Šta je novo?

Pametni uređaji Koja dupla šuko utičnica?

Fitnes narukvice, sijalice, pametni usisivači i sl.

Zulu 92

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2008
Poruke
3,671
Poena
420
Možda je promašena lokacija teme, ali me zanima koja je najkvalitetnija dupla šuko utičnica koja može kod nas da se kupi?
Trenutno imam https://www.electrolux.rs/kitchen/cooking/hobs/electric-hob/ehf6342xok/ i povezano je direktno na struju (možda čokolad klemama, zaboravih) i plan mi je da stavim dupli šuko kako bih mogao priključiti i mašinu za sudove (još nije kupljena pa nemam model).
 
Možda je promašena lokacija teme, ali me zanima koja je najkvalitetnija dupla šuko utičnica koja može kod nas da se kupi?
Trenutno imam https://www.electrolux.rs/kitchen/cooking/hobs/electric-hob/ehf6342xok/ i povezano je direktno na struju (možda čokolad klemama, zaboravih) i plan mi je da stavim dupli šuko kako bih mogao priključiti i mašinu za sudove (još nije kupljena pa nemam model).
Tebi treba trofazna uticnica koliko te ramumeo. A dupla trofazna mislim da ne postoj, samo postoji monofazna dupa tebi to ne treba za plocu.
Proveren kvalitet metalka majur trazi
Savet ne mozes da povezes ugradnu plocu i masinu na istu uticnicu izbacice ti sklopka bice preopterecenje. Najbolje nadji elektricara da ti sve to poveze i odvoji faze u osiguracim da nisu na isti vod.
 
Poslednja izmena:
Ja koliko probah probnom lampom bila je monofazna.
I ja sam mislio da je priključena na trofaznu, ali nisam siguran. Mislim to sam na brzinu pogledao (malo je nezgodno zavući se tu).
Ja bi plocu prebacio na trofaznu a masinu posebnu uticnicu
Kako volis tvoja stvar
Kvalitetne uticnice suko uzmi metalka majur
imas i modlilarne uticnice
 
Mislim da bi to zahtevalo lupanje cele kuhinje :D
Stara zgrada...
Zovi ti majstora ne igraj se sam struje ako nemas iskustvo moj savet ti je.
Suko kupuj u prodavnici elektrike, nikako pijace buvljaci kinezi
Jel ovo trazis
Kad ukljucis masinu i kuvas nesto na ploci jednu ili dve ringle videces da ce ti osigurac izbaciti zbog opterecenja.
Tvoja ploca je 6300w sest kilovata
 
Poslednja izmena:
Total electricity loading (W): 6300

Teško da će ti raditi na jednoj fazi.
Imaš specifikacije, treba ti električar.
 
Nema tu mnoga izbora, sve su one od 16A. Eto idi na Schneider ili Aling conel (domaće). Ako je zid gde se nalazi ta utičnica recimo od bloka ili je pregradni i sl. onda ti možda najbolje da proširiš za još jedno mesto pa staviš modularnu (2 odvojene utičnice). Ako nije beton relativno lako i bez mnogo majstorisanja može se uraditi.
Kod mene je sve Aling conel, ali nemam situaciju kao kod tebe. Te duple sam stavljao, ali tu su mi slabi potrošači tako da nemam pojma kako bi se ponašalo da odvrneš sve ringle i plus mašinu.
 
Ma elektrotehničar sam :D Doduše računara, ali princip je isti, sve su ostalo nijanse :)
Apsolutno znam to da uradim, a i moja provera je bila 2s jer sam tražio nešto dole i imao probnu lampu kod sebe. Mislim zaista mnogo šukoa sam menjao, mene je samo zanimalo iskustvo u vezi sa kvalitetom jer nikad nisam imao potrošače ovakve nigde.
Konkretno nisam ja ugrađivao ovu ploču, ali i moja pretpostavka jeste da je trofazno jer sam uključivao sve ringle i nije osigurač iskočio. Naravno proveriću da li je trofazno kako treba, ali ako jeste onda moram dovesti odnekle struju, što nije lako nikako.
Svi osigurači su 16A naravno i sve je armirani beton.
Ne mogu da dovedem struju sa novog osigurača nema nikakve teorije.
I meni je sve od Alinga u kući, ali rekoh možda ima nešto bolje.
Schneider sam uzimao za osigurače umesto postojećih (prethodni vlasnik je ugradio neku žnj marku) i mnogo su se bolje pokazali.
 
Nazad
Vrh Dno