Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

E jedino sr nisam probao.
Probao sam srb, ser, rs.
Probam kasnije sr, pa ako neće, dižem Plex.
 
Jel ovo samo kod mene ili je još nekom Easynews krenuo da radi iz prve mnogo više nego pre na Ezra addonu? Nisam video da je izbacivan neki update, a od pre nedelju dana otprilike primetio sam da mnogo češće pušta sa EN-a link iz prve nego pre što je bio slučaj?
Moguce da je do njihovih servera. Verovatno sada bolje rade. Ja easynews uglavnom koristim preko FEN addona. I ok radi. Uglavnom iz prve. Ponekad iz drugog pokusaja. Nisam probao skoro u Ezra addonu.
 
I ja ezn koristim u FEN. Radi definitivno bolje nego pre.
 
nisam siguran ali aj da probam da je ovo najbolja lokacija za pitanje

najbolje resenje za fudbal? PL i Liga Sampinjona. 4K bi bilo lepo ako ima, moze i da se placa
 
Ja ovih dana odlučio da se pozabavim sa Autowidgets jer su widgeti iz samog skina spori. Oko minut i po kako kad mi je trebalo da sve učita oko 10 listi sve ukupno.
Sada je to već na 30sek sa autowidgets i mogu da se koriste u skoro svim skin-ovima. Da ne zalazim u shortcuts i Merged widgets to je ludnica šta sve pokriva ako hoćeš više listi u jednoj npr sa više sajtova recimo.
ovo je zanimljiva opcija, probao i ja na brzaka. merganje je odlična stvar,spojiš recimo filmove i serije u jedan, jedino nisam primjetio neko ubrzanje ali ja ih nemam toliko puno pa valjda zato...nije mi baš jasna razlika kada se koriste shortcuts opcije
 
Da merge je mama za te stvari ako hoćeš više listi ili žanrova u istom widget. Ubrzanje je u odnosu na widgets iz skin-a, znači ovo se ne odnosi na sync u library.
Shortcuts koristim za ulazak u addons, clear cache, search itd.
 
  • Like
Reagovanja: gec
verovatno je vec bilo ali da pitam opet. jel moguce podesiti balkangreen addon na xbox s?
 
Da merge je mama za te stvari ako hoćeš više listi ili žanrova u istom widget. Ubrzanje je u odnosu na widgets iz skin-a, znači ovo se ne odnosi na sync u library.
Shortcuts koristim za ulazak u addons, clear cache, search itd.
Meni svi widgeti preko autowidgets. Skin Helper prijavljuje grešku na Bingie skinu i smara za medalju, svaki widget preko Skin Helpera mi pojede kako se greška pojavi.

Inače da opet sam krenuo sa Bingie skinom haha, samo ovog puta malo drugačije nešto da pokušam da vidim kako će da vozi kada se preoptereti, mada ovog puta radim i backup obevezan. :D
 
Jel ovo samo kod mene ili je još nekom Easynews krenuo da radi iz prve mnogo više nego pre na Ezra addonu? Nisam video da je izbacivan neki update, a od pre nedelju dana otprilike primetio sam da mnogo češće pušta sa EN-a link iz prve nego pre što je bio slučaj?
Sasvim si u pravu... meni za par dana ističe RD pa ču onda da ganjam samo EN pa da vidimo...
Pošto sam danas provjerio na Sony Android TVju, gdje imam KOdija i PLexKOdi Connect i konačno ugledam Top GUn u 4k HDR, 1080 HDR i 4k DV...
pa provjerim na mom PCju sa Ezrom i ništa a Umbrella ovo
SnPaThA.jpg

Meni svi widgeti preko autowidgets. Skin Helper prijavljuje grešku na Bingie skinu i smara za medalju, svaki widget preko Skin Helpera mi pojede kako se greška pojavi.

Inače da opet sam krenuo sa Bingie skinom haha, samo ovog puta malo drugačije nešto da pokušam da vidim kako će da vozi kada se preoptereti, mada ovog puta radim i backup obevezan. :D
Javi kad Bingie proradi na Nexusu...ja sada ganjam AH 2 koji radi OK
 
Primetio sam da mi je kodi zakucan na 1929x1080, u opcijama je rezolucija siva i ne moze da se promeni. Kada pustim 4K i stisnem O izbaci on podatke o streamu kako treba ali je definitivno downscaleovano. Prvo kad idem na kalibraciju slike pise 1920x1080 a drugo kad odem na aspect i original slika ode u overscan zestoko. Andorid 10 tj Google Tv na Soniju je u pitanju. U opcijama androida u screen settings ne nalazim postavke za rezoluciju. Jel neko imao slican problem? Da li je resenje neki addon koji ce da prebacuje na 4K sam kodi kad pusti stream ili ima drugo resenje?
 
@Antara @BitrAtE hvala na pomoći.
Nažalost, Kodi nije uspeo da pusti taj titl, bez obzira na sufix. Kodi na telefonu, kada povuče fajl sa računara, pusti normalno titl. Nešto je do Kodi verzije na TV-u.

