Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Lepo to deluje, iskreno mrzi me da se cimam i podešavam tu šminku :)
Koliko Vam je uopšte težak KODI sa tim skinom i par dodataka?
 
Na tv-u sa FENtastic 300MB, a na shield oko 700MB mada imam ah2 i još par skinova i addona.
 
Lepo to deluje, iskreno mrzi me da se cimam i podešavam tu šminku :)
Koliko Vam je uopšte težak KODI sa tim skinom i par dodataka?
Upravo to. Skinovi su sminka. Ali ulepsaju kodi i olaksaju svakodnevno koriscenje. Ne zauzimaju previse memorije. Evo na primer skin Arctic Horizon2 zauzima 52 MB, FENtastic 22 MB. Kod skinova su najveci problem widgeti. Tj. njihovo pokretanje (narocito pri prvom startovanju kodi-ja). Tu skinovi najvise optercuju kodi i normalno koriscenje. Jer bilo da su widgeti povezani sa TMDbHelper-om ili nekim addonom, treba vremena da se pokrenu svi widgeti sa trakt listama, svojim listama... Jos ako je lista velika... Ako imate bolji uredjaj na kojem je kodi, skin ce raditi fluidnije i brze. Na mi box s mi se najbolje pokazao FENtastic. Artic Horizon2 mi je sporije pokretao widgete. Dok je na PC-u sve radilo mnogo bolje.
 
Lepo to deluje, iskreno mrzi me da se cimam i podešavam tu šminku :)
Koliko Vam je uopšte težak KODI sa tim skinom i par dodataka?
Skin kao skin ne zauzima mnogo. Ono sto skin cini "teskim" jesu rezolucija artwork-a (slike koje se vuku sa TMDB API-a) kao i sama rezolucija textura koje skin koristi. Najbitnija je rezolucija textura jer ce se neki Android BOX sa nekim krs procesorom i GPU-om itekako namuciti da ucita 4K wallpaper. Ono od cega jos zavisi zauzece RAM-a jeste velicina XML fajlova. Naime svaki skin je sacinjen od hrpe XML fajlova ciji sadrzaj moze da varira. Sto je vise koda nabacano u XML fajl vise ce RAM-a zauzeti. Ali u danasnjim standardima ta razlika ja na nivo staticke greske jer koliko kod skin bio lose napisan razlika u RAM-u moze biti do 10-20MB sto je na uredjajima sa 1GB+ RAM-a nebitno. To je nekada znacilo kada se skin pisao za Xbox sa 64MB RAM-a, ali danas ne. Takodje, kada otvorite neki prozor, XML fajl koji reprezentuje taj prozor se ucitava u RAM i u njemu trajno ostaje. Tako da zauzece RAM-a moze da skoci kako se program koristi, ali i to je na nivou staticke greske.
Upravo to. Skinovi su sminka. Ali ulepsaju kodi i olaksaju svakodnevno koriscenje. Ne zauzimaju previse memorije. Evo na primer skin Arctic Horizon2 zauzima 52 MB, FENtastic 22 MB. Kod skinova su najveci problem widgeti. Tj. njihovo pokretanje (narocito pri prvom startovanju kodi-ja). Tu skinovi najvise optercuju kodi i normalno koriscenje. Jer bilo da su widgeti povezani sa TMDbHelper-om ili nekim addonom, treba vremena da se pokrenu svi widgeti sa trakt listama, svojim listama... Jos ako je lista velika... Ako imate bolji uredjaj na kojem je kodi, skin ce raditi fluidnije i brze. Na mi box s mi se najbolje pokazao FENtastic. Artic Horizon2 mi je sporije pokretao widgete. Dok je na PC-u sve radilo mnogo bolje.
Problem se javlja na uredjajima sa slabijim CPU-om. Memorija nije problem. Upravo sada portujem Dynamic Content (widgeti lepse receno) na XBMC4Xbox i stekao sam ideju kako to sve radi u pozadini. Naime, 99% nas za popunjavanje Widgeta koristi neki plugin kao sto je TMDB Helper. Koriscenje plugina, znaci pokretanje Python interpretera. Sto vise imate listi sa Dynamic Contentom koji cini neka VFS (Virtual File System) putanja, npr. plugin://tmdb.helper/movies/popular to znaci pokretanje vise Python interpretera istovremeno. Pokretanje vise Python interpretera znaci vece opterecenja CPU-a. Na Android BOX uredjajima i stikovima CPU je najslabija karika i pokretanje gomila Python skripti znacajno usporava rad. Primera radi, na Xbox-u koji ima osakaceni Pentium 3 na 733MHz, pokretanje jedne Python skripte zauzme oko 40% CPU-a.

