Šta je novo?

Koaksijalni kabl - tanji

zost

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2007
Poruke
736
Poena
320
Gde u Novom Sadu da kupim 25 metara (u komadu) TV koaksijalnog kabla, crni ili beli svejedno.

Uslov je da bude tanji i savitljiviji od onog debelog koji se prodaje po pijacama i buvljacima. Ti kablovi sa pijace mi ne odgovaraju - jer teško "ležu" na pod (a neću da ih zakucavam) i teško prolaze ispod vrata. Može i neka oznaka, da znam šta da tražim telefonom, ako bude trebalo.

Screw-on F konektori nisu problem, imam ih i od 5 i od 4 mm ...

Odgovori mogu i u privatni mejl. Hvala mnogo unapred.
 
Umesto klasičnog RG6 kabla koji se koristi za TV, možeš da upotrebiš RG59 koji je dosta tanji. Trebalo bi da ti završi posao (radio sam na poslu ovo više puta). Treba da imaš u vidu da F konektori za RG6 kabl ne odgovaraju za RG59 kabl, znači potrebni su ti konektori za RG 59 kabl. Traži samo bakarni RG59 kabl, nemoj aluminijumski. Aluminijumski ima veće slabljenje od bakarnog, a inače, RG59 ima veće slabljenje od RG6.
 
Umesto klasičnog RG6 kabla koji se koristi za TV, možeš da upotrebiš RG59 koji je dosta tanji. Trebalo bi da ti završi posao (radio sam na poslu ovo više puta). Treba da imaš u vidu da F konektori za RG6 kabl ne odgovaraju za RG59 kabl, znači potrebni su ti konektori za RG 59 kabl. Traži samo bakarni RG59 kabl, nemoj aluminijumski. Aluminijumski ima veće slabljenje od bakarnog, a inače, RG59 ima veće slabljenje od RG6.

Hvala mnogo. za odgovor. Zašto F konektori za RG6 ne idu na RG59 - da li samo zbog debljine (prečnika/fi) Imam F konektore za kabl debljine 5mm i 4mm - mogu li ti konektori da se "navrnu" na RG59? U stvari, kakvi konektori idu na RG59?

Hvala unapred.
 
Ne mogu samo zbog prečnika. Znači, F konektori za RG59 isto izgledaju kao konektori za RG6 samo su manjeg prečnika, da bi dobro "nalegli" na kabl. Dobar kontakt ti je neophodan zbog slabljenja signala. U svakom slučaju, možeš da probaš sa tim konektorima koje imaš, pa ukoliko je dobar spoj, onda je sve OK.
 
Dosta matora tema, ali naleteh na nju iz istog razloga kao kolega, dakle, zanima me gde se moze naci-kupiti najtanji koaksijalni kabl 75 oma?
Potreban mi je i konektor za njega koji treba da ima klasican navoj, a ujedno i da lepo naleze na masu-širm, kada se zavrne, krimpuje na kabl.
Ukoliko neko moze da pomogne, bio bih zahvalan, vrlo pozeljan link prodavnice ili sl.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Hvala, nasao u Elementi, 4,2 mm

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno