Šta je novo?

Kog provajdera izabrati

petar.ostoja

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2012
Poruke
926
Poena
170
Mozda ima tema, ali je ne nadjoh.
Trenutno koristim telekomov BOX2 (fixni i internet) sa optikom i poprilicno sam zadovoljan uslugom. Jedino sto mi istice ugovor za 20ak dana pa ne znam sta mi je ciniti.
MTS avojim korisnicima uvek izlazi u susret ne dajuci im bilo kakve benefite pri obnovi ugovora pa razmisljam o promeni.
Ponudili su mi 1.408 RSD mesecno, dok novi korisnici idu na 12 meseci po 1RSD.
Da bih ostvario ovaj benefit moram biti van MTSa 3 meseca pa pristupiti kao nov korisnik.
Posto mi najvise treba internet, TV slabo, sta mi je ciniti?
1) Uzeti neki prepaid internet (i koji) za ta tri meseca pa se vratiti u telekom?
2) Preci kod konkurencije, i kod koga?
 
Podnese zahtev za raskid / traži od Telekoma taj neki ID koji treba Telenor-u da bi migrirali korisnika ( = ekvivalent MIK kod DSL-a) i kad vide da hoćeš na Telenor optiku (koja koristi Telekomovu mrežu) ponudiće ti verovatno Telekom 12 meseci po dinar da ostaneš kod njih.

Ili ako ti odgovaraju cene Telenor paketa ne moraš čak ni da blefiraš nego stvarno pređeš na Telenor optiku i ćao.
 
gde, kod kojeg provajdera i na kakvoj opremi?
 
Podnese zahtev za raskid / traži od Telekoma taj neki ID koji treba Telenor-u da bi migrirali korisnika ( = ekvivalent MIK kod DSL-a) i kad vide da hoćeš na Telenor optiku (koja koristi Telekomovu mrežu) ponudiće ti verovatno Telekom 12 meseci po dinar da ostaneš kod njih.

Ili ako ti odgovaraju cene Telenor paketa ne moraš čak ni da blefiraš nego stvarno pređeš na Telenor optiku i ćao.
Hvala na ofgovoru ali ovi u MTSu ne daju nikakav id broj itd. A raskid ugovora, ona prica o naknadi stete za raskid pre isteka obaveze (citaj 20 dana).
E sad, ide prva opcija, koji internet bez ugovrne obaveze je ok uzeti?
Koristio sam KBC ali je uzasan protok posle 17h.
Kakav je orion?
Ili neki drugi?
Meni je 10 mbit dovoljno par meseci da koristim. Samo da je stabilan
 
Ne znam kolika ti je potrosnja, ja sam uzeo za licne potrebe dok sam u Beogradu Telenor prepaid karticu i uzeo tarifni dodatak 100GB za 999 Dinara na 30 dana. Ako uspes sve da ispucas onda ide brzina do 2Mbit/s. Znaci telefon kao hotspot i furaj.
 
Ne znam kolika ti je potrosnja, ja sam uzeo za licne potrebe dok sam u Beogradu Telenor prepaid karticu i uzeo tarifni dodatak 100GB za 999 Dinara na 30 dana. Ako uspes sve da ispucas onda ide brzina do 2Mbit/s. Znaci telefon kao hotspot i furaj.
Ne znam zaista kolika je potrosnja ali verujem da ide preko 1GB po satu posto klinci gledaju dobar deo dana YouTube a ja HBO GO, plus rad na kompu, bez nekog velikog downloada, samo posao i video prezentacije
 
Ok, onda je jasno da ti treba neogranicen protok. Tako da izvini na mojoj sugestiji.
Ali pricajuci sa drugim ljudima, onog trenutka kada oni iz MTS-a cuju da prelazis u Telenor recimo, ponudice ti 12 meseci po 1 Dinar. Bas ovako kako ti je shamanNS rekao. Njima je vise u interesu da te imaju kao korisnika i tih 12 meseci nego da te nemaju uopste.
 
Hvala na ofgovoru ali ovi u MTSu ne daju nikakav id broj itd. A raskid ugovora, ona prica o naknadi stete za raskid pre isteka obaveze (citaj 20 dana).
E sad, ide prva opcija, koji internet bez ugovrne obaveze je ok uzeti?
Koristio sam KBC ali je uzasan protok posle 17h.
Kakav je orion?
Ili neki drugi?
Meni je 10 mbit dovoljno par meseci da koristim. Samo da je stabilan
Ne znam detaljno proceduru. Ako ti ne daju sada ID kod, sačekaj tih 20 dana, pa traži ponovo.

Ja sam ih otkačio, i sad svakog meseca zovu i nude.
 
Znaci samo ID da trazim za prebacivanje kod telenora?
Treba li u telenoru da zvanicno podnesem zahtev za prenos kako bi ovi iz MTSa znali da odlazim, kao sto je slucaj sa prenosom mobilnog broja telefona?
 
Sta je sve potrebno od dokumenata ne znam ali znace zato sto ti bi i dalje ostao na istoj infrastrukturi samo bi bio Telenorov :cool:
 
Nazad
Vrh Dno