Ako bi koristili te skinove sa widgetima cija je VFS putanja npr. videodb://1/2 (svi filmovi po imenu) koja vuce filmove iz Kodi baze rad bi bio mnogo fluidniji. Cak i u ovom slucaju ako se izvrsava previse istovremenih upita na bazom to moze da optereti CPU, ali to je bas redak slucaj. Mada sve zavisi i od toga kakav query se izvrsava i koliko je velika baza. Na verziija XBMC-a za Xbox ja nisam video nijedan query koji radi vise od cetiri JOIN-a (najskuplja operacija prilikom fecovanja podataka iz baze).

Zato uvek kazem da dosta ljudi (ukljucujuci i mene) koristi Kodi onako kako nije zamisljen da se koristi. Kodi je zamisljen kao softver za organizaciju multimedijalnog sadrzaja ili vase biblioteke koja se nalazi na NAS uredjajima, a ne pristupanju online baze, pa onda trazenju tih sadrzaja po "narodnim" sajtovima.
 
Imam Alldebrid premium .
Da li u Grčkoj smem da koristim FEN ili Ezru ili samo Elementum ili ništa od toga?
 
Pozz, nesto u zadnje vreme slabo rade ovi adonsi sa titlovima ili je kd mene problem. Radi mi a4k subtitles i opensubtitles.com
Ne rade mi Titlovi official, Titlovi unnofficial (a radili su do skoro), ubscivao ih rucno, a i sa Kodi adonsa, neznam, rade li kod vas normalno, hvala
 
Titlovi.com ne radi trenutno. Možeš da pročitaš kod njih na forumu.
 
Ne radi mi Blue thunder pvr više ni na jednom znam sve zatvorili grupu itd a do sad sam nešto bunario menjao petljao apdejtovao i radilo nekako.
Je li mrtav svima ili samo meni. Mislim možda ISP nešto blokira.
autentication failed retrying.... kodi nodi wbmc pre jedno 10tak dana svi prestali da rade
 
Zadnji dan kad je radilo je bio 8. avgust.
Objasnio dEXE:
 
  • Like
Reagovanja: Bon
Aha hvala nisam dohvatio taj deo diskusije. Hvala Dexe što mu je produžio život i toliko koliko je trajao.
Sad nešto bunarim po netu. Ako ima neku adresu za nešto korisno može na pp da mi pusti ;)
 
...se promenio server i sam build green, bt je drugačije koncipiran, i nisam skoro ni proveravao da li im rade portali...

Siguran sam da bi neki hobista sa foruma mogao i ovaj novokoncipirani BT adekvatno da mod-uje sa novim portalima, ja lično sam radoznao (a verujem da nisam jedini) i voleo bih kada bi nas dEXE podučio u kom programskom jeziku i koji deo koda treba ciljati i modifikovati. A ako je dEXE previše busy (što verujem da jeste), mogao bi bilo koji drugi forumaš da nas za početak usmeri.
 
Sledi nam velika promena kod FEN addona a koliko vidim i kod Umbrella addona.
Naime FEN ce zahtevati da ubuduce mi sami instaliramo scrapere (kao kod Seren addona). I te scrapere ce odrzavati neki drugi dev (ako se prihvati posla). Ne verujem da je razlog toga da bi smanjili obim posla oko odrzavanja addona vec jednostavno zele da se zastite (svima poznat razlog). Uostalom i sam Kodi kao media centar tako funkcionise godinama unazad pa sam misljenja da nema razloga brinuti. Ostajemo da vidimo ko ce sada odrzavati CocoScrapers koji se za sada jedini koriste u pomenutim addonima ili ce se pojaviti jos neki novi scraper.
 
