da mi ne treba nesto u rangu od 200e, ali kad vec imam dobre zvucnike i pojacalo, da kupim nesto bolje od integruse. :) Kazem, ne znam kakvog je to kvaliteta, nisam imao iskustva sa tim.
 
Spustite bar za dve oktave, vidite koji je cenovni rang u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Pa rekao je da smatra da U3 ne daje neki kvalitet zvuka i da ima kvalitetno pojačalo i zvučnike. Da kupi nešto za 20e samo da bi zamenio integrisanu se baš i ne isplati. Samim tim otpada i DGX jer je u istom cenovnom rangu sa U3, a verovatno i zvučno.
 
Steta sto ne mogu da iskoristim ovaj PCI slot, uzeo bih onda SB live jer vec imam jednu i odlican je zvuk. Ali ako je ubacim, graficka nece imati dovoljno mesta da izbacuje vazduh. Ili uvlaci, sta vec radi ovaj kuler.
 
Pa ok je samo steta sto je cena skocila. Ja sam DG (prakticno ista karta kao DGX, razlika je PCI vs PCI-e) platio samo oko 3300 din pre skoro 3 godine a sada ta pci-e verzija kosta 5-6k din.

Bolja opcija je da cekas neki DX xonar po oglasima, mislim da je zvuk bolji bar za klasu ali zavisi od zvucnika/slusalica da li ces to uopste cuti. Prednost DG je pojacalo za slusalice.

U sustini sam veoma zadovoljan saa DG za 3300 din koliko sam platio, dovoljno jak i cist zvuk za te pare a i pojacalo za slusalice pravi razliku u odnosu na integrusu iako se radi o socijalnom resenju ali kao sto rekoh lepo radi posao sa vecinom slusalica koje sam probao, sa budzetnim sluskama sa imp. 16-150 oma nece biti nikakvih problema a ko ima zahtevnije slusalice visih klasa sigurno ih nece upariti sa DG :)
 
Ja nemam slusalice, tako da me taj deo ne zanima. Treba mi dodatna zvucna, za drugo pojacalo (u istom racunaru), za stereo zvucnike.

Cekao sam po oglasima, ali nema nista vec duze vreme.
 
Ako nemas slusalice nov DG Xonar nema nijednu prednost u odnosu na polovan DX.. ne vidim sta bi drugo mogao da kupis za 5-6k din, posebno ne novo.
 
Pa dobro, to bi morao da cekas po oglasima. Ali mislim da vredi.

Evo sad imas na KP polovnu DX kartu za 45e, prodavac ima 2 poz. i 0 neg. ocena sto nista ne znaci ali..
 
Kupih za prvu pomoć neke Logitech zvučnike, kad ono kristalno jasan zvuk, ali preglasan bas, sve tutnji i smeta mi.
Ideja je da kupim zvučnu kartu, em zbog toga što bih kasnije kupio neke zaista dobre zvučnike, em da bih rešio problem sa onima koje trenutno imam.

Da li je Xonar DS dovoljno dobra za to?
 
Pa ok je samo steta sto je cena skocila. Ja sam DG (prakticno ista karta kao DGX, razlika je PCI vs PCI-e) platio samo oko 3300 din pre skoro 3 godine a sada ta pci-e verzija kosta 5-6k din.

Bolja opcija je da cekas neki DX xonar po oglasima, mislim da je zvuk bolji bar za klasu ali zavisi od zvucnika/slusalica da li ces to uopste cuti. Prednost DG je pojacalo za slusalice.

U sustini sam veoma zadovoljan saa DG za 3300 din koliko sam platio, dovoljno jak i cist zvuk za te pare a i pojacalo za slusalice pravi razliku u odnosu na integrusu iako se radi o socijalnom resenju ali kao sto rekoh lepo radi posao sa vecinom slusalica koje sam probao, sa budzetnim sluskama sa imp. 16-150 oma nece biti nikakvih problema a ko ima zahtevnije slusalice visih klasa sigurno ih nece upariti sa DG :)

Ja sam platio na još na početku , pre par godina novu 1800 din. Radila je mesec dana, a onda sam zamenio ploču. U međuvemenu sam zaboravio na nju :) Pre par dana tražeći nešto naleteh na "meni nepozantu kutiju" :) Kada unutra nova DG, sa limićima, računom :) Baš sam se obradovao. Kada sam je instalirao, mogu da kažem da sam progledao. Zvuk je jači, puniji, a ni integruša nije bila loša - AMD Asus Forumla V. DG je priključena na Yamahu AX-470 i zvučnike Magnat Sonobull 10 .

Kod ove kartice mi samo smeta što više ne izbacuju drajvere :( mada i sa ovim radi dobro.
 
^ i ja koristim te fabricke drajvere ali koliko znam postoje i oni noviji uni xonar samo nemam pojma ima li neke koristi od njih u smislu kvaliteta zvuka, verovatno se sve svodi na dodatna podesavanja, opcije i malo drugaciji interfejs.

Sad vidim da se pojavila creative SB Zx kod nas samo je prilicno skuplja nego ''preko'', 175e vs 100-110e.
 
Poslednja izmena:
SB Zx vredi do 80 evropljana. Sve preko toga je cista pljacka. Nasi prodavci su na nekim teskim drogama kad je prodaju za 175e... Audio control modul je nepotrebno djubre sa krs mikrofonom. Sama karta je dobar allround proizvod i dobri su drajveri (promenjeni iz korena u odnosu na drajvere ostalih karti). Slobodno moze uzeti SBZ (bez x) jer ce u protivnom samo baciti pare. Ja sam moju srecom dobio tako sto sam na forumu kupio Recon 3d Fatality (prilican krsic) za 6000rsd cini mi se. Posle mesec dana je crkla i ponudjena mi je u radnji ova + 1000 rsd u zamenu.
 
Jel bi mogao da je uporedis sa XDG/XDX? Od prve je sigurno bolja ali me zanima kako se drzi protiv DX..
 
Ukratko posto mi se knjava.

Imao sam i DX. Sto se gaminga tice SBZ apsolutno.

Sto se muzike tice, posto sam obe imao istovremeno u racunaru, situacija nije tako cista. Na obe sam probao nekoliko modela zvucnika i zakljucak je taj da na nekima bolje zvuci SBZ a na nekima DX. Npr na z5500 asus je davao topliji i meksi bas dok na Microlabu upravo SBZ daje toplije i lepse basove.

Da sumiramo...
Ako je u pitanju iskljucivo muzika, ko ima DX, apsolutno nema potrebe za nadogradnjom na SBZ posto se na tom polju kolju u zavisnosti od zvucnika. Medjutim ako pricamo o muzika+gaming kombinaciji, onda SBZ all the way. SBZ ne trazi dodatno napajanje + ima 600ohm headamp i ume dooobro da prodrma i dosta lenje slusalice tako da tu nema brige oko izbora slusalica. Nekima mogu da smetaju crvene led diode ali to se lako resava izolirkom.
Misljenje uzeti sa rezervom posto nisam audio ekspert.
 
Nazad
Vrh Dno