Šta je novo?

Koja graficka do 150€?

evil_geko

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2007
Poruke
89
Poena
310
Posto sam odavno prestao da pratim trziste i nisam u toku, interesuje me koju mi graficku preporucujete do 150€?

Dakle pogledajte mi konfiguraciju u profilu i preporucite, 8800gts mi je rikavela :(
 
Posto sam odavno prestao da pratim trziste i nisam u toku, interesuje me koju mi graficku preporucujete do 150€?

Dakle pogledajte mi konfiguraciju u profilu i preporucite, 8800gts mi je rikavela :(

5770
 
4870
5770
gtx 260
4890 :p
 
4890 ne bih drzao na napajanju koje daje 30A na 12V, a uz to je potreban i klok CPU-a na 3+GHz da bi to radilo fino. Taj Chief tesko da je dorastao tome. HD5770 je najlogicniji izbor (opet uz klok procesora).
 
Ukoliko se dobro secam, to napajanje daje kombinovano 33-34A na 12v, sto je dovoljno. Plus nije klokovao procesor. Nesto je uvek usko grlo, da nije cpu (a po mom misljenju nije), bio bi hard ili sto ima 2gb rama. Pianje je bilo jednostavno, sta je najjace za 150e ;)
 
Ukoliko se dobro secam, to napajanje daje kombinovano 33-34A na 12v, sto je dovoljno. Plus nije klokovao procesor. Nesto je uvek usko grlo, da nije cpu (a po mom misljenju nije), bio bi hard ili sto ima 2gb rama. Pianje je bilo jednostavno, sta je najjace za 150e ;)
Ali odgovor ne moze da bude tako jednostavan kao sto ti mislis.;)
GPS-550 daje 30A kombinovano na 12V, da ne tupimo oko toga.
 
Ali odgovor ne moze da bude tako jednostavan kao sto ti mislis.;)
GPS-550 daje 30A kombinovano na 12V, da ne tupimo oko toga.

Neka bude. Ali opet, i da uzme slabiju tipa 5770, opet je 2gb malo, i klokuje procesor jer ima lufta na napajanju. Znaci, opet nesto koci. Tako da je odgovor ili jako jednostavan, ili komplikovan da mozemo da mrsimo oko toga i tupimo do prekosutra ;)

ali ce 4890 garant raditi bez problema na toj masini i neklokovanom procesoru dugi niz godina. Kad bi ste znali sta sve stavljaju na termal master napajanja od 16A 420W i to evo radi godinu dana ne bi verovali (4870 512mb). Ovde jednostavno ljude ponekad predlazu nerealno jaka napajanja, brendiranih 550w je dovoljno
 
Neka bude. Ali opet, i da uzme slabiju tipa 5770, opet je 2gb malo, i klokuje procesor jer ima lufta na napajanju. Znaci, opet nesto koci. Tako da je odgovor ili jako jednostavan, ili komplikovan da mozemo da mrsimo oko toga i tupimo do prekosutra ;)

ali ce 4890 garant raditi bez problema na toj masini i neklokovanom procesoru dugi niz godina. Kad bi ste znali sta sve stavljaju na termal master napajanja od 16A 420W i to evo radi godinu dana ne bi verovali (4870 512mb). Ovde jednostavno ljude ponekad predlazu nerealno jaka napajanja, brendiranih 550w je dovoljno

Pa nema sta da mrsimo do prekosutra, kada bude imao para za RAM uzece i njega, za ne znam kakve on sada ima veze niti zasto pravis paralelu sa CPU-om. Jel bi ja sada trebalo da kazem da ga koci hard i da bi trebalo da predje na SSD?:d
4890 ce mozda raditi OK na tom napajanju, sve zavisi u kakvom je stanju, tj. koliko je staro i koliko maltretirano. Slazem se da se neretko ovde preteruje sa napajanjima, ali licno se ne bih osecao bas komforno gledano na duze staze sa tom grafom i quadom na tom napajanju. Izbor je samo njegov.
BTW, znam i za "slucajeve" koji drze 4870 na Codegenu.:sceptic:
 
Hvala svima na predlozima, kako sam citao, 4890 je prilicno dobar izbor, samo je treba naci...

Kakva je sto se tice hladjenja? Sa proslom grafom sam imao opakih problema sa tim jer se nenormalno grejala, cini mi se da cela 8xxx serija ima tih problema.
 
Slazem se, a i zbog novih tehnologija koje nova serija sadrzi.

Nego kakva su iskustva sa izdavacima? Sapphire, Asus...
Da li trebam da obratim paznju na to sto se tice 5770, sto se tice hladjenja i toga, ili je ok bilo koju da uzmem?
 
Pa nema sta da mrsimo do prekosutra, kada bude imao para za RAM uzece i njega, za ne znam kakve on sada ima veze niti zasto pravis paralelu sa CPU-om. Jel bi ja sada trebalo da kazem da ga koci hard i da bi trebalo da predje na SSD?:d
4890 ce mozda raditi OK na tom napajanju, sve zavisi u kakvom je stanju, tj. koliko je staro i koliko maltretirano. Slazem se da se neretko ovde preteruje sa napajanjima, ali licno se ne bih osecao bas komforno gledano na duze staze sa tom grafom i quadom na tom napajanju. Izbor je samo njegov.
BTW, znam i za "slucajeve" koji drze 4870 na Codegenu.:sceptic:

O tome sam i pricao, nesto ce biti uvek usko grlo. Po meni nije rizicno jer je ipak 550w napajanje, po tebi jeste, ali boze moj, ne mora svako da se slaze na svakoj temi. Na duze staze, sto kazes, ja nisam siguran ni u sta, jer ce sve jednom da se pokvari.
 
5770 bi ti po meni bio najbolji izbor,mali je potrosac,a ima i dx11 koji je za sad skoro nebitna stavka ali ocekuj da ce sve nove igre biti dx11 tako da ti je to za buducnost najbolje,a i mozes kasnije staviti dve 5770 u cf,naravno to kad bude vise love i jos malo upgrade-a ;)
 
Slazem se, a i zbog novih tehnologija koje nova serija sadrzi.

Nego kakva su iskustva sa izdavacima? Sapphire, Asus...
Da li trebam da obratim paznju na to sto se tice 5770, sto se tice hladjenja i toga, ili je ok bilo koju da uzmem?

Ove nove verzije nereferentne imaju sve dobre dual slot kulere ne brini, svejedno je sto se proizvodjaca tice....
 
Kao sto se vidi iz mog potpisa masine koristim doticnu Sapphire Vapor-x 5770 1Gb i prezadovoljan sa njom . hladna je ko spricer , dobro se klokuje , za sad sve pohvale za nju od mene :p
 
Nazad
Vrh Dno