Šta je novo?

Koja grafička (a kasnije i ostale komponente)

Iwantchitzz

Cenjen
Učlanjen(a)
08.05.2012
Poruke
764
Poena
170
Pozdrav svima.

Ovako, juče mi je crkla grafička kartica nemam pojma od čega. U poslednje vreme sam dosta pržio Borderlands 2 i nekoliko puta me je izbacio iz igre, verovatno jer se pregrejao komp. Možda je zato i crkla, ne znam.

Evo kako izgleda to:




Verujem da je ovaj problem do grafičke i da je na izmaku života jer sam kable od monitora lepo povezao u slučaju da je to bio problem, čak sam i grafu izvukao i vratio lepo na mesto misleći da se neki kontakt pomerio. Ali, jok, i dalje je ovako. Čak i da nije do grafičke, svejedno je vreme da pazarim novu.

Ova grafa je dosta stara, MSI ATI Radeon RX3850 DDR3 256Mb i evidentno je da mi treba nova. Samo je pitanje koja?
Moje obaveze na faxu uključuju i rad u Maya-i (3D i te gluposti), a ortak mi je rekao da ATI kartice nisu skroz kompatibilne sa tim programom, ima dosta bugova. Da li je to stvarno tako?
Ako jeste tako, koju mi preporučujete? A ako nije, opet - koju mi preporučujete?
Da je neka od 11 do 13 hiljada dinara (ili tako neka pristupačna cena)... Možda ako biste mogli i da izdvojite par modela u tom cenovnom rangu, pa da vidim koji mi najviše odgovara.

Trenutno nisam u mogućnosti da kupujem celu konfu, pa planiram polako iz delova ako je moguće.

Sadašnja konfa mi je:

Gigabyte MA770-UD3
AMD Athlon x2 245 2,9Ghz
MSI ATI Radeon RX3850 DDR3 256Mb
RAM je Kingston 2x2Gb DDR3 valjda

Ako bih uzimao novu grafu, da li bih morao nešto da menjam ovde ili bih mogao prvo grafu, pa onda nešto sledeće kada mi uleti keš?

I, da, koja je razlika između DDR3 i DDR5?

Molim sve koji su voljni da pomognu, da mi pomognu što pre jer bih je već sutra kupio pošto sam do 14h u Beogradu, a posle palim odatle.

Izvinjavam se na podužem textu i zahvaljujem se unapred!
 
Za to sto radis potreban je cpu sa sto vise jezgra i nvidia grafa (pozeljna)...Recimo neka gtx 650ti ili ako imas vise para onda gtx650ti boost,e sad tvoj procesor je za danasnje standarde vec malo zastareo (imam veoma slican i znam sta pricam) i gusice ti grafiku,tako da imaj na umu da promenis i cpu...Sad za cpu bi najbolje legao neki i7 3770k/4770k (ne mora da bude k osim ako necem da oc),mada ako nemas para i neki fx-83xx bi zavrsio posao i bitno je da imas dosta ram-a...Sad sacekaj da se neko iskusniji od mene javi mozda ima neki bolji predlog... :)
Takodje koje napajanje imas?
 
Moj ti je savet da napises za sta sada koristis racunar i za sta bi ga koristio u buducnosti, pa ces najbolje savete tako dobiti. I jos jedno napisi koji monitor koristis.
 
Za to sto radis potreban je cpu sa sto vise jezgra i nvidia grafa (pozeljna)...Recimo neka gtx 650ti ili ako imas vise para onda gtx650ti boost,e sad tvoj procesor je za danasnje standarde vec malo zastareo (imam veoma slican i znam sta pricam) i gusice ti grafiku,tako da imaj na umu da promenis i cpu...Sad za cpu bi najbolje legao neki i7 3770k/4770k (ne mora da bude k osim ako necem da oc),mada ako nemas para i neki fx-83xx bi zavrsio posao i bitno je da imas dosta ram-a...Sad sacekaj da se neko iskusniji od mene javi mozda ima neki bolji predlog... :)
Takodje koje napajanje imas?

Pojma nemam koje napajanje imam. Videću do sutra pa ću napisati.
Hvala ti na odgovoru. :)

Isprsi se koliko god mozes i kupuj sve odjednom, tesko ce ti leci nove komponente na te stare.

Bih da mogu, ali nisam trenutno u mogućnosti to da uradim, pa moram ovako deo po deo. :(

Moj ti je savet da napises za sta sada koristis racunar i za sta bi ga koristio u buducnosti, pa ces najbolje savete tako dobiti. I jos jedno napisi koji monitor koristis.

Sada ga uglavnom koristim za Photoshop i za igrice. Uskoro bi trebalo da počnem da radim i u Premiere-u, Maya-i i ostalim programima za obradu slika i 3D modelovanje.

Monitor je Samsung 931BF. Znam da je prastar, ali meni je odličan. :D
 
Nazad
Vrh Dno