Mislim da ni jedan dev koji radi Umbrella, FEN, Venom i slicne addone nema nikakve veze sa scaperima. To rade ljudi u "prasini". Ko su ti ljudi to nema pojma niko, jer jedan takav program na github nece dospeti, a i ako dospe ugasice mu repo u roku od par minuta
 
Bar je napisao da će kontaktirati dev-a cocoscrapers-a,pa ćemo videti dalje...
Nisam baš ukapirao,pošto je cocoscraper instaliran,kao što je i napisao samo treba "pokazati" fenu da ga koristi,šta to menja u budućim verzijama fen-a?Ok,neće dolaziti za fen-om,ali svakako je već instaliran?
 
Pa verovatno ako budes hteo update od kokosa moraces da stavis repo od njega , al ce sigurno sve biti jasno i lako kad se budu desile te promene bitno da ce Fen i dalje funkcionisati
 
Ma ništa ovo ne menja, samo je bolje jer ne postoji opasnost da ugase addon... Radiće slično po principu Serena, pitanje je samo kako će implementirati, da li se unosi link za externi skraper, i u tom slučaju može da radi i automatski apdejt, ili ce postojati opcija da prepoznaje da li je skraper instaliran i da se izabere za korišćenje, u tom slučaju bi se skraper apdejtovao preko repo-a.
A koliko znam coco se regularno nalazi na githubu, ali verovatno i on kao, sam za sebe ne prestavlja problem tako da se i on na taj način stiti/ograđuje od "neprimerenih" addonova...
Realno je ok promena, koja faktički ne menja puno...
Samo bi valjalo ako može da naprave uniformno da addonovi mogu da koriste više skrapera, tj. da imaju sličnu strukturu...
 
Siguran sam da bi neki hobista sa foruma mogao i ovaj novokoncipirani BT adekvatno da mod-uje sa novim portalima, ja lično sam radoznao (a verujem da nisam jedini) i voleo bih kada bi nas dEXE podučio u kom programskom jeziku i koji deo koda treba ciljati i modifikovati. A ako je dEXE previše busy (što verujem da jeste), mogao bi bilo koji drugi forumaš da nas za početak usmeri.
Neće niko time da ti se bavi, veruj mi ;)
Ne treba ti nikakvo znanje, ako imaš validan portal ip i mac adresu, možeš je sam uneti u addonu, i radiće ti...
Sam stalker addon je binaran i nema maltene nikakvog otvorenog koda, i sve opcije su mu u settings fajlu...
Da bi se radila bilo kakva modifikacija, iza toga mora da postoji razna infrastruktura, dodatak na taj addon neka skripta u Python-u, koji bi nešto izvršavao, dakle apdejtovao portale, za to ti treba server gde bi se spisak portala nalazio kao i sami portali koji se stalno menjaju dakle neko treba i to da prati tj. pronalazi....
Jasno ti je valjda da to niko neće da se bakće džaba a i nepouzdano je i pri tome ljudi koji ne razumeju kako sve funkcioniše uvek će nešto da kukaju iako sve dobijaju free...
Ako te zanima možeš i sam da probaš i udjes u tematiku...
Ja nisam Python programer, ali sam solidno u materiji jer me zanimalo pre svega sebi da sredim nešto što me je nerviralo i nije radilo kako sam ja hteo, konkretno titlovi addon, pa posle kontaktiranja autora, koji je odustao od rada na njemu, posle ignorisanja same administracije sajta da daju informacije o apiju, kao i nekoga ko poznaje Python, doterao sam ga koliko sam mogao, pa reko ajde i da ga ponudim javno...
Slično je i sa green addonovima, nervirala me cela ta družina i njihovo uslovljavanje, pa sam izvukao addonove iz samog builda, i bt addon za različite os-eve, no kasnije su i sam build promenili pa se cela priča menja...
Kako sam ulazio u kapiranje strukture Kodija i Python kao jezik, doradjivao sam i neke druge addonove po svojim željama, a iskreno kad sam imao vremena to mi je bilo zanimljivo i kao neki izazov.
Na kraju, pošto se dešavalo da često instaliram kodi, uvek je trebalo pamtiti šta odakle, koji addonovi, i sl. iuvek skidaj sa milion sorseva, pa napravih repo u kojem ima sve što nekom korisniku a i meni treba, mogućnost instaliranja dodatnih repoa, a i u jednom repu sve ponajbolje iz različitih repoa i internet adresa, a ponešto i modovano kako mi odgovara...
Tako da ako te zanima, probaj, ali treba ti solidno sveukupno znanje, vreme i nećeš imati pomoći sem googla (dakle odustani ;)) ...
 
Tražim na Fenu 30 for 30 dokumentarac o lejkersima i seltiksima i nema nijednog linka?! Imam RD. Pre par dana mi se slično desilo da nije nađen nijedan link, a isto je nešto prilično poznato bilo u pitanju, ne mogu da se setim konkretno šta. Dešava li se ovo vama?
 
Nekada je bilo, sada generalno ima jako malo izvora za 30 for 30,.

Nije do tebe ni do RD-a, jednostavno je tako pošto ni RD nije torbica Sport Bilija i nema baš uvek sve. Čini mi se da ima na nekom izvoru, ali su pomešane epizode i kad klikneš link sa prvom epizodom BOS-LA: Best of enemies, izađe Phi Slama Jama.

Ja sam pre izvesnog vremena skinuo sa torenta sve što je do pretprošle godine dotakla autorska ruka ESPN 30 for 30, upravo da ne bih posle zavisio od linkova.
 
Zato sam ja odustao od Real debrid a
Film Rain Man nije bio u remux formatu od 30 do 40 gb , već samo od 14 gb
 
Pozdrav svima.
Sa Kodi-jem nemam bas nikakvo iskustvo pa sam hteo pitati može li se sad preko Kodi -ja gledati neki od domaćih TV kanala (mislim na ove regionalne TV kanale) na Android Tesla smart Tv-u?
Kao prvo unapred se izvinjavam administratoru ako pitanje nije umesno ili mu nije ovde mesto!

Ako je pitanje u redu može li neko da mi malo objasni kako se to radi? Hvala.
 
Kodi je samo player (tj. media center) tako da u sustini moze.
Ali kao i svaki drugi player, moras ti da mu ubacis izvor.
E sad, ako si naisao negde kako sve sto treba jeste da instaliras KODI i imaces sve kanale, ne treba ti kablovska i slicno, onda preskoci. To je samo bajka.
 
pa ako ti je stalo puno do starih filmova i serija EasyNews je bolje rješenje pogotovo, što još uvijek možeš dobiti za 30 i nešto dolara onaj neograničen paket...
 
Izašao novi Fen, verovatno i Umbrella, i kao što smo pisali, par rečenica o ogradjivanju od pretrage neta, samo svoj sadržaj i sl., upute te da izabereš neki eksterni skraper, u ovom slučaju coco i to je to...
Ko ga je imao a to su svi, ništa se ne menja i sve ostaje kao što je bilo i radi isto...
Izbaceni su i novi Repo-i, gde je coco pretpostavljam izbačen, nisam još pogledao, ali ko ima moj repo, i instalira odatle coco, apdejtovace mu se automatski...
 
Real debrid je počeo da uklanja neke fajlove ako dobiju nalog. Vidim da navode recimo CSI New York kao primer i još poneke. Nadam se da neće biti učestalo, pošto je sad stvarno retko.

Uopšte, sa rastom streaming servisa, verovatno će biti borbe da se zaštite...
 
Izašao novi Fen, verovatno i Umbrella, i kao što smo pisali, par rečenica o ogradjivanju od pretrage neta, samo svoj sadržaj i sl., upute te da izabereš neki eksterni skraper, u ovom slučaju coco i to je to...
Ko ga je imao a to su svi, ništa se ne menja i sve ostaje kao što je bilo i radi isto...
Izbaceni su i novi Repo-i, gde je coco pretpostavljam izbačen, nisam još pogledao, ali ko ima moj repo, i instalira odatle coco, apdejtovace mu se automatski...
Treba u fenu i umbrelli podesiti external scraper na coco, u fenu sam mogao odmah a u umbrelli tek nakon što sam instalirao coco repo:
 
Nazad
Vrh Dno