Instalirao sam Plex, koji je prvo insistirao da ne može da pusti taj MKV fajl. I kad sam već odlepio, pokrenem ga još jednom i on radi.
 
Primetio sam da mi je kodi zakucan na 1929x1080, u opcijama je rezolucija siva i ne moze da se promeni. Kada pustim 4K i stisnem O izbaci on podatke o streamu kako treba ali je definitivno downscaleovano. Prvo kad idem na kalibraciju slike pise 1920x1080 a drugo kad odem na aspect i original slika ode u overscan zestoko. Andorid 10 tj Google Tv na Soniju je u pitanju. U opcijama androida u screen settings ne nalazim postavke za rezoluciju. Jel neko imao slican problem? Da li je resenje neki addon koji ce da prebacuje na 4K sam kodi kad pusti stream ili ima drugo resenje?
Da nisi stisnuo Windowed mode možda?
@Antara @BitrAtE hvala na pomoći.
Nažalost, Kodi nije uspeo da pusti taj titl, bez obzira na sufix. Kodi na telefonu, kada povuče fajl sa računara, pusti normalno titl. Nešto je do Kodi verzije na TV-u.

Instalirao sam Plex, koji je prvo insistirao da ne može da pusti taj MKV fajl. I kad sam već odlepio, pokrenem ga još jednom i on radi.
Probaj i Jellyfin. Ja sam posle današnjeg Plex još jednog data privacy breach dezinstalirao i ostavio Jellyfin za lokalni sadržaj.
 
\ ili Yatse apk instaliraš na telefonu i namestiš kako želiš
Screenshot_20220824_134546.jpg
 
Izvinjavam se moja greška tipka pored.
Ova prva je: Send OSD command to your Media Center.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220824_152615.jpg
    Screenshot_20220824_152615.jpg
    35.2 KB · Pregleda: 11
Da nisi stisnuo Windowed mode možda?

Probaj i Jellyfin. Ja sam posle današnjeg Plex još jednog data privacy breach dezinstalirao i ostavio Jellyfin za lokalni sadržaj.
Da, video sam neku vest, ali sam pomislio da je iskočilo zato što sam ga DL dan ranije.

Meni to praktično nije potrebno, nego se sad potrefilo za taj jedan film, više nema u bioskopima, a još ga nema na servisima.
 
Primetio sam da mi je kodi zakucan na 1929x1080, u opcijama je rezolucija siva i ne moze da se promeni. Kada pustim 4K i stisnem O izbaci on podatke o streamu kako treba ali je definitivno downscaleovano. Prvo kad idem na kalibraciju slike pise 1920x1080 a drugo kad odem na aspect i original slika ode u overscan zestoko. Andorid 10 tj Google Tv na Soniju je u pitanju. U opcijama androida u screen settings ne nalazim postavke za rezoluciju. Jel neko imao slican problem? Da li je resenje neki addon koji ce da prebacuje na 4K sam kodi kad pusti stream ili ima drugo resenje?
Imam potpuno isti problem. Isto se radi o TV Sony. Sony OLED TV KD48A9.
 
Ima na av forumima da ljudi imaju problem od 2021 i da nije reseno i da se ceka android 12 ali se postavlja pitanje u kojoj meri ce sony preneti na svoje televizore update. Kodi ne dobija info od androida da je tv 4K sposoban. Primecujem to i kod tivimate aplikacije da kada prebacim sa 1080p streama na 4k da tv ne promeni nista.
 
Juce mi bili neki gosti i klinac hoce da gleda neki strim na Trovu ali na fs 4k maxu. I posto ne postoji Trovo aplikacija za android tv, pronadjem na netu addon za kodi. Podrzava jedino starije verzije kodija do 18.9. Pa ako nekom zatreba evo addona...
 

Prilozi

  • plugin.video.trovo-1.0.0.zip
    1.3 MB · Pregleda: 7
Jel postoji opcija gde se moze promenuti velicina i boja titla koji je bio u filmu pa onda odaberes koji titl hoces?
Kad idem preko titlovi.com i opensubtitles onda bude kako treba.


IMG_20220826_213445.jpg
 
Veličina i boja titla se nameštaju u Kodi settings-player-language.
 
Ni meni. Uvek prati ono što sam konfigurisao u Kodi-ju.
 
Ako je titl ugradjen u video snimak, onda ne mozes. Kada kazem ugradjen mislim da je text renderovan zajedno sa videom.
 
Znaci kad ucitam titl iz ovoga Subtitle onda su bela a kad idem na download i neki od poznatih sajtova onda je ok.
Sta bi moglo biti?
IMG_20220826_225147.jpg
 
Pretpostavljam da je to titl koji ide uz video sa vlastitim skinom.

A DL titlovi konfigurisani su u setingsu.
 
Pozdrav ljudi, imam veliki problem sa Elementum-om u Kodi-ju, svaki film/serija koje se puste vrlo brzo crash-uju. Pre sam koristio elementum bez problema ali sad ništa ne može da se gleda, molim za pomoć? Koristim EoN android box.
 
Nazad
Vrh Dno