Šta je novo?

Ko sve ima Pruša printer?

Pruša ja parazit u open hardware zajednici ne mogu ga smisliti,
ne mogu sad da nađem video u kom je rakao "pa te budale mogu
da naprave i3 za 300$"
 
A zamisli tek lika koji je došao na forum juče (bukvalno) i prva poruka mu je pljuvačina....

Jel tebe neko sprečava da napraviš I3 za 300$? Jel te neko bije da moraš da kupiš Pruša kit ili sklopljenu mašinu? Pruša ne krije tehnologiju - sve je open i na izvolte. Uzmeš i napraviš i kažeš mu hvala.

I možeš i kod Kineza da kupiš I3 klon. Jeste da nije baš kao Pruša a i ako mu odmah ne zameniš neke bitne delove ume da se zapali, ali je cenovno pristupačnije i nije ti ga prodao mrski Pruša.

A da te podestim šr apite u prvoj poruci "Eto ovde mogu da se prijave svi koji imaju neki od Pruša štampača." Ako nemaš Pruša štampaš i mrziš Prušu šta uopšte ovde tražiš, osim da se isprazniš od frustracija?
 
Sto si se trigerovao, vish' da troluje... Ili jos gore, pojma nema...
Da nije bilo Pruse i popularizacije i3 serije, ne bi imali sada sta imamo ...
 
A zamisli tek lika koji je došao na forum juče (bukvalno) i prva poruka mu je pljuvačina....
Nije pljuvačina nego je živa istina to što sam napisao i ja sam volio Prušine printere dok nisam pogledao taj video i još neke njegove izjave i postupke i od tada ga ne mogu smisliti
Jel tebe neko sprečava da napraviš I3 za 300$? Jel te neko bije da moraš da kupiš Pruša kit ili sklopljenu mašinu? Pruša ne krije tehnologiju - sve je open i na izvolte. Uzmeš i napraviš i kažeš mu hvala.
Ne sprečava mene niko da napravim i3 nije u tome poenta, penta je u tome da on igra na kartu člana Open Hardware /RepRap zajednice a ne želi da proda posebno onaj metalni savitiljivi dio koji ide na print bed već traži da se kupi cio štampač od njega eto to na primjer, slao sam mail i pitao kažu pošaljite broj vaše porudžbine i jel zaslužuje da se smatra članom RepRap zajednice?
I možeš i kod Kineza da kupiš I3 klon. Jeste da nije baš kao Pruša a i ako mu odmah ne zameniš neke bitne delove ume da se zapali, ali je cenovno pristupačnije i nije ti ga prodao mrski Pruša.

A da te podestim šr apite u prvoj poruci "Eto ovde mogu da se prijave svi koji imaju neki od Pruša štampača." Ako nemaš Pruša štampaš i mrziš Prušu šta uopšte ovde tražiš, osim da se isprazniš od frustracija?
Izvinjavam se što sam otišao u off topic i nisu to nikakve frustracije samo pišem ono što sigurno znam a jesi vidio kako je Pruša reagovao kad je vidio da poznati You Tuber Thomas Sanladerer
napravio i3 klon na njegovom kanalu nije mu bilo ni malo drago. Svim vlasnicima Prušinog I-3 printera želim sako dobro i srećnu štampu. Toliko o tome
 
Našao sam video evo kako Pruša reaguje kada izgradite nešto što je njegov dizajn
 
Ja baš i ne razumem tvoju frustraciju Prušom. Registrovao si se i offtopicom reaktivirao temu od pre skoro godinu dana. Ako ti se ne sviđaju Prusa štampači, odabereš neki drugi. Barem postoji izbor za svačiji ukus i džep, zar ne?
 
penta je u tome da on igra na kartu člana Open Hardware /RepRap zajednice a ne želi da proda posebno onaj metalni savitiljivi dio koji ide na print bed
Zasto bi posebno prodavao nesto u sta je ulozio vreme i novac da bi imao bolji proizvod od ostalih?
Izgleda da ti nije jasno sta znaci open hw licenca.
Da je smrda kako ga predstavljas, lupio bi patente na sve i dovidjenja i3 klonovi.
 
Ne sprečava mene niko da napravim i3 nije u tome poenta, penta je u tome da on igra na kartu člana Open Hardware /RepRap zajednice a ne želi da proda posebno onaj metalni savitiljivi dio koji ide na print bed već traži da se kupi cio štampač od njega eto to na primjer, slao sam mail i pitao kažu pošaljite broj vaše porudžbine i jel zaslužuje da se smatra članom RepRap zajednice?
Da je to neki jedinstven proizvod pa i da razumem. Te ploče mogu lako da se nabave od drugih proizvođača čak i povoljnije a za neke kažu i da su bolje od Pruša ploča. Pruša ima problem što ne može da proizvede toliko ploča koliko mu traže korisnici njegovih štampača. Meni je sasvim razumljivo da oni imaju proritet.
 
Ne sprečava mene niko da napravim i3 nije u tome poenta, penta je u tome da on igra na kartu člana Open Hardware /RepRap zajednice a ne želi da proda posebno onaj metalni savitiljivi dio koji ide na print bed već traži da se kupi cio štampač od njega eto to na primjer, slao sam mail i pitao kažu pošaljite broj vaše porudžbine i jel zaslužuje da se smatra članom RepRap zajednice?
Pa napravi ga ti i razbij mu koncepciju, više neće moći tek tako da ucenjuje sirote i uboge ljubitelje copy/paste filosofije.
 
Nazad
Vrh